Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Kujawsko-pomorski samorząd wspiera OSP z regionu  

Konferencja inaugurująca realizację projektu zakupu siedmiu ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek OSP z woj. kujawsko-pomorskiego oraz symboliczne otwarcie Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej odbyły się w Łubiance.


więcej...

Funkcjonariusze policji skutecznie zabezpieczyli finał WOŚP

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegł spokojnie, a w całym kraju doszło tylko do drobnych incydentów mających związek z kwestami na rzecz WOŚP. Policja odnotowała jedynie 31 zdarzeń zaistniałych podczas zbiórek pieniędzy oraz imprez towarzyszących.


więcej...

Nowe karetki pogotowia zastąpiły stare w szpitalu w Grójcu

Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki wziął udział w przekazaniu do użytku dwóch nowych ambulansów dla Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu.

więcej...

Litewscy policjanci zapoznają się ze służbą polskiego policjanta

Jednym z efektów wizyty w słupskiej Szkole Policji przedstawicieli Szkoły Policji Litewskiej z Mastaičiai niedaleko Kowna będą wspólne zajęcia szkoleniowe młodych policjantów z Polski i Litwy.

więcej...

Ucieczka przed pościgiem policji będzie uznawana za przestępstwo

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy – Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra sprawiedliwości.

więcej...
Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego
Polski Instytut Rozwoju Biznesu zaprasza na VII edycję konferencji „Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego”, która odbędzie się 31 stycznia w Golden-Floor, Millenium Plaza, Al. Jerozolimskie 123A, Warszawa.
więcej...

Dolina opolska zabezpieczona przed wystąpieniem ewentualnej powodzi

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek oraz wicewojewoda Robert Gmitruczuk wzięli udział w odbiorze i oddaniu do użytku zmodernizowanego wału przeciwpowodziowego na rzece Wiśle, o długości 1,4 km w Kępie Gosteckiej.


więcej...

Nieznaczny spadek interwencji strażaków w województwie mazowieckim

65 258 razy interweniowali mazowieccy strażacy w 2016 roku, w tym przy 18 057 pożarach, 39 298 miejscowych zagrożeniach oraz 7903 fałszywych alarmach. To zaledwie o 248 mniej interwencji niż w 2015 roku.

więcej...

Specjalne maty grzejne zapobiegają oblodzeniom ulic i budynków

Zmienność i nieprzewidywalność warunków pogodowych może zagrozić bezpieczeństwu ludzi, budynków oraz pojazdów. Wystarczy nawet kilka śnieżnych lub mroźnych dni, odwilż i znowu lekki przymrozek, a chodniki i podjazdy przy domach zamieniają się w niebezpieczne powierzchnie, na których można się przewrócić lub w coś uderzyć.


więcej...

Strażacy przekazali mieszkańcom 250 czujników tlenku węgla

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koninie przekazała podczas konkursów 250 czujników tlenku węgla dla rodzin z terenu miasta Konina i powiatu konińskiego.

więcej...

Brak koordynacji działań związanych z ochroną przeciwpowodziową

Zdaniem kontrolerów Najwyższej Izby Kontroli zadania Programu ochrony przed powodzią w dorzeczu górnej Wisły wykonywane były zgodnie z przyjętymi priorytetami i założeniami. NIK ma jednak poważne zastrzeżenia do działań związanych z ochroną przeciwpowodziową w regionie górnej Wisły już po uchyleniu Programu, w szczególności chodzi o realizację i utrzymanie budowli przeciwpowodziowych.

więcej...

Nowe pojazdy dla policjantów

Polska policja zakupiła 100 volkswagenów, które trafią do jednostek w całym kraju, część z nich otrzymali policjanci z Dolnego Śląska. Pojazdy w najnowszej wersji T6 zostały kompleksowo przystosowane do służby.

więcej...

Ponad 400 tys. zł na prowadzenia szkoleń mazowieckich ratowników wodnych

Organizowanie i prowadzenie szkoleń dla ratowników, utrzymanie gotowości operacyjnej na obszarach wodnych - to tylko część działań, na które w 2017 roku można otrzymać dofinansowanie z budżetu państwa.


więcej...

350 mln zł na poprawę działalności PSP 
Państwowa Straż Pożarna otrzyma łącznie kwotę 343 931 000 zł z funduszy europejskich na zakup sprzętu, pojazdów i wyposażenia niezbędnego do prowadzenia akcji ratowniczych oraz usprawnienia systemu ratownictwa w transporcie kolejowym.
więcej...

Płocka stacja pogotowia wzbogaciła się o nowy sprzęt do ratowania życia

Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego wziął udział w uroczystości przekazania dwóch ambulansów specjalistycznych ratownictwa medycznego wyposażonych w sprzęt medyczny SP ZOZ Wojewódzkiej Stacji Pogotowania Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku.

więcej...

Komenda w Wodzisławiu Śląskim testuje multimedialną strzelnicę  

W wodzisławskiej komendzie została otwarta strzelnica multimedialna. Jest to pierwsza taka strzelnica w Polsce, będąca na wyposażeniu komendy. Zakup jej został sfinansowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach.


więcej...

Siechnice wraz z okolicznymi gminami mają swój komisariat policji

W podwrocławskiej gminie Siechnice odbyło się uroczyste otwarcie nowo utworzonego komisariatu policji. Wcześniej od 2010 r. w Siechnicach funkcjonował posterunek. Obecnie przy ścisłej współpracy z przedstawicielami lokalnych samorządów, wychodząc m.in. naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, po reorganizacji utworzono tam całodobowy komisariat.

więcej...

Polscy funkcjonariusze SG przeszkolili kolegów z Czarnogóry

Wykładowcy Zakłądu Granicznego Centrum Szkolenia Straży Granicznej przeprowadzili szkolenie dla funkcjonariuszy czarnogórskiej Policji Granicznej.

więcej...

Opieka zdrowotna na Mazowszu jest niedofinansowana

Zbyt mało środków w NFZ dla mazowieckich szpitali, niezabezpieczenie pieniędzy na dodatkowe koszty wynikające z planowanego wzrostu wynagrodzenia minimalnego za pracę, groźba destabilizacji systemu ochrony zdrowia poprzez wprowadzenie w proponowanej przez MZ formie tzw. sieci szpitali – to tylko niektóre z problemów, na które podczas sesji sejmiku zwracali uwagę mazowieccy radni.

więcej...
więcej...

< 1   ...   26 27 28 29 30 32 33 34 35 36   ...   57 >
 

19 września, Warszawa, Konferencja "Zarządzanie kryzysowe - komunikacja i kooperacja służb", http://successpoint.pl

20 września, Warszawa, Bezpieczeństwo i Niezawodność Systemów Informatycznych, http://gigacon.org

26 września, Warszawa, Konferencja "Nowoczesna kancelaria i dział prawny - bezpieczeństwo danych, obieg dokumentów i zarządzanie sprawami", http://successpoint.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter