Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa objęła całą Polskę

Mapa została uruchomiona w kolejnych dwóch województwach: świętokrzyskim i dolnośląskim. Tym samym, mapa jest już dostępna w całym kraju.

więcej...

Bryg. Wiesław Krent komendantem biłgorajskich strażaków

W Komendzie Powiatowej PSP w Biłgoraju odbyła się uroczysta zbiórka w trakcie której powołano bryg. Wiesława Krenta na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Biłgoraju.

więcej...

Nowe posterunki policji na Mazowszu

Kolejnych 5 nowych posterunków policji zostało otwartych: w Korytnicy, Zbuczynie, Sobolewie, Maciejowicach i Miastkowie Kościelnym.

więcej...

Wzmocnienie służb ratowniczych w województwie śląskim

Dziewięć projektów na łączną kwotę dofinansowania w wysokości 1,8 mln zł ma wzmocnić potencjał służb ratowniczych w regionie.

więcej...

Policjanci w Łodzi mają nową komendę

Budynek I Komisariatu mieści się na tyłach istniejącej Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Obiekt zaprojektowano na planie prostokąta z wewnętrznym dziedzińcem, przejazdem bramowym oraz podziemnym garażem. 

więcej...

System powiadamiania ratunkowego będzie jeszcze efektywniejszy

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji podpisał dokument, na podstawie którego Centra Powiadamiania Ratunkowego będą mogły przekazywać do służb mundurowych zgłoszenia z numeru 112 drogą elektroniczną.

więcej...

Roboty pilnują bezpieczeństwa na lotnisku 
Jedno z największych lotnisk w chińskim Shenzhen od niedawna zatrudnia roboty. Maszyny pełnią rolę mobilnych kamer bezpieczeństwa i mogą być wykorzystywane do poszukiwania m.in. ładunków wybuchowych.


więcej...


J. Skiba: Rząd popiera pomysł powstania nowej agencji ds. ochrony granic

Wiceminister Jakub Skiba podczas posiedzenia sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych poinformował, że nowa unijna nowa agencja ds. ochrony granic najprawdopodobniej będzie miała swoją siedzibę w Warszawie.

więcej...

Strażacy z Lichenia Starego wciąż niepokonani w ratownictwie wodnym

W Licheniu Starym zakończyły się jubileuszowe X Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym.


więcej...

Efektywna misja w Harlow

Polscy policjanci delegowani do Harlow w związku z przestępstwami popełnionymi w ostatnim czasie na szkodę polskich obywateli zamieszkujących w hrabstwie Essex podsumowali swój wyjazd.

więcej...

St. kpt. Robert Lebioda komendantem powiatowym PSP w Stalowej Woli

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli odbył się uroczysty apel z okazji powołania na stanowisko komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli - st. kpt. mgr inż. Roberta Lebiody.

więcej...

W Chorzowie powstała najnowocześniejsza przeciwpożarowa sala edukacyjna

W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie otwarto najnowocześniejszą w Polsce salę edukacyjną w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego, skierowaną do dzieci i młodzieży.


więcej...

Policjanci z Ukrainy na stażu w Lublinie

Przez kilka dni w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie gościli funkcjonariusze policji z Łucka na Ukrainie. Wizyta funkcjonariuszy służby patrolowej miała charakter stażu.

więcej...

Paweł Kępka nowym rektorem SGSP

Decyzją ministra spraw wewnętrznych i administracji na stanowisko rektora-komendanta Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie został powołany bryg. dr hab. inż. Paweł Kępka, prof. SGSP.

więcej...

Nowe hasło policji wybrane

Pomagamy i chronimy – ta sentencja znajdzie się na oznakowanych radiowozach w kraju. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania – nadeszło bowiem blisko cztery i pół tysiąca propozycji.

więcej...

Nowelizacja szkolenia strażaków

Decyzją Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej powołany został Zespół, którego celem jest nowelizacja programu szkolenia w zawodzie strażak. Prace nad programem zbiegają się w czasie ze zmianą systemową jaka czeka Państwową Straż Pożarną w obszarze kształcenia.

więcej...

Kontakt z policją i dzielnicowymi na wyciągnięcie ręki

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło nową wersję aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania.

więcej...

Mapa zagrożeń w kolejnych województwach

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została uruchomiona w województwach śląskim, małopolskim, lubelskim, łódzkim i warmińsko-mazurskim.


więcej...

Więcej polskich policjantów w Wlk. Brytanii

Kolejni Polscy policjanci udają się do Wielkiej Brytanii. Ich zadaniem będzie wspieranie działań oficera łącznikowego na wyspach, a także współpraca z brytyjską policją.

więcej...

Większe emerytury dla strażaków OSP?

Posłowie Kukiz15 złożyli projekt ustawy, dzięki której strażak Ochotniczej Straży Pożarnej, za każdy rok służby będzie mógł otrzymać dodatkowo 20 zł miesięcznie do emerytury. Dzięki temu po 20 latach służby strażak otrzymywałby dodatkowo 400 zł miesięcznie do emerytury.


więcej...

< 1   ...   27 28 29 30 31 33 34 35 36 37   ...   53 >
 

21 czerwca, Poznań, Kongres Pożarnictwa FIRE, http://www.dndproject.com.pl

25-27 czerwca, Gdańsk, BALT-MILITARY-EXPO 2018 - Bałtyckie Targi Militarne,http://baltmilitary.amberexpo.pl

25-27 czerwca, Gdańsk, RESCUE EXPO 2018 - Międzynarodowa Konferencja oraz Wystawa Ratownictwa Medycznego, http://rescueexpo.amberexpo.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter