Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Kielecki policjant na najwyższym szczycie Ameryki Południowej

Rozpoczęta pod koniec stycznia wyprawa podkom. Łukasza Pabiana w drodze na Aconcaguę została zakończona sukcesem. Dokładnie 9 lutego, o godzinie 11:45 czasu lokalnego kielecki policjant stanął na najwyższym szczycie Ameryki Południowej.


więcej...

W Grajewie otwarto salę edukacyjną „Ognik”

W uroczystym otwarciu sali wzięli udział m.in. st. bryg. Andrzej Sobolewski, zastępca podlaskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, przedstawiciele władz samorządowych powiatu na czele ze starostą grajewskim panem Waldemarem Remfeldem oraz przedstawiciele służb i instytucji współpracujących.


więcej...

Debata w Brukseli na temat zaufania i współpracy w cyberprzestrzeni
Budowanie opartej na zaufaniu współpracy w zakresie nowych strategii, polityk i standardów cyberbezpieczeństwa będzie jednym z kluczowych celów debaty liderów CYBERSEC, która odbędzie się już 20 lutego w Brukseli. Polski think tank, Instytut Kościuszki, już po raz drugi zgromadzi w sercu Unii Europejskiej czołowych ekspertów z administracji UE i NATO, organizacji międzynarodowych i firm sektora prywatnego.
więcej...

Patronat medialny "Bezpieczeństwo Publiczne"
I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - #Więziennictwo2019
W dniach 3-4 kwietnia 2019 r. na terenie Targów Lublin odbędzie się ogólnokrajowa konferencja i targi #Wieziennictwo2019 pod patronatem Dyrektora Generalnego Służby Więziennej. Organizatorami tego specjalistycznego wydarzenia są Targi Lublin oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.


więcej...

Wystartowała kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu Floriany 2019
Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej organizuje kolejną edycję Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY 2019.


więcej...

Sukces włoszczowskich strażaków na Turnieju Piłki Siatkowej Służb Mundurowych

W Kluczewsku odbył się Turniej Piłki Siatkowej Służb Mundurowych Województwa Świętokrzyskiego o puchar Wójta Gminy Kluczewsko. Do turnieju przystąpiło dziewięć drużyn reprezentujących wszystkie formacje mundurowe województwa świętokrzyskiego.


więcej...

Amerykańscy instruktorzy przeszkolili polskich policjantów

Ćwiczenia doskonalące dotyczyły postępowania taktycznego w sytuacjach, w których zamachu dokonuje tak zwany „aktywny strzelec”. Instruktorami szkolenia byli doświadczeni instruktorzy USNavy, specjalizujący się zarówno w realizacji zadań związanych z bezpośrednim reagowaniem na akty terrorystyczne, jak i w szkoleniu służb mundurowych.


więcej...

Oficer łącznikowy polskiej Policji w Królestwie Hiszpanii
Przy Ambasadzie RP w Madrycie utworzone zostało stanowisko oficera łącznikowego polskiej Policji. Z dniem 2 lutego 2019 r objęła je nadkom. Karolina Gawlicka-Bąk z Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.  więcej...

Służby gotowe do zabezpieczenia konferencji dotyczącej Bliskiego Wschodu

W związku z przygotowaniami do zabezpieczenia spotkania ministerialnego w sprawie budowania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, w MSWiA odbyło się posiedzenie zespołu do spraw koordynacji działań służb podległych resortowi.

więcej...

Stwierdzono ponad dwa tysiące uchybień w escape roomach

Premier Mateusz Morawiecki, a także m.in. ministrowie Joachim Brudziński i Jadwiga Emilewicz, wzięli udział w odprawie dotyczącej wdrożenia zmian prawnych w zakresie działalności tzw. escape roomów.


więcej...

112 – numer, który ratuje życie
11 lutego obchodzony jest w Europie, jako Dzień Numeru Alarmowego 112. Stworzono go po to, aby z każdego miejsca naszego kontynentu przez całą dobę móc wezwać pomoc, gdy zagrożone jest życie nasze lub innych.
więcej...

Nowe pojazdy obserwacyjne na polskim odcinku zewnętrznej granicy UE

Funkcjonariusze SG, pełniący służbę w ochronie polskiego odcinka zewnętrznej granicy UE, otrzymali nowoczesne pojazdy obserwacyjne PJN. Wysokiej klasy sprzęt zakupiono z ustawy modernizacyjnej za kwotę ponad 41,3 mln złotych.


więcej...

Podinsp. Ryszard Mazurkiewicz nowym szefem policjantów w Kłodzku

Podinspektor Ryszard Mazurkiewicz na funkcję komendanta został powołany z dniem 1 lutego 2019 r. Do 31 stycznia 2019 pełnił funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Ząbkowicach Śląskich.

więcej...

Polscy policjanci patrolują stoki włoskich Dolomitów

Przez okres trzech tygodni dwóch polskich policjantów będzie pełnić służbę patrolową na terenie Republiki Włoskiej. Polscy policjanci będą asystować i pomagać włoskim kolegom podczas wspólnych patroli policyjnych na stokach narciarskich.


więcej...

Nowe karetki dla poliklinik MSWiA

Zakup możliwy był dzięki dotacji przekazanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Łączna wartość kupionych samochodów to 634 tys. zł.


więcej...

Nowoczesne kamery termowizyjne już na granicy

W ostatnich dniach na granicę trafiło 115 nowoczesnych kamer termowizyjnych. Sprzęt został zakupiony ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Łączna wartość kamer to prawie 18 mln zł.


więcej...

Przy gdyńskich szkołach będzie bezpieczniej

Specjalna komisja, która wypracowuje dobre standardy ruchu przy gdyńskich szkołach rozpoczyna kolejny rok działania i zamierza intensywnie pracować nad nowymi pomysłami. Przewodniczyć jej będzie Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.


więcej...


Policja będzie miała trzy nowe śmigłowce

Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk podpisał umowę na zakup trzech śmigłowców patrolowo-obserwacyjnych typu Bell-407GXi dla polskiej Policji. Pozwoli to na realizację jednego z kluczowych elementów programu modernizacji służb mundurowych, którego celem jest odbudowa policyjnego lotnictwa.

więcej...

Patronat medialny "Bezpieczeństwo Publiczne"
Data Center już za dwa tygodnie
Wydarzenie jest poświęcone technologiom, środowiskom i narzędziom gwarantującym niezawodny i bezpieczny dostęp do baz danych. Zakres tematyczny konferencji obejmuje szereg rozwiązań stosowanych współcześnie w projektowaniu i budowie centrum danych.

  
więcej...

Straż Graniczna kupuje nowe samoloty

Dwa samoloty LET Aircraft Industries typu L 410 UVP E-20 trafią niebawem do Straży Granicznej. Samoloty będą posiadać najnowocześniejsze w Polsce i jedno z najnowocześniejszych w Europie wyposażenie patrolowo–rozpoznawcze.


więcej...

< 1 3 4 5 6 7   ...   64 >
 

27-28 marca, Warszawa, IX Edycja Smart City Forum, http://smartcityforum.pl

28 marca, Warszawa, IV edycja Economic Security Forum ECONSEC 2019, http://econsec.pl

28 marca, Łódź, Elektroniczny Obieg Informacji w Firmie, https://gigacon.org

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter