Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Kom. Rafał Siczek zastępcą komendanta wałbrzyskiej policji
Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu inspektor Krzysztof Niziołek powierzył obowiązki Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu komisarzowi Rafałowi Siczkowi.

więcej...

„Bezpieczna przystań” powalczy o europejską nagrodę
Program profilaktyczny „Bezpieczna przystań” katowickiej komendy miejskiej oraz Urzędu Miasta Katowice zdobył pierwsze miejsce w kraju wśród projektów profilaktycznych o tematyce bezpieczeństwa osób starszych.
więcej...

Pucka policja wraz z nauczycielami przygotowała elementarz bezpieczeństwa

Elementarz Bezpieczeństwa puckiej policji i nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowaczego w Pucku to kolejna edycja podręcznika dla nauczycieli i najmłodszych uczniów.

więcej...

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

Ruszyła kolejna edycja kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. To akcja prowadzona przez samorząd województwa mazowieckiego i wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego w szkołach podstawowych i gimnazjach z terenu Mazowsza.

więcej...

Mł. bryg. Krzysztof Ciosek komendantem straży pożarnej we Włoszczowie

Na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie odbył się uroczysty apel w związku z powołaniem na stanowisko komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie mł. bryg. Krzysztofa Cioska.

więcej...

Jak skutecznie chronić się przed cyberstalkingiem

Odmianą tradycyjnego stalkingu (nękania) jest cyberstalking - inaczej nazywany uporczywym nękaniem osoby za pomocą rozmów telefonicznych, sms-ów, e-maili czy listów, któremu towarzyszą groźby i agresywne zachowania, śledzenie, obserwowanie, podglądanie, wywołujące u ofiary negatywne emocje, od strachu po skrępowanie.

więcej...

Kongres Pożarnictwa FIRE-POZNAŃ 2016 – Przeciwdziałanie poważnym pożarom
W czwartek 6.10 w Warszawie doszło do poważnego pożaru elektrociepłowni EC Żerań. Pożar nastąpił w wyniku zapalenia się izolacji kabli elektrycznych powodując całkowite zadymienie budynku. Spaleniu uległo około 50 metrów kabli elektrycznych w pomieszczeniu kotłowni. Ze skutkami pożaru walczyło 12 jednostek straży pożarnej oraz pięć samochodów operacyjnych.


więcej...

Wspólne ćwiczenia polskich i fińskich pograniczników

Grupa funkcjonariuszy z Wydziału Zabezpieczenia Działań Morskiego Oddziału Straży Granicznej powróciła z Finlandii, gdzie przez kilka dni brała udział we wspólnych ćwiczeniach z funkcjonariuszami 5 Special Intervention Unit fińskiej Straży Granicznej.

więcej...

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa objęła całą Polskę

Mapa została uruchomiona w kolejnych dwóch województwach: świętokrzyskim i dolnośląskim. Tym samym, mapa jest już dostępna w całym kraju.

więcej...

Bryg. Wiesław Krent komendantem biłgorajskich strażaków

W Komendzie Powiatowej PSP w Biłgoraju odbyła się uroczysta zbiórka w trakcie której powołano bryg. Wiesława Krenta na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Biłgoraju.

więcej...

Nowe posterunki policji na Mazowszu

Kolejnych 5 nowych posterunków policji zostało otwartych: w Korytnicy, Zbuczynie, Sobolewie, Maciejowicach i Miastkowie Kościelnym.

więcej...

Wzmocnienie służb ratowniczych w województwie śląskim

Dziewięć projektów na łączną kwotę dofinansowania w wysokości 1,8 mln zł ma wzmocnić potencjał służb ratowniczych w regionie.

więcej...

Policjanci w Łodzi mają nową komendę

Budynek I Komisariatu mieści się na tyłach istniejącej Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Obiekt zaprojektowano na planie prostokąta z wewnętrznym dziedzińcem, przejazdem bramowym oraz podziemnym garażem. 

więcej...

System powiadamiania ratunkowego będzie jeszcze efektywniejszy

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji podpisał dokument, na podstawie którego Centra Powiadamiania Ratunkowego będą mogły przekazywać do służb mundurowych zgłoszenia z numeru 112 drogą elektroniczną.

więcej...

Roboty pilnują bezpieczeństwa na lotnisku 
Jedno z największych lotnisk w chińskim Shenzhen od niedawna zatrudnia roboty. Maszyny pełnią rolę mobilnych kamer bezpieczeństwa i mogą być wykorzystywane do poszukiwania m.in. ładunków wybuchowych.


więcej...


J. Skiba: Rząd popiera pomysł powstania nowej agencji ds. ochrony granic

Wiceminister Jakub Skiba podczas posiedzenia sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych poinformował, że nowa unijna nowa agencja ds. ochrony granic najprawdopodobniej będzie miała swoją siedzibę w Warszawie.

więcej...

Strażacy z Lichenia Starego wciąż niepokonani w ratownictwie wodnym

W Licheniu Starym zakończyły się jubileuszowe X Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym.


więcej...

Efektywna misja w Harlow

Polscy policjanci delegowani do Harlow w związku z przestępstwami popełnionymi w ostatnim czasie na szkodę polskich obywateli zamieszkujących w hrabstwie Essex podsumowali swój wyjazd.

więcej...

St. kpt. Robert Lebioda komendantem powiatowym PSP w Stalowej Woli

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli odbył się uroczysty apel z okazji powołania na stanowisko komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli - st. kpt. mgr inż. Roberta Lebiody.

więcej...

W Chorzowie powstała najnowocześniejsza przeciwpożarowa sala edukacyjna

W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie otwarto najnowocześniejszą w Polsce salę edukacyjną w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego, skierowaną do dzieci i młodzieży.


więcej...

< 1   ...   30 31 32 33 34 36 37 38 39 40   ...   57 >
 

19 września, Warszawa, Konferencja "Zarządzanie kryzysowe - komunikacja i kooperacja służb", http://successpoint.pl

20 września, Warszawa, Bezpieczeństwo i Niezawodność Systemów Informatycznych, http://gigacon.org

26 września, Warszawa, Konferencja "Nowoczesna kancelaria i dział prawny - bezpieczeństwo danych, obieg dokumentów i zarządzanie sprawami", http://successpoint.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter