Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Raciborski samorząd wspiera drogówkę

Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. Łukasz Krebs odebrał kluczyki do trzech nowych radiowozów. Nowe samochody uroczyście przekazali starosta raciborski, Prezydent Raciborza oraz wójtowie gmin Rudnik i Pietrowice Wielkie.


więcej...

Bezpieczniejsza podróż koleją po Pomorzu

Samorząd województwa pomorskiego kupił 51 przenośnych defibrylatorów AED. Trafią one do pociągów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i wybranych składów Przewozów Regionalnych i Szybkiej Kolei Miejskiej. Dzięki defibrylatorom będzie można pomóc podróżnym z nagłym zatrzymaniem krążenia.

więcej...

Dialog potrzebny do poprawy sytuacji na stadionach piłkarskich

W Warszawie odbyła się konferencja „Kibice Razem – program współpracy z kibicami piłki nożnej w Polsce”. Uroczystego otwarcia dokonał Jan Widera, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz Marek Doliński, dyrektor Departamentu Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury PZPN.


więcej...

300 mln zł więcej wydatków na bezpieczeństwo

11,2 miliardów złotych zostanie przeznaczonych z budżetu państwa na służby MSWiA, bezpieczeństwo i ochronę przeciwpożarową w 2017 roku. Projekt budżetu resortu został pozytywnie zaopiniowanych przez sejmową komisję administracji i spraw wewnętrznych.

więcej...

Prawa nieletnich były łamane w policyjnych izbach dziecka

Z kontroli przeprowadzonej przez Najwyższą Izbę Kontroli wynika, że prawa nieletnich przebywających w policyjnych izbach dziecka nie zawsze były przestrzegane. NIK zwraca uwagę na przypadki ograniczania im kontaktu z rodzicami i obrońcą. Często w izbach dziecka naruszane były także prawa do swobody i tajemnicy komunikowania się oraz do intymności.

więcej...

Obiekty infrastruktury krytycznej nieprzygotowane na sabotaż

Najwyższa Izba Kontroli przeprowadziła w latach 2015 i 2016 kontrolę, która miała na celu sprawdzenie prawidłowości zabezpieczenia obiektów infrastruktury krytycznej (IK) istotnych dla funkcjonowania państwa. Kontrolę przeprowadzono w wybranych podmiotach (operatorzy infrastruktury krytycznej) odpowiedzialnych za ochronę infrastruktury krytycznej: w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa, u trzech wojewodów, oraz w 15 samorządach szczebla powiatowego i gminnego.


więcej...

Strażacy z Wrocławia wygrali mistrzostwa w „wysokościówce”

Na terenie Parku Wielokulturowego Stara Kopalnia w Wałbrzychu, odbyły się XV Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego Strażaków w Ratownictwie Wysokościowym. W tej edycji mistrzostw, poza ekipami z Dolnego Śląska, gościnnie udział wzięli także strażacy z Łodzi, Bydgoszczy, Gdyni i Opola.


więcej...

„Revolution Train” – antynarkotykowy pociąg do walki z uzależniami

W Czeskim Cieszynie odbyła się konferencja poświęcona nowoczesnym metodom profilaktyki antynarkotykowej. W spotkaniu czeskich służb mundurowych oraz instytucji zajmujących się prewencją kryminalną, wzięli udział cieszyńscy policjanci wraz Komendantem Powiatowym Policji w Cieszynie.

więcej...

Policjanci z Gołdapi mają nową siedzibę

Poprzednia siedziba Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi mieściła się przy ul. 11 Listopada. Był to obiekt wybudowany jeszcze przed II wojną światową. Jego powierzchnia użytkowa wynosiła zaledwie 700 m2. Budynek nie spełniał również standardów obowiązujących w obiektach służbowych policji. W związku z tym podjęto decyzję o budowie nowej siedziby komendy.


więcej...

Most powietrzny zapewnił bezpieczeństwo podczas ŚDM

Rada Ministrów przyjęła sprawozdanie z działalności Zespołu do spraw przygotowania wizyty Jego Świątobliwości Papieża Franciszka w Rzeczypospolitej Polskiej w 2016 r. oraz wsparcia organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, przedłożone przez ministra, członka Rady Ministrów.

więcej...

Policjanci piszą list do premier i ministra spraw wewnętrznych

Przedstawiciele NSZZ Policjantów w Katowicach w liście do premier Beaty Szydło i szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka zarzucają rządzącym przyzwolenie na wybryki pseudokibiców i apelują o ochronę dla interweniujących policjantów.

więcej...

Śląskie dba o bezpieczeństwo seniorów

Cztery konferencje w czterech subregionach województwa i temat przewodni – bezpieczeństwo. Na terenie woj. śląskiego trwa Wojewódzki Tydzień Seniora.

więcej...

Spotkanie przedstawicieli centrów zarządzania kryzysowego ministerstw
Stan realizacji zadań związanych ze zwalczaniem afrykańskiego pomoru świń (ASF), orientacyjna, sezonowa prognoza pogody na okres zimowy oraz potencjalne zagrożenia z niej wynikające, były m.in. tematami spotkania przedstawicieli centrów zarządzania kryzysowego ministerstw i służb.


więcej...

Zmiany personalne w krapkowickiej państwowej straży pożarnej

Na stanowisko komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach został powołany kpt. Leszek Stanioch.

więcej...

Funkcjonariusze BOA bezkonkurencyjni

Pierwsze Policyjne Zawody Strzelców Wyborowych „BEKAS 2016”, zorganizowane przez Sekcję Strzelców Wyborowych Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP, odbyły się na jednej z podwarszawskich strzelnic.

więcej...

Zerwana umowa na budowę suchego zbiornika powodziowego w Raciborzu
Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach, pełniący w imieniu Skarbu Państwa rolę Inwestora dla zadania pn. „Budowa suchego zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny” poinformował o odstąpieniu z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy od umowy nr ORFPP A1-1 zawartej w dniu 18 czerwca 2013 r. z DRAGADOS S.A.


więcej...

Kom. Rafał Siczek zastępcą komendanta wałbrzyskiej policji
Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu inspektor Krzysztof Niziołek powierzył obowiązki Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu komisarzowi Rafałowi Siczkowi.

więcej...

„Bezpieczna przystań” powalczy o europejską nagrodę
Program profilaktyczny „Bezpieczna przystań” katowickiej komendy miejskiej oraz Urzędu Miasta Katowice zdobył pierwsze miejsce w kraju wśród projektów profilaktycznych o tematyce bezpieczeństwa osób starszych.
więcej...

Pucka policja wraz z nauczycielami przygotowała elementarz bezpieczeństwa

Elementarz Bezpieczeństwa puckiej policji i nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowaczego w Pucku to kolejna edycja podręcznika dla nauczycieli i najmłodszych uczniów.

więcej...

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

Ruszyła kolejna edycja kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. To akcja prowadzona przez samorząd województwa mazowieckiego i wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego w szkołach podstawowych i gimnazjach z terenu Mazowsza.

więcej...

< 1   ...   26 27 28 29 30 32 33 34 35 36   ...   54 >
 

21 czerwca, Poznań, Kongres Pożarnictwa FIRE, http://www.dndproject.com.pl

25-27 czerwca, Gdańsk, BALT-MILITARY-EXPO 2018 - Bałtyckie Targi Militarne,http://baltmilitary.amberexpo.pl

25-27 czerwca, Gdańsk, RESCUE EXPO 2018 - Międzynarodowa Konferencja oraz Wystawa Ratownictwa Medycznego, http://rescueexpo.amberexpo.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter