Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Płocka stacja pogotowia wzbogaciła się o nowy sprzęt do ratowania życia

Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego wziął udział w uroczystości przekazania dwóch ambulansów specjalistycznych ratownictwa medycznego wyposażonych w sprzęt medyczny SP ZOZ Wojewódzkiej Stacji Pogotowania Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku.

więcej...

Komenda w Wodzisławiu Śląskim testuje multimedialną strzelnicę  

W wodzisławskiej komendzie została otwarta strzelnica multimedialna. Jest to pierwsza taka strzelnica w Polsce, będąca na wyposażeniu komendy. Zakup jej został sfinansowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach.


więcej...

Siechnice wraz z okolicznymi gminami mają swój komisariat policji

W podwrocławskiej gminie Siechnice odbyło się uroczyste otwarcie nowo utworzonego komisariatu policji. Wcześniej od 2010 r. w Siechnicach funkcjonował posterunek. Obecnie przy ścisłej współpracy z przedstawicielami lokalnych samorządów, wychodząc m.in. naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, po reorganizacji utworzono tam całodobowy komisariat.

więcej...

Polscy funkcjonariusze SG przeszkolili kolegów z Czarnogóry

Wykładowcy Zakłądu Granicznego Centrum Szkolenia Straży Granicznej przeprowadzili szkolenie dla funkcjonariuszy czarnogórskiej Policji Granicznej.

więcej...

Opieka zdrowotna na Mazowszu jest niedofinansowana

Zbyt mało środków w NFZ dla mazowieckich szpitali, niezabezpieczenie pieniędzy na dodatkowe koszty wynikające z planowanego wzrostu wynagrodzenia minimalnego za pracę, groźba destabilizacji systemu ochrony zdrowia poprzez wprowadzenie w proponowanej przez MZ formie tzw. sieci szpitali – to tylko niektóre z problemów, na które podczas sesji sejmiku zwracali uwagę mazowieccy radni.

więcej...
więcej...

9 miliardów złotych na modernizację służb

Ponad 9 miliardów złotych na nowoczesne i dobrze wyposażone służby – to główne założenie zaakceptowanego przez Sejm Programu Modernizacji Służb Mundurowych. Projekt ustawy to jeden z priorytetowych programów MSWiA.

więcej...

Spotkanie wigilijne przedstawicieli mazowieckich służb mundurowych

Podczas uroczystego spotkania wigilijnego służb mundurowych województwa mazowieckiego świątecznym opłatkiem łamali się strażnicy miejscy, policjanci, żołnierze, strażacy, celnicy, przedstawiciele Służby Więziennej oraz Służby Ochrony Kolei, funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz zaproszeni goście.


więcej...

Kujawsko-Pomorskie ochotnicze straże pożarne z nowymi wozami

Siedem ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych trafi na wyposażenie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w województwie. W Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowę o dofinansowaniu projektu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego. 


więcej...

Coraz więcej wniosków o azyl w Unii Europejskiej

W raporcie dotyczącym azylu w krajach UE, Eurostat informuje, że w krajach Unii na rozpatrzenie czeka prawie 1,2 mln wniosków o azyl. Europejski Urząd Statystyczny (Eurostat) opublikował raport dotyczący wniosków o azyl w krajach UE złożonych w trzecim kwartale 2016 r.

więcej...

Na krajowej mapie bezpieczeństwa znajduje się już ponad 150 tys. zagrożeń

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje na terenie całego kraju od 5 października 2016 r. Aplikacja, która jest nową platformą wymiany informacji pomiędzy społeczeństwem a policją, została przygotowana na polecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przez instytucje państwowe w niespełna pół roku.


więcej...

Szwedzkie samorządy przygotowują się na wypadek wojny z Rosją

Podległa szwedzkiemu ministerstwu obrony Agencja Przygotowania Cywilnego (MSB) wystosowała list do gmin, zalecający poprawę lokalnych przygotowań wojennych.

więcej...

Małopolska uczyniła kolejny krok ku poprawie jakości powietrza

Zarząd Województwa Małopolskiego przyjął projekt uchwały antysmogowej dla Małopolski. To dokument, który od połowy przyszłego roku ma wprowadzać całkowity zakaz spalania mułów i flotów węglowych w piecach i kominkach na terenie całego województwa oraz wyeliminować montowanie kotłów, które nie spełniają norm ekoprojektu.


więcej...

Dolnośląska i saksońska policja zacieśniają współpracę

Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Arkadiusz Golanowski oraz Prezydent Policji Conny Stiehl z Dyrekcji Policji Görlitz podpisali uroczyście dwa porozumienia dotyczące usprawnienia współpracy policji dolnośląskiej i saksońskiej.

więcej...

Konferencja "Kreator bezpieczeństwa - potrzeby i możliwości"

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku Successpoint organizuje w Warszawie Konferencję, która będzie swoistym forum wymiany doświadczeń połączonych z wiedzą profesjonalistów w dziedzinie Bezpieczeństwa Informacji. Drugi dzień spotkania to praktyczne Warsztaty, podczas których Uczestnicy, pod okiem najlepszych ekspertów będą mieli okazję wykorzystać posiadaną wiedzę w praktyce.

więcej...

Nowelizacja o zgromadzeniach narusza konstytucyjną wolność zgromadzeń

Sejm uchwalił ustawę o zmianie ustawy – Prawo o zgromadzeniach. Przegłosowana wersja ustawy uwzględnia dwie istotne poprawki zgłoszone przez Senat. Zdaniem Forum Obywatelskiego Rozwoju niezależnie od przyjęcia tych poprawek ustawa drastycznie ogranicza możliwość organizowania kontrmanifestacji do tzw. zgromadzeń cyklicznych.


więcej...

Resort spraw wewnętrznych otwarty na postulaty pracowników cywilnych

W Warszawie odbyło się spotkanie „grupy roboczej ds. statusu pracowników cywilnych zatrudnionych w służbach a wykonujących takie same zadania jak funkcjonariusze”, działającej w ramach Forum Dialogu Społecznego przy Ministrze Spraw Wewnętrznych i Administracji.

więcej...

Problem z ograniczeniem sprzedaży broni w Unii Europejskiej

Komisja Europejska ma problem ze zdobyciem zgody na przepisy ograniczające handel bronią w UE. Ograniczenia mogą paść ofiarą różnic interesów między poszczególnymi państwami członkowskimi.

więcej...

„Bezpieczny Dom” w Busku – Zdroju

Komenda Powiatowa PSP w Busku – Zdroju 15 grudnia otwiera w swojej siedzibie ścieżkę edukacyjną w ramach projektu „Bezpieczny Dom”.

więcej...

Funkcjonariusze policji w Szubinie mają nowoczesny komisariat  

W Szubinie odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanej siedziby Komisariatu Policji. Obiekt, którego wybudowanie kosztowało niemalże 6 milionów złotych, powstał na działce o powierzchni 0,5 ha przekazanej w darowiźnie przez Gminę Szubin w roku 2014.


więcej...

< 1   ...   30 31 32 33 34 36 37 38 39 40   ...   60 >
 

14 grudnia, Warszawa, Szkolenie Radzenie sobie z klientem używającym gróźb (agresja słowna, szantaż, napastliwość) w stosunku do urzędnika, http://frdl.mazowsze.pl

19 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://kwrist.mswia.gov.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter