Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców Polski znacznie wzrosło

Jak wynika z najnowszego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez CBOS 89 procent badanych uważa Polskę za kraj, w którym żyje się bezpiecznie, zaś 95 procent badanych uważa swoją okolicę za bezpieczną. W stosunku do ostatniego badania aż o 9 procent wzrósł odsetek badanych, którzy uważają, że Polska jest bezpiecznym krajem.

więcej...

Policja nadużywa swoich kompetencji

Policja łamie prawo, pobierając billingi obywateli w sprawach o przestępstwa skarbowe i wykroczenia – ustaliła Fundacja Panoptykon.

więcej...

Nowa odsłona specjalistycznych targów EUROPOLTECH w Gdańsku

W Gdańsku trwają VI Międzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa EUROPOLTECH. Po raz pierwszy odbywają się one w budynku gdańskiego Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO. Targi potrwają do piątku.


więcej...

Gen. Tomasz Miłkowski nowym szefem Biura Ochrony Rządu

Premier Beata Szydło wręczyła gen. Miłkowskiemu, dotychczasowemu Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Krakowie, nominację na stanowisko szefa Biura Ochrony Rządu. Zadaniem, jakie stoi przed gen. Miłkowskim to przygotowanie BOR na przekształcenie w nową formację, która będzie odpowiadać za bezpieczeństwo najważniejszych osób w państwie.

więcej...

Policja doskonali zabezpieczanie przejazdu kibiców

Na terenie PKP w Szczecinie odbyło się szkolenie taktyczne Oddziału Prewencji Policji, którzy udoskonalali swoje umiejętności w zakresie zabezpieczenia przejazdu kibiców pociągami. Ćwiczenia obserwowali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, którzy również angażowani są w sytuacjach zagrożenia ładu i porządku podczas przejazdu pasażerów linii kolejowych.


więcej...

W Siedlcach otwarto salę edukacyjną dla dzieci „Ognik”

Konferencję otwarcia poprowadził Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach st. bryg. Andrzej Celiński przybliżając zebranym gościom główne cele programu „Bezpieczna +” oraz samej sali „Ognik”.


więcej...

Rusza kampania „Kręci mnie bezpieczeństwo”

Pikniki, pokazy sprzętu i wyposażenia, spotkania z uczniami i młodzieżą, zajęcia w miasteczkach ruchu drogowego - to tylko niektóre z atrakcji czekających na dzieci i młodzież podczas kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”.


więcej...

Nowe zagrożenia w polskim internecie

CERT Polska opublikował raport prezentujący stan bezpieczeństwa polskiej części internetu. Zespół działa w instytucie badawczym NASK, w strukturach Narodowego Centrum Cyberbezpieczeństwa (NC Cyber). Jak wynika z przedstawionych w raporcie danych, zespół obsłużył w 2016 roku 1926 incydentów, o 32 proc. więcej niż w 2015.

więcej...

„Zarządzanie kryzysowe – komunikacja i kooperacja służb”
Zapraszamy do bezpłatnego udziału w  XVI edycji ogólnopolskiej konferencji: „Zarządzanie kryzysowe - komunikacja i kooperacja służb”, która odbędzie się już 9 maja w Warszawie.
więcej...

Policyjni „wodniacy” przygotowują się do sezonu

Funkcjonariusze z całego województwa kujawsko-pomorskiego wzięli udział w trzydniowym szkoleniu przygotowującym do służby na akwenach znajdujących się w regionie.


więcej...

Szczecin szykuje się na potencjalny atak terrorystyczny

Ponad 100 pracowników urzędu miejskiego w Szczecinie wzięło udział w szkoleniu, którego głównym elementem było postępowanie w przypadku ataku terrorystycznego.

więcej...

Polacy powinni nauczyć się udzielania pierwszej pomocy

Na tle Europy Polacy nie wypadają dobrze pod względem znajomości zasad pierwszej pomocy. Jest ona udzielana w niewielu przypadkach podczas wypadków samochodowych, zawałów serca czy innych zdarzeniach bezpośrednio zagrażających życiu.


więcej...

Najnowocześniejsze laserowe mierniki w służbie policji

Policja działając w ramach ustawowych uprawnień wykorzystuje różnego rodzaju urządzenia służące do mierzenia prędkości poruszających się pojazdów. Jednym z takich urządzeń jest laserowy miernik prędkości UltraLyte. To jedno z najnowocześniejszych urządzeń tego typu dostępnych na rynku.

więcej...

Nowe wozy strażackie dla lubelskich OSP

Do 43 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa lubelskiego trafią nowe samochody ratowniczo-gaśnicze. Podczas spotkania w remizie OSP Piaski, umowy na zakup sprzętu trafiły do prezesów jednostek OSP oraz wójtów gmin realizujących projekt.


więcej...

Bryg. Damian Legierski komendantem PSP w Cieszynie

Decyzją Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Cieszynie powołany został bryg. mgr inż. Damian Legierski, który od 10 lutego 2017r., pełnił obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Cieszynie.

więcej...

Wielkanocne spotkanie służb mundurowych

W gmachu Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego odbyło się wielkanocne spotkanie służb mundurowych woj. mazowieckiego.

 

więcej...

Panie w ścisłym dowództwie Szkoły Policji w Słupsku

Po raz pierwszy w ponad 70-letniej historii Szkoły Policji w Słupsku stanowiska w ścisłym kierownictwie objęły panie. Rozkazami personalnymi Komendanta Głównego Policji mianowane zostały na stanowiska Zastępcy Komendanta Szkoły: podinsp. Jolanta Buczyńska-Koc i podinsp. Elżbieta Kotecka.


więcej...

Szczęśliwy powrót polskich pograniczników z Macedonii

30 funkcjonariuszy Straży Granicznej powróciło z misji w Macedonii, podczas której udzielali wsparcia macedońskiej policji w działaniach prowadzonych na granicy z Grecją.


więcej...

Szkolenie kieleckich strażaków z ratownictwa chemicznego

W Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach przeprowadzone zostało szkolenie z ratownictwa chemicznego i ekologicznego realizowanego przez KSRG w zakresie podstawowym.


więcej...

Porozumienie między RCB a policyjną uczelnią wyższą

Mł. insp. dr Marek Fałdowski, Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Marek Kubiak, Dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa podpisali porozumienie pomiędzy instytucjami.


więcej...

< 13 14 15 16 17 19 20 21 22 23   ...   50 >
 

21-23 marca, Nadarzyn, Warsaw Bus 2018 - Targi Publicznego Transportu Zbiorowego, http://warsawbusexpo.eu

23 marca, Kraśnik, Krajowa konferencja naukowa "Bezpieczeństwo społeczności lokalnych jako element bezpieczeństwa państwa"

6-7 kwietnia, Bydgoszcz, BHP-BUD 2018 - Targi Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Budownictwie, https://targi.com

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter