Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


NIK krytycznie o programie likwidacji azbestu w Polsce
W opinii Najwyższej Izby Kontroli program oczyszczania kraju z azbestu na lata 2009 – 2032 nie spełnia swojej roli. Mimo stworzenia ram prawnych i zaangażowania środków finansowych z budżetu państwa, tempo usuwania azbestu jest znikome, a jego ilość wciąż pozostaje niewiadomą.


więcej...

Resort spraw wewnętrznych odtworzył kolejny posterunek policji
Posterunek policji w Łysych został zlikwidowany w grudniu 2012 r. U podstaw przywrócenia posterunku leżą apele lokalnej społeczności, która argumentowała, że brak posterunku na terenie gminy wpływa na obniżenie poczucia bezpieczeństwa.
więcej...

Funkcjonariusze łódzkiej straży miejskiej z certyfikatem od wojewody

Straż Miejska w Łodzi obchodzi w tym roku 25-lecia powstania. Najlepsi strażnicy i pracownicy łódzkiej straży miejskiej otrzymali z rąk wojewody łódzkiego Zbigniewa Rau odznaczenia państwowe, a cała formacja – specjalny Certyfikat Wojewody Łódzkiego.

więcej...

Dolnośląscy policjanci dbają o bezpieczeństwo seniorów

Ponad 280 seniorów z terenu całego Dolnego Śląska uczestniczyło w akcji „Bezpieczny Senior” oraz „Kochana Babciu, Najdroższy Dziadku”. Celem obu akcji było rozpowszechnianie szeroko rozumianej profilaktyki związanej z przeciwdziałaniem popełnianiu przestępstw na rzecz osób starszych.

więcej...

BOR będzie korzystać ze źródeł Interpolu

BOR będzie korzystać ze źródeł Interpolu W Komendzie Głównej Policji podpisano porozumienie w sprawie przyznania dla Biura Ochrony Rządu praw bezpośredniego dostępu i korzystania z baz w Systemie Informacyjnym Interpolu.


więcej...


Techniki i narzędzia pozyskiwania informacji z otwartych źródeł

5 i 6 lipca odbędą się warsztaty "Wywiad jawnownoźródłowy (OSINT) - techniki i narzędzia pozysykiwania informacji z otwartych źródeł. Podczas otwartego treningu OSINT, zostaną zaprezentowane najbardziej skuteczne i aktualne metody wywiadu jawnoźródłowego z wykorzystaniem technologii internetowych i nie tylko.

więcej...

Brygadier Jarosław Kurek komendantem mazowieckich strażaków

W Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie odbyła się ceremonia przyjęcia obowiązków mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP przez st. bryg. mgr. Jarosława Kurka.

więcej...

"Ochrona danych osobowych w praktyce"
Już 5 lipca w warszawie odbędą się warsztaty "Ochrona danych osobowych w praktyce". Szkolenie ma za zadanie zapoznanie uczestników z prawnymi regulacjami dotyczącymi ochrony danych osobowych oraz zmianami w ustawie obowiązującymi od 1 stycznia 2015 r. oraz od 1 kwietnia 2016 r.
więcej...

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Mazur siatkarskimi mistrzami

W Morskim Oddziale Straży Granicznej odbyły się XI Mistrzostwa Straży Granicznej w Plażowej Piłce Siatkowej – Karwia 2016 pod patronatem Komendanta Głównego Straży Granicznej.


więcej...

Rekordowa edycja targów EDURA
Rekordowa wielkość ekspozycji, rekordowa ilość wystawców, a przede wszystkim rekordowa frekwencja zwiedzających zadecydowała o sukcesie XI Międzynarodowej Wystawy Ratownictwo, Zabezpieczenia i Technika Przeciwpożarowa EDURA 2016.


więcej...

Strażacy z Chrzanowa mistrzami woj. małopolskiego w ratownictwie

Na terenie powiatu oświęcimskiego odbyły się VI Mistrzostwa Medyczne i Ratownicze Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych PSP woj. małopolskiego.


więcej...

Mł. insp. Roman Sobczak komendantem szkoły w Pile

Uroczystość mianowania nowego komendanta odbyła się w obecności zastępcy Komendanta Głównego Policji insp. Andrzeja Szymczyka podczas uroczystej zbiórki kadry kierowniczej szkoły.

więcej...

Bryg. Marcin Machowski komendantem skarżyskich strażaków

Nowym Komendantem  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku - Kamiennej został bryg.mgr. inż. poż. Marcin Machowski.

więcej...

Mistrzowska drużyna wędkarzy z Centrum Szkolenia SG w Kętrzynie

Na jeziorach Białe i Kłodno w Chmielnie odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Straży Granicznej w wędkarstwie spławikowym im. ppłk. SG Andrzeja Stańca.


więcej...

Policjanci uhonorowani odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”

Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński w uznaniu wieloletnich zasług Wydziału Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji za odzyskanie wielu bezcennych dzieł sztuki wyróżnił siedmioro policjantów honorową odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.


więcej...

Ukraińcy na Podkarpaciu czerpią wzory działań ratowniczych

Podczas wizyty studyjnej goście z Ukrainy poznawali funkcjonowanie sztabu działań ratowniczych oraz służb ratowniczych na Podkarpaciu. Podczas spotkania zainaugurowany został wspólny projekt województwa podkarpackiego z obwodem Iwano – Frankiwskim.

więcej...

Funkcjonariusze policji z Żywca oddali potrzebującym mieszkańcom krew

Ambulans Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bielska-Białej zaparkował przed wejściem do Komendy Powiatowej Policji w Żywcu.


więcej...

Kujawsko-Pomorskie poprawia bezpieczeństwo na drogach

Rusza piąta edycja Drogowej Inicjatywy Samorządowej. Wspólnie z gminami oraz powiatami samorząd województwa kujawsko-pomorskiego zbuduje kolejne kilometry chodników oraz ścieżek rowerowych poprawiających bezpieczeństwo przy wojewódzkich drogach. Nabór wniosków potrwa do 17 czerwca.

więcej...

Pokazy dla najodważniejszych podczas targów EDURA
W ramach XI Międzynarodowej Wystawy Ratownictwo, Zabezpieczenia i Technika Przeciwpożarowa EDURA odbędą się pokazowe ćwiczenia z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych, odzwierciedlające założenia programowe obowiązującego programu szkolenia z tego zakresu podpisanego w ubiegłym roku przez Komendanta Głównego PSP.

więcej...

Insp. Piotr Owsiewski zastępcą Komendanta Stołecznego Policji

Inspektor Piotr Owsiewski pełnił od połowy lutego obowiązki Komendanta Stołecznego Policji. 30 maja 2016 r. Komendant Główny Policji powołał go na stanowisko I Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji.

więcej...

< 1   ...   36 37 38 39 40 42 43 44 45 46   ...   57 >
 

19 września, Warszawa, Konferencja "Zarządzanie kryzysowe - komunikacja i kooperacja służb", http://successpoint.pl

20 września, Warszawa, Bezpieczeństwo i Niezawodność Systemów Informatycznych, http://gigacon.org

26 września, Warszawa, Konferencja "Nowoczesna kancelaria i dział prawny - bezpieczeństwo danych, obieg dokumentów i zarządzanie sprawami", http://successpoint.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter