Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Liczba interwencji strażaków w województwie mazowieckim wzrosła

31 869 razy interweniowali mazowieccy strażacy w pierwszym półroczu 2016 roku, w tym przy 10 692 pożarach, 17 561 miejscowych zagrożeniach oraz 3 616 fałszywych alarmach. To o ponad 2 500 interwencji więcej niż w pierwszym półroczu 2015 roku (29 365 interwencji).


więcej...

Nowe kierunki na SGSP

Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie poszerza swoją ofertę studiów podyplomowych. Zostały uruchomione nowe kierunki na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego (WIBC): „Zarządzanie kryzysowe w świetle regulacji Unii Europejskiej”, „Edukacja dla bezpieczeństwa” oraz „Studia menedżerskie dla kadry kierowniczej służb państwowych”.


więcej...

Surowsze kary dla kierowców

Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad zaostrzeniem kar za przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym.

więcej...

Olsztyńscy taksówkarze szkolą się na wypadek zamachu

Informacje o kolejnych próbach zamachów w przestrzeni miejskiej sprawiają, że rosną obawy o bezpieczeństwo. Samorządowcy w Olsztynie wpadli na pomysł, by przeszkolić taksówkarzy z zakresu działań w sytuacji zagrożenia.

więcej...

Odznaczenia dla policjantów i uroczysta promocja z okazji ich święta

Centralne uroczystości z okazji Święta Policji tradycyjnie miały miejsce na Zamku Królewskim, gdzie odbyło się wręczenie odznaczeń i nominacji oraz na Pl. Piłsudskiego, gdzie odbyło się uroczyste ślubowanie nowoprzyjętych do służby policjantów oraz promocja absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.


więcej...

Mł. bryg. Artur Tomczuk komendantem miejskim PSP w Białej Podlaskiej

Decyzją Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie na stanowisko Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej powołany został mł. bryg. mgr inż. Artur Tomczuk.

więcej...

Choszczno, Wałcz i Gryfice z nowymi specjalistycznymi karetkami

Choszczno, Wałcz i Gryfice - to następne trzy filie Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, do których trafiły nowe ambulanse. Każdy z nich wyposażony jest w nowoczesny sprzęt i aparaturę.


więcej...

Masakra w Nicei

W Francji doszło do kolejnego zamachu terrorystycznego. W Nicei zginęły co najmniej 84 osoby, a ponad 100 zostało rannych. Wciąż nie wiedamo, czy wśród ofiar nie ma obywateli z Polski.

więcej...

Mł. inspektor Andrzej Zakrzewski komendantem policji w Kościanie

Nowy komendant zastąpił na stanowisku insp. Henryka Kasińskiego, który po trzydziestu latach służby rozstał się z mundurem.

więcej...

Nowe uprawnienia emerytalne dla celników

Rada Ministrów zajęła stanowisko wobec obywatelskiego projektu ustawy zakładającego objęcie wszystkich funkcjonariuszy Służby Celnej takim samym uposażeniem, jak dla pozostałych służb mundurowych.

więcej...

II Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa - CYBERSEC w Krakowie już we wrześniu

Jedna z pięciu najważniejszych konferencji o cyberbezpieczeństwie w Europie po raz kolejny odbędzie się w Krakowie.


więcej...

Zachodniopomorskie realizuje kampanię „Nie jeżdżę po alkoholu”

Billboardy z rysunkiem autorstwa Henryka Sawki będą promować tegoroczną kampanię na rzecz trzeźwości „Nie jeżdżę po alkoholu”, realizowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego w partnerstwie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Szczecinie.


więcej...

Ruszył projekt „Pierwsza pomoc – ratownictwo medyczne”

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i Ratownik Medyczny z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy stworzyli aplikację „Pierwsza pomoc – ratownictwo medyczne” dostępną na smartfony i tablety.

więcej...

Rzecznik Praw Obywatelskich zaskarżył ustawę antyterrorystyczną do TK

W opinii Rzecznika Praw Obywatelskich Ustawa antyterrorystyczna jest sprzeczna z Konstytucją, Kartą Praw Podstawowych Unii Europejskiej oraz Konwencją o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności.

więcej...

Podsumowanie szczytu NATO

Około 7 tysięcy funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Policji wspieranych przez policjantów z innych garnizonów, a także Centralnego Biura Śledczego Policji i Komendy Głównej zabezpieczało szczyt NATO w Warszawie.

więcej...

Zgoda na utworzenie wspólnej straży granicznej Unii Europejskiej

Wspólna straż graniczna ma powstać już jesienią. Unijne plany przewidują przekształcenie mieszczącej się w Warszawie agencji ds. granic Frontex w nową, silniejszą Agencję ds. Europejskiej Straży Granicznej i Przybrzeżnej.

więcej...

Strażacy z Płońska wygrali zawody w ratownictwie wodnym

Nad Zalewem w Węgrowie odbyły się V Mazowieckie Zawody Ochotniczych Straży Pożarnych w Ratownictwie Wodnym i Przeciwpowodziowym, w których wzięło udział 14 załóg z 10 Ochotniczych Straży Pożarnych.


więcej...

Stopień alarmowy ALFA w Warszawie

Premier Beata Szydło podpisała zarządzenie w sprawie wprowadzenia stopnia alarmowego ALFA w związku ze szczytem NATO.

więcej...

Na Światowe Dni Młodzieży przyjadą policjanci z 8 krajów

Policjanci z zagranicy przyjadą, by na miejscu wspomagać swoich pielgrzymów podczas Światowych Dni Młodzieży. Chodzi o państwa, z których najwięcej osób zadeklarowało udział w wydarzeniu.

więcej...
FIRE|EXPO 2016 na PGE Stadionie Narodowym. Największe wydarzenie branży pożarowej nadchodzi. Zarezerwuj swój czas!
Miesiąc lipiec 2016 obfituje w ważne wydarzenia poświęcone bezpieczeństwu: Szczyt NATO (zagrożenia bezpieczeństwa międzynarodowego), Światowe Dni Młodzieży (specjalne wymogi bezpieczeństwa) oraz  w samym centrum tych wydarzeń 21 lipca br. coroczna największa specjalistyczna konferencja poświęcona bezpieczeństwu pożarowemu  - Kongres Pożarnictwa FIRE|EXPO 2016.
więcej...

< 1   ...   32 33 34 35 36 38 39 40 41 42   ...   55 >
 

20 lipca, Warszawa, Szkolenie "Radzenie sobie z klientem używającym gróźb (agresja słowna, szantaż, napastliwość) w stosunku do urzędnika", http://frdl.mazowsze.pl

26 lipca, Warszawa, Kongres Pożarnictwa FIRE SECURITY EXPO 2018, http://fire-expo.pl/

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter