Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Mariusz Błaszczak: Bezpieczeństwo kraju to kwestia podstawowa
Na czas szczytu NATO w Warszawie i Światowych Dni Młodzieży rząd Polski podjął decyzję o zawieszeniu małego ruchu granicznego z obwodem kaliningradzkim i Ukrainą. Powodem były kwestie bezpieczeństwa. Po zakończeniu obu wydarzeń mały ruch graniczny przywrócono jedynie w relacjach z Ukrainą.
więcej...

Epidemia już nie straszna dla Prudnika

Zestaw do dekontaminacji, czyli odkażania ludności cywilnej trafił do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Prudniku.


więcej...

Zgłoś swój projekt zapobiegający przestępstwom przeciwko starszym

Europejska Sieć Zapobiegania Przestępczości (EUCPN) organizuje co roku konkurs na Europejską Nagrodę w Dziedzinie Zapobiegania Przestępczości (ECPA). Tegorocznym tematem przewodnim jest „Zapobieganie przestępstwom przeciwko osobom starszym”.

więcej...

Bryg. Ceazry Olbryś zastępcą komendanta lubińskich strażaków

Brygadier Cezary Olbryś został mianowany zastępcą komendanta straży pożarnej w Lubinie. W uroczystości wziął udział Marek Kamiński, zastępca komendanta wojewódzkiego, który sam niegdyś był wiceszefem lubińskich ratowników.

więcej...

Poprawa słyszalności sygnałów alarmowych na terenie Warszawy

Ostrzeganie i alarmowanie ludności to jedno z kluczowych działań organów zarządzania kryzysowego. Dlatego tak ważny jest sprawny system wczesnego alarmowania i ostrzegania przed katastrofami.

więcej...

Znaleziono sposób na uziemienie dronów

Wymyślona w Polsce „Tarcza antydronowa” ma wyeliminować problem niebezpiecznych incydentów w pobliżu lotnisk.


więcej...

Funkcjonariusze SG skontrolowali na granicach pół miliona osób 

Zakończyła się tymczasowo przywrócona kontrola na granicy wewnętrznej UE. Od 4 lipca do 2 sierpnia Straż Graniczna skontrolowała tam aż 484 986 osób i 54 338 środków transportu, zatrzymała 321 osób i odmówiła wjazdu 144 osobom.

więcej...

Mł. bryg. Marian Płachytka komendantem ząbkowickich strażaków

W siedzibie ząbkowickiej PSP, odbyła się uroczystość powołania na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Ząbkowicach Śl. mł. bryg. Mariana Płachytki.


więcej...

Szkoła Policji w Pile zwiększy współpracę w Uniwersytetem Śląskim

W siedzibie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zostało podpisane porozumienie o współpracy naukowo dydaktycznej pomiędzy Uniwersytetem, a Szkołą Policji w Pile.

więcej...

Polscy strażacy pozostawili w tyle kolegów z państw bałtyckich

W Tartu (Estonia) już po raz 41 odbyły się Mistrzostwa Państw Bałtyckich w Sporcie Pożarniczym. W zawodach obok sportowych reprezentacji Litwy, Łotwy i Estonii, rywalizujących już ze sobą od 55 lat (tak długą historię posiadają te zawody) gościnnie występowały reprezentacje Ukrainy i Polski.


więcej...

Tarnowscy policjanci podzielili się doświadczeniem z policjantami z zagranicy

W tarnogórskiej komendzie policji funkcjonariusze z Czech, Niemiec, Węgier, Hiszpanii, Włoch i Rumuni oraz tarnogórscy mundurowi wymieniali swoje doświadczenia, głównie związane z zabezpieczeniem Światowych Dni Młodzieży.


więcej...


Spokojny przebieg ŚDM

Przedstawiciele służb podległych ministerstwu spraw wewnętrznych i administracji podsumowali działania podczas Światowych Dni Młodzieży. Zdaniem policji, ostatni dzień wydarzenia przebiegł równie spokojnie jak pozostałe.

więcej...

Łódź rozbudowuje monitoring miejski

Rozpoczął się trzeci etap rozbudowy systemu, w którym liczba kamer w przestrzeni miasta zwiększy o 75 dodatkowych punktów - z 273 do 348.

więcej...

Policyjne psy zabezpieczają ŚDM 
Blisko 30 policyjnych przewodników psów tropiących wraz z czworonogami  stacjonuje w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie na czas trwania Światowych Dni Młodzieży. To wszystko w celu zapewnienia bezpieczeństwa pielgrzymów i wszystkich osób przebywających na terenie Krakowa.

więcej...

Kolejna odsłona „Razem Bezpieczniej”
Samorządy oraz organizacje pozarządowe mogą się już starać o dofinansowanie swoich projektów profilaktycznych. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przekaże w 2016 roku na ten cel łącznie 3 miliony złotych.
więcej...

Centrum Operacyjne Policji w Częstochowie
Otwarcie nowego Centrum Operacyjnego Policji było połączone z odprawą służb podległych MSWiA – Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu.
więcej...

Nadkomisarz Piotr Zalewski komendantem ostrowskich policjantów

Zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim nastąpiła po tym, jak powierzono obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Kielcach podinsp. Tomaszowi Zawadzkiemu, który od 2013 r. był Komendantem Powiatowym Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

więcej...

Straż Graniczna wychodzi naprzeciw potrzebom podróżujących

Na potrzeby podróżnych przekraczających granicę Służba Celna i Straż Graniczna udostępniły nową aplikację na urządzenia mobilne - „Asystent Granica”. Zaktualizowano również serwis www.granica.gov.pl i aplikację „Mobilna Granica”.

więcej...

NIK krytycznie o bezpieczeństwie pieszych

W opinii kontrolerów Najwyższej Izby Kontroli obecny system zarządzania bezpieczeństwem ruchu drogowego nie umożliwia skutecznej ochrony pieszych i rowerzystów. Działania publicznej administracji drogowej nie doprowadziły do poprawy bezpieczeństwa rowerzystów w ruchu drogowym.


więcej...

Liczba interwencji strażaków w województwie mazowieckim wzrosła

31 869 razy interweniowali mazowieccy strażacy w pierwszym półroczu 2016 roku, w tym przy 10 692 pożarach, 17 561 miejscowych zagrożeniach oraz 3 616 fałszywych alarmach. To o ponad 2 500 interwencji więcej niż w pierwszym półroczu 2015 roku (29 365 interwencji).


więcej...

< 1   ...   31 32 33 34 35 37 38 39 40 41   ...   55 >
 

20 lipca, Warszawa, Szkolenie "Radzenie sobie z klientem używającym gróźb (agresja słowna, szantaż, napastliwość) w stosunku do urzędnika", http://frdl.mazowsze.pl

26 lipca, Warszawa, Kongres Pożarnictwa FIRE SECURITY EXPO 2018, http://fire-expo.pl/

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter