Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Polska pokieruje centrum zarządzania kryzysem migracyjnym

O powołaniu centrum zdecydowali ministrowie spraw wewnętrznych Grupy Wyszehradzkiej na spotkaniu w Warszawie. Zadaniem własnego centrum będzie niesienie pomocy uchodźcom poza granicami UE.

więcej...


Współpraca w UE podniesie poziom europejskiego bezpieczeństwa

Terroryzm, zagrożenia hybrydowe, cyberataki i brak bezpieczeństwa energetycznego nie pozostawiają Unii wyboru: konieczna jest większa współpraca w dziedzinie bezpieczeństwa i obrony. Pozwoliłaby na to Europejska Unia Obrony.

więcej...

Bułgaria ma najniebezpieczniejsze drogi w całej Unii Europejskiej

W 2015 r. w Bułgarii na każdych 100 tys. mieszkańców przypada 9,8 zgonów związanych z wypadkami drogowymi (dane są podawane w przeliczeniu na 100 tys. osób by umożliwić porównywanie między państwami o różnych liczbach ludności). To najgorszy, według opublikowanych danych Eurostatu za miniony rok, wynik w całej Unii Europejskiej.


więcej...


Sztab Ratownictwa SKSR współpracuje z Rządowym Centrum Bezpieczeństwa

Na mocy porozumienia, które podpisali Dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Janusz Skulich oraz  Prezes Zarządu Głównego Społecznej Krajowej Sieci Ratunkowej (SKSR) Jerzy Płókarz, Centrum  będzie na bieżąco przekazywać Sztabowi Ratownictwa SKSR ostrzeżenia o zagrożeniach, które mogą powodować istotne utrudnienia dla ludności.

więcej...

Już za tydzień konferencja Użyteczność Publiczna/Architektura High-Tech
Czy architektura może być HIGH-TECH? I co do tego ma BIM? Odpowiedź na to i inne pytania już podczas najbliższej konferencji DND Project poświęconej nowoczesnym i niestandardowym rozwiązaniom technologicznym w projektowaniu obiektów użyteczności publicznej i budynków wielokondygnacyjnych.


więcej...

W 2017 roku unijne środki na bezpieczeństwo znacznie wzrosną

Sprawujący unijną prezydencję Słowacy poinformowali o zakończeniu negocjacji budżetu na przyszły rok. Priorytetem będzie poprawa unijnej konkurencyjności. Znalazły się też dodatkowe fundusze na migrantów, uchodźców, a także bezpieczeństwo.

więcej...

Swobodny przepływ ludzi, towarów i usług wpływa na wzrost przestępstw

We Wrocławiu, w ramach sprawowanego przez Polskę przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej (V4) odbyła się międzynarodowa konferencja wysokiego szczebla na temat zwalczania zorganizowanej przestępczości ekonomicznej i narkotykowej, którą zorganizowało Centralne Biuro Śledcze Policji przy wsparciu Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP.

więcej...

Władze chcą mieć pierwszeństwo w organizowaniu zgromadzeń

Do Sejmu wpłynął projekt zmian do prawa o zgromadzeniach autorstwa posłów Prawa i Sprawiedliwości. Jedną z zapisanych w projekcie propozycji jest przyznanie pierwszeństwa zgromadzeniom organizowanym przez organy władzy publicznej oraz kościoły i inne związki wyznaniowe (zmiana w art. 2 ustawy).

więcej...

Współpraca straży granicznej Urzędem Lotnictwa Cywilnego

Komendant Główny Straży Granicznej płk SG Marek Łapiński i p.o. Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego Piotr Samson podpisali „Porozumienie w sprawie szczegółowych zasad współdziałania w sprawowaniu nadzoru nad realizacją zadań związanych z kontrolą bezpieczeństwa w lotnictwie cywilnym wykonywanych przez zarządzających lotniskami”.


więcej...

Policjanci w Sadlinkach wzbogacili się o nowoczesny radiowóz

Przedstawiciele władz samorządowych gminy Sadlinki oficjalnie przekazali kluczyki do samochodu marki Skoda Yeti I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kwidzynie. Zakup samochodu możliwy był dzięki współfinansowaniu przez Komendę Główną Policji i gminę Sadlinki.

więcej...

Nowi instruktorzy strzelania będą szkolić funkcjonariuszy policji

Kandydaci na instruktorów strzelań policyjnych kształcą się w słupskiej Szkole Policji. Po części teoretycznej, słuchacze rozpoczęli pierwsze zajęcia na osiach strzeleckich. Uczestnicy kursu strzeleckiego już wkrótce będą samodzielnie prowadzić zajęcia dla swoich kolegów w jednostkach organizacyjnych policji.


więcej...

Strażacy współpracują z przedstawicielami agencji atomistyki

Państwowa Agencja Atomistyki przeprowadziła na jeziorze Wigry pomiary promieniowania kosmicznego, czyli kosmicznej składowej środowiskowego promieniowania jonizującego.

więcej...

40 tys. zł na szkolenie zachodniopomorskich policjantów

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie odbył się briefing poświęcony przekazaniu przez zachodniopomorski urząd marszałkowski środków pieniężnych na szkolenie policjantów.


więcej...

„Uzależnienia drogą do(ni)kąd?”

Konferencja „Uzależnienia drogą do(ni)kąd?” realizowana w ramach kampanii społecznej „Wkraczasz w dorosłość – Wybieraj” odbyła się w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

więcej...

Na Dolny Śląsk wyjadą dodatkowe karetki

Paweł Hreniak, wojewoda dolnośląski podjął decyzję o rozdziale środków na zakup 16-stu nowoczesnych karetek pogotowia dla stacji i jednostek służby zdrowia na Dolnym Śląsku.


więcej...

Lubelskie gotowe na zimę

Wszystkie służby podległe wojewodzie lubelskiemu są dobrze przygotowane do nadchodzącego sezonu zimowego – tak wynika z informacji przedstawionych przez ich przedstawicieli na środowym posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

więcej...

Funkcjonariusze policji z Katowic mistrzami Polski w piłce siatkowej

W Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Piłce Siatkowej, organizowane przez Generację Polskiego Sportu przy współpracy Ministerstwa Sportu i Turystyki, Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu oraz Urzędu Miejskiego w Radomiu.


więcej...

St. bryg. Janisław Buller komendantem bydgoskich strażaków

W Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 w Bydgoszczy, odbyła się uroczysta zbiórka związana z przekazaniem obowiązków komendanta tamtejszej jednostki. Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej st.bryg. Wojciech Gmurczyk przekazał swoją funkcję st.bryg. Janisławowi Bullerowi.

więcej...

Ministerstwo Obrony Narodowej organizuje bezpłatne szkolenia dla kobiet

W 30 miastach Polski odbędzie się I edycja ogólnopolskich i bezpłatnych szkoleń dla kobiet z technik samoobrony. Zajęcia poprowadzą instruktorzy Wojska Polskiego w zakresie walki wręcz i samoobrony.

więcej...

Antyterroryści opanowali Wrocław

We Wrocławiu odbyły się ćwiczenia w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom o charakterze terrorystycznym, które były  kontynuacją projektu „Bezpieczny Dolny Śląsk”, realizowanego przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.  


więcej...

< 1   ...   28 29 30 31 32 34 35 36 37 38   ...   57 >
 

19 września, Warszawa, Konferencja "Zarządzanie kryzysowe - komunikacja i kooperacja służb", http://successpoint.pl

20 września, Warszawa, Bezpieczeństwo i Niezawodność Systemów Informatycznych, http://gigacon.org

26 września, Warszawa, Konferencja "Nowoczesna kancelaria i dział prawny - bezpieczeństwo danych, obieg dokumentów i zarządzanie sprawami", http://successpoint.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter