Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Lubelskie razem z kołami łowieckimi przeciw ASF

W siedzibie Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Białej Podlaskiej  wicemarszałek Grzegorz Kapusta podpisał w imieniu Województwa Lubelskiego porozumienia z 39 kołami łowieckimi dzierżawiącymi obwody łowieckie na terenach zagrożonych afrykańskim pomorem świń (ASF).

więcej...

Bezpieczeństwo obiektów i obszarów


Zapraszamy do udziału w  X edycji konferencji poświęconej bezpieczeństwu fizycznemu. „Bezpieczeństwo obiektów i obszarów – monitoring wizyjny, kontrola dostępu, mechaniczne systemy zabezpieczeń, która odbędzie się 4 października w Warszawie.

więcej...


Z pomocą Polaków powstał pierwszy ośrodek szkoleniowy dla strażaków w Kenii

Z inicjatywy Fundacji PCPM w Kiambu Town w Kenii otwarto pierwszy ośrodek szkoleniowy dla strażaków. Pierwszy dzień szkoleń uświetniła niezapowiedziana wizyta nowo wybranego gubernatora hrabstwa Kiambu.

więcej...

"Systemy i technologie wspierające organizację akcji ratunkowych"
Celem konferencji jest przegląd najnowszych osiągnięć w dziedzinie ratownictwa medycznego, wymiana doświadczeń i szeroka dyskusji na płaszczyźnie teoretycznej i praktycznej o problemach ratownictwa medycznego oraz kierunkach jego rozwoju.


więcej...

Narzędzia GIS ułatwiają policji łapanie przestępców

Informacja geograficzna udoskonala pracę wielu organizacji w różnorodnych obszarach ich działania. Od jakiegoś czasu narzędzia GIS pomagają również łapać piratów drogowych, wskazywać niebezpieczne dla kierowców trasy, a nawet namierzać przestępców.

więcej...

Wozy bojowe dla strażaków ochotników z województwa kujawsko-pomorskiego

Na wyposażenie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w województwie trafiło siedem ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych, zakupionych dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego. Część tego sprzętu przeszła już chrzest bojowy podczas akcji usuwania skutków sierpniowych nawałnic.

więcej...

Bezpieczna w swoim mieście

Urząd Miejski w Karpaczu wraz z Komendą Miejską Policji w Jeleniej Górze zapraszają mieszkanki Karpacza do udziału w zajęciach w ramach programu prewencyjnego pn. „Bezpieczna w swoim mieście”.

więcej...

Kierowcy będą mogli jeździć bez prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego

Poseł Tomasz Jaskóła z ugrupowania Kukiz ‘15 wystosował do Ministra Infrastruktury i Budownictwa, Andrzeja Adamczyka, interpelację poselską w sprawie możliwości jazdy samochodem bez dokumentów do kontroli oraz otrzymał sprzyjającą odpowiedź.

więcej...

W Kujawsko-Pomorskim RSO ostrzega także przed oszustami

Osoby, które w smartfonach mają zainstalowaną aplikację RSO otrzymują ważne ostrzeżenia. Dotyczą one oszustw: „na wnuczka” i „na policjanta”. To wynik współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy z Kujawsko-Pomorskim Urzędem Wojewódzkim.

więcej...

Gen. bryg. SG W. Skowronek komendantem Nadodrzańskiego Oddziału SG

W Krośnie Odrzańskim odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Wojciechowi Skowronkowi.

więcej...

Profesjonalna wymiana doświadczeń z udzielania pierwszej pomocy

Spotkanie zorganizował Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Jego tematem wiodącym była szeroko pojęta kwalifikowana pierwsza pomoc.

więcej...

Policjanci zneutralizowali niemal 100 kg materiałów wybuchowych

Funkcjonariusze CBŚP zajmujący się zwalczaniem aktów terroru zabezpieczyli 134 granaty moździerzowe, a nawet 10-kilogramową bombę lotniczą. Znalezisko wypełnione było materiałem wybuchowym o łącznej wadze niemal 100 kg.

więcej...

Sukcesy Polaków na igrzyskach służb mundurowych

W Los Angeles po 10 dniach rywalizacji zakończyły się XVII Światowe Igrzyska Służb Mundurowych. W zawodach po raz kolejny (poczynając od 2005) wystartowała 9 osobowa reprezentacja polskiej policji.

więcej...

Targi Solutions for Safety - Profesjonalni i Bezpieczni w Pracy
W dniach 16 i 17 listopada na terenie EXPO XXI w Warszawie przy ulicy Prądzyńskiego 12/14 odbędą się Targi S4S (Solution for Safety) „Profesjonalni i bezpieczni w pracy”.


więcej...

Rusza nowa kampania społeczna „Kierujesz życiem”
Kampania Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego „Kierujesz życiem” ma na celu kształtowanie świadomości oraz zachęcenie odbiorców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego w zakresie obowiązujących limitów prędkości jazdy oraz dostosowania tej prędkości do warunków ruchu, ze szczególnym uwzględnieniem odbiorców w grupie wiekowej 18-24 lata.


więcej...

Straż Graniczna przypomina by stać na straży swych bagaży
Podczas ostatniego długiego weekendu funkcjonariusze Straży Granicznej interweniowali 11 razy wobec pozostawionych na lotniskach bagaży. Każdy bagaż bez opieki stanowi potencjalnie zagrożenie.
więcej...

Kom. Sławomir Ozygała nowym zastępca komendanta policji w Giżycku

W Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek powitał na stanowisku I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Giżycku kom. Sławomira Ozygałę.

więcej...

Policja i Agencja Wywiadu będą wspólnie ścigać przestępców

W Komendzie Głównej Policji podpisane zostało porozumienie pomiędzy Komendantem Głównym Policji i Szefem Agencji Wywiadu w sprawie określenia warunków dostępu Agencji Wywiadu do danych zgromadzonych w Systemie Informacyjnym Interpolu.


więcej...

Wojsko pomaga w szukaniu padłych dzików

Na terenie Lasów Kijowieckich (powiat bialski) w ramach działań mających na celu zwalczanie ASF na terenie  województwa lubelskiego przeprowadzono przeszukanie terenu pod względem ujawnienia zwłok padłych dzików.

więcej...

Nowe lądowisko dla śmigłowców LPR w Świebodzinie

Szpital w Świebodzinie zbudował nowe lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Lądowisko zostało wpisane do Krajowej Ewidencji Lądowisk i jest gotowe do przyjmowania śmigłowców LPR.

więcej...

< 1   ...   16 17 18 19 20 22 23 24 25 26   ...   60 >
 

14 grudnia, Warszawa, Szkolenie Radzenie sobie z klientem używającym gróźb (agresja słowna, szantaż, napastliwość) w stosunku do urzędnika, http://frdl.mazowsze.pl

19 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://kwrist.mswia.gov.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter