Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


e-Zdrowie nie działa jak należy

Podlaski System Informacyjny e-Zdrowie choć nowoczesny i użyteczny nie do końca spełnił oczekiwania pacjentów. O wadliwości systemu mówił prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski, który uczestniczył w Warszawie w konferencji "Technologie informatyczne w medycynie - III edycja, RODO, e-recepta, e-zwolnienie, e-dokumentacja".

więcej...

Wizytacja obozów harcerskich przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP

W dniach 2 i 10 lipca 2018 roku funkcjonariusze komórki ds. kontrolno – rozpoznawczych KP PSP Sokółka wraz ze strażakami Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej przeprowadzili wizytacje obozów harcerskich.


więcej...

Drużyna Śląskiego Oddziału SG najsprawniej pokonuje przeszkody

Drużyna ze Śląskiego Oddziału SG zwyciężyła w II Mistrzostwach SG w Biegach z Przeszkodami. Zawody rozegrano w ramach V edycji Nadbużańskiego Biegu pod Prąd, w którym zawodnicy muszą pokonać dziesięciokilometrowy odcinek z około 40 ekstremalnymi przeszkodami.


więcej...

Patronat medialny "Bezpieczeństwo Publiczne"
Wschodnia Konferencja i Targi Ochrony Granic „GRANICE”
W dniach 24-25 października 2018 r. w Targach Lublin odbędzie się druga edycja Wschodniej Konferencji i Targów Ochrony Granic „GRANICE”. Bezpieczeństwo granic na wschodniej flance Unii Europejskiej i związane z tym wyzwania, przegląd aktualnego stanu modernizacji wyposażenia polskich służb granicznych oraz infrastruktury wspierającej ochronę granic, miejsce i rola portów lotniczych w systemie granic RP, a także kwestie związane z rekrutacją do służb mundurowych – to tylko część zagadnień, jakie zostaną poruszone podczas tegorocznej edycji wydarzenia.
więcej...

Nadkomisarz Marek Sroczyński nowym komendantem komisariatu w Stroszku
W komisariacie w Stroszku odbyła się uroczystość wprowadzenia nowego Komendanta Komisariatu Policji V w Bytomiu. Został nim nadkomisarz Marek Sroczyński. Wprowadzenia dokonał Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer.


więcej...

Włoscy policjanci patrolują warszawskie ulice
Na mocy porozumienia pomiędzy Komendantem Głównym Policji a Departamentem Bezpieczeństwa Publicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Włoskiej zawartego w Rzymie do Warszawy przyleciało dwóch włoskich policjantów.


więcej...

Białostoccy policjanci szkolili kierowców z grupy ratowniczej

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zorganizowali szkolenie, w którym wzięli udział wszyscy kierowcy Grupy Ratowniczej Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom „Nadzieja”.


więcej...

W Bydgoszczy ćwiczono reagowanie na wypadek użycia broni masowego rażenia

Z inicjatywy Placówki Straży Granicznej w Bydgoszczy, na terenie bydgoskiej Szkoły Podoficerskiej PSP oraz zakładów Chemicznych NIRO-CHEM S.A., odbyły się III Ogólnopolskie Warsztaty POLON CBRNE.

więcej...

Będzie bezpieczniej na Zalewie Wiślanym

W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie marszałek Gustaw Marek Brzezin podpisał umowę z Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie insp. Tomaszem Klimkiem. Dotyczyła ona przekazania środków na zakup nowego sprzętu dla policji.


więcej...

Małopolscy strażacy będą współpracować z ratownikami GOPR

W Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie odbyło się spotkanie, podsumowujące kilkumiesięczne prace dotyczące ustalenia szczegółowych zasad współdziałania pomiędzy grupami GOPR funkcjonującymi na terenie województwa małopolskiego a krajowym systemem ratowniczo-gaśniczym funkcjonującym na terenie Małopolski. 

więcej...

Polscy policjanci pełnią służbę na chorwackim i bułgarskim wybrzeżu

Na mocy zawartych przez Komendanta Głównego Policji porozumień międzynarodowych polscy policjanci do 1 września asystują chorwackim i bułgarskim kolegom, ale przede wszystkim pomagają polskim turystom, których każdego roku nad Adriatyk i Morze Czarne przebywa kilka milionów. Polacy są jedną z nacji najliczniej odwiedzających te rejony.


więcej...

Nowi komendanci powiatowi PSP w Kraśniku i Łęcznej

Lubelski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Grzegorz Alinowski wręczył akty powołania na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Kraśniku i Łęcznej. Uroczyste wręczenie aktów powołania odbyło się w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Lublinie.


więcej...

Miernik gęstości – najskuteczniejszy wykrywacz nielegalnych przedmiotów na granicy?

Kreatywność przemytników nie zna granic. W ręce Straży Granicznej wpadły już całe rzesze pomysłowych przedmiotów. Z rękodzieł – sukienka podszyta paczkami papierosów bez akcyzy lub drzwi wzmocnione takowymi. Z wyrobów spożywczych – narkotyki schowane w butelce z sokiem wieloowocowym albo w torcie czekoladowo-mandarynkowym. Jakkolwiek brzmi to absurdalnie, to spora część tego typu pomysłów przechodzi – dosłownie i w przenośni – a to tylko wierzchołek góry, która zostaje wykryta.


więcej...

Sms-y będą ostrzegać o sytuacjach kryzysowych

Marek Zagórski, minister cyfryzacji wraz z Pawłem Majewskim, wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji, poinformowali o rozpoczęciu testów nowego systemu ostrzegania ludności o zagrożeniach. W ramach pilotażu będziemy mogli otrzymywać smsy alarmowe o sytuacjach kryzysowych. 

więcej...

Nowa podstacja pogotowia i nowa karetka dla Włocławka

Marszałkowski Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Popiełuszki we Włocławku uruchomił nową podstację pogotowia ratunkowego na Zawiślu i świeżo zakupiony w pełni wyposażony ambulans specjalistyczny, przystosowany do prowadzenia kwalifikowanej resuscytacji.


więcej...

Kolejne środki na rozwój mazowieckich strażnic OSP

5 mln zł dotacji z budżetu województwa pozwoli zrealizować 214 przedsięwzięć w mazowieckich strażnicach OSP. Strażacy będą mogli wymienić dachy, bramy garażowe, drzwi, okna, instalacje elektryczne i wentylacyjne, a także wykonać nowe elewacje i posadzki. 

więcej...

Rola i zadania policji w poszukiwaniach osób zaginionych

Każdego roku, szczególnie podczas wakacji, zwiększa się liczba zaginięć. Problem ten dotyczy wszystkich grup społecznych, a w szczególności dzieci i młodzieży. 

więcej...

Polscy strażacy przeszkolili kolegów z Czech
W dniu 22 czerwca 2018 roku zakończyło się  „Specjalistyczne szkolenie w dziedzinie ratownictwa przy katastrofach chemicznych i ekologicznych” realizowane dla strażaków z Republiki Czeskiej.


więcej...

Specjalna akcja lubelskich policjantów na dworcu PKS

„Bezpieczna podróż w wakacje” pod takim hasłem lubelscy policjanci przeprowadzili akcję profilaktyczną na terenie lubelskiego dworca PKS. Działania dotyczyły promowania zasad bezpiecznego podróżowania dzieci, młodzieży i dorosłych.


więcej...

Patronat medialny "Bezpieczeństwo Publiczne"
Weź udział w Forum Transportu Publicznego

Polski Instytut Rozwoju Biznesu zaprasza do udziału w debacie z Ekspertami podczas wydarzenia: "Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo".


więcej...

< 1 2 3 4 6 7 8 9 10   ...   59 >
 

15 listopada, Warszawa, „Smart City – założenia i perspektywy”, http://successpoint.pl

21 listopada, Warszawa, Ogólnopolska Konferencja Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie i Ośrodków Interwencji Kryzysowej, https://www.zpp.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter