Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Panie w ścisłym dowództwie Szkoły Policji w Słupsku

Po raz pierwszy w ponad 70-letniej historii Szkoły Policji w Słupsku stanowiska w ścisłym kierownictwie objęły panie. Rozkazami personalnymi Komendanta Głównego Policji mianowane zostały na stanowiska Zastępcy Komendanta Szkoły: podinsp. Jolanta Buczyńska-Koc i podinsp. Elżbieta Kotecka.


więcej...

Szczęśliwy powrót polskich pograniczników z Macedonii

30 funkcjonariuszy Straży Granicznej powróciło z misji w Macedonii, podczas której udzielali wsparcia macedońskiej policji w działaniach prowadzonych na granicy z Grecją.


więcej...

Szkolenie kieleckich strażaków z ratownictwa chemicznego

W Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach przeprowadzone zostało szkolenie z ratownictwa chemicznego i ekologicznego realizowanego przez KSRG w zakresie podstawowym.


więcej...

Porozumienie między RCB a policyjną uczelnią wyższą

Mł. insp. dr Marek Fałdowski, Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Marek Kubiak, Dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa podpisali porozumienie pomiędzy instytucjami.


więcej...

Ćwiczenia funkcjonariuszy SG i ratowników GOPR

Funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej razem z ratownikami bieszczadzkiej Grupy GOPR doskonalili procedury współdziałania podczas przeprowadzonych w Bieszczadach wspólnych ćwiczeń.


więcej...

St. kpt. Krytusa komendantem PSP w Sandomierzu

W Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach odbyła się uroczystość powołania st. kpt. mgr inż. Piotra Krytusy na stanowisko komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu.

więcej...

Nowi instruktorzy strzelań policyjnych

14 policjantów, w tym jedna kobieta ukończyło 4 tygodniowy kurs dla instruktorów strzelań policyjnych realizowany w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Dzięki temu funkcjonariusze będą mogli szkolić i doskonalić umiejętności swoich kolegów w jednostkach organizacyjnych policji.


więcej...

Mł. bryg. Wojciech Szczepanik dowódcą JRG w Ełku

W budynku Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Ełku podczas uroczystej zbiórki strażaków Komendy Powiatowej PSP w Ełku mł. bryg. Wojciech Szczepanik uroczyście przyjął obowiązki Dowódcy JRG.


więcej...

NIK: System zatrudniania więźniów coraz skuteczniejszy
W systemie zatrudniania osób pozbawionych wolności wystąpiły poważne trudności w zakresie pracy odpłatnej, wykonywanej przez osadzonych. Wynikły one ze zmiany przepisów prawa. NIK ocenia jednak pozytywnie wysiłki, jakie podjęła Służba Więzienna w celu utrzymania i pozyskania miejsc pracy dla osób pozbawionych wolności.


więcej...

Porozumienie pomiędzy polską i szwedzką policją

W szwedzkiej miejscowości Malmö podpisane zostało Porozumienie wykonawcze pomiędzy Komendantem Głównym Policji Rzeczypospolitej Polskiej a Radą Policji Państwowej Królestwa Szwecji o współpracy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie z Szefem Policji Regionu Południowego.


więcej...

Państwowa Służba Ochrony zastąpi BOR

Projekt ustawy o Państwowej Służbie Ochrony trafił do konsultacji wewnątrzresortowych. Nowa formacja zastąpi Biuro Ochrony Rządu. Zmiany mają poprawić bezpieczeństwo ochranianych osób i obiektów.

więcej...

Kolejne posterunki policji przywrócone

Trzy posterunki policji przybyły na mapie Podkarpacia. Symboliczne klucze do posterunków w Kamieniu, Ulanowie i Jasienicy Rosielnej odebrali ich kierownicy.


więcej...

3 mln zł na samochody dla mazowieckich strażaków

Samorząd województwa mazowieckiego od lat wspiera działalność OSP. W tym roku w ramach programu OSP 2017 przeznaczył 3 mln zł wsparcia na zakup specjalistycznych samochodów dla 30 jednostek OSP z Mazowsza.

więcej...

Nowy sprzęt pirotechniczny dla Straży Granicznej

Wyposażenie o wartości prawie 2,5 miliona złotych zostało zakupione przez Wojewodę Mazowieckiego Zdzisława Sipierę i będzie wykorzystywane na lotnisku Warszawa-Modlin.

więcej...

Policjanci z Rzeszowa ponownie najlepsi w piłkę nożną

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie powtórzyli sukces sprzed roku i ponownie zdobyli pierwsze miejsce w zakończonych IV Mistrzostwach Polski Wydziałów Konwojowych Policji w Halowej Piłce Nożnej.


więcej...

„Stop pożarom traw”

Wypalanie traw to problem, z którym strażacy zmagają się co roku. Przełom zimy i wiosny to okres, w którym wyraźnie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Spowodowane jest to wypalaniem suchych traw i pozostałości roślinnych.


więcej...

Delegacja przedstawicieli armeńskiej policji w Warszawie

Już po raz kolejny funkcjonariusze z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI mieli zaszczyt gościć zagraniczną delegację. Tym razem komendę odwiedziła 5-osobowa delegacja policji armeńskiej, której towarzyszyli przedstawiciele Komendy Głównej Policji i Komendy Stołecznej Policji.


więcej...

Dygowo likwiduje straż gminną

Decyzję o likwidacji formacji podjęli miejscowi radni. Powodem rezygnacji ze strażników jest trudna sytuacja finansowa gminy i odebranie strażnikom uprawnień do obsługiwania fotoradarów. Roczne utrzymanie straży kosztowało dotychczas gminę ponad 250 tysięcy złotych.


więcej...

Straż pożarna w Gdyni z nowym sprzętem od samorządu

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni wzbogaci się o nowy sprzęt i wyposażenie o wartości 100 tysięcy złotych. Pieniądze te zostaną przekazane strażakom z budżetu Miasta Gdyni na 2017 rok.


więcej...

Inauguracja programu „Służąc – Niesiemy Bezpieczeństwo”

W Kielcach zainaugurowano kampanię społeczną „Służąc – Niesiemy Bezpieczeństwo”. W jej ramach, tysiące osób przyglądało się pracy policjantów różnych pionów. W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach dniem otwartym oficjalnie rozpoczęto kampanię społeczną pod hasłem „Służąc – Niesiemy Bezpieczeństwo”.

więcej...

< 14 15 16 17 18 20 21 22 23 24   ...   50 >
 

23 marca, Kraśnik, Krajowa konferencja naukowa "Bezpieczeństwo społeczności lokalnych jako element bezpieczeństwa państwa"

26 marca, Sośnicowice (k. Gliwic), Szkolenie pt: „Wybrane aspekty uprawnień straży gminnych z zakresu prawa o ruchu drogowym”, http://www.krksmg.pl

27 marca, Gliwice, Konferencja „Dronem w smog”, http://www.krksmg.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter