Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Spokojny przebieg ŚDM

Przedstawiciele służb podległych ministerstwu spraw wewnętrznych i administracji podsumowali działania podczas Światowych Dni Młodzieży. Zdaniem policji, ostatni dzień wydarzenia przebiegł równie spokojnie jak pozostałe.

więcej...

Łódź rozbudowuje monitoring miejski

Rozpoczął się trzeci etap rozbudowy systemu, w którym liczba kamer w przestrzeni miasta zwiększy o 75 dodatkowych punktów - z 273 do 348.

więcej...

Policyjne psy zabezpieczają ŚDM 
Blisko 30 policyjnych przewodników psów tropiących wraz z czworonogami  stacjonuje w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie na czas trwania Światowych Dni Młodzieży. To wszystko w celu zapewnienia bezpieczeństwa pielgrzymów i wszystkich osób przebywających na terenie Krakowa.

więcej...

Kolejna odsłona „Razem Bezpieczniej”
Samorządy oraz organizacje pozarządowe mogą się już starać o dofinansowanie swoich projektów profilaktycznych. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przekaże w 2016 roku na ten cel łącznie 3 miliony złotych.
więcej...

Centrum Operacyjne Policji w Częstochowie
Otwarcie nowego Centrum Operacyjnego Policji było połączone z odprawą służb podległych MSWiA – Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu.
więcej...

Nadkomisarz Piotr Zalewski komendantem ostrowskich policjantów

Zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim nastąpiła po tym, jak powierzono obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Kielcach podinsp. Tomaszowi Zawadzkiemu, który od 2013 r. był Komendantem Powiatowym Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

więcej...

Straż Graniczna wychodzi naprzeciw potrzebom podróżujących

Na potrzeby podróżnych przekraczających granicę Służba Celna i Straż Graniczna udostępniły nową aplikację na urządzenia mobilne - „Asystent Granica”. Zaktualizowano również serwis www.granica.gov.pl i aplikację „Mobilna Granica”.

więcej...

NIK krytycznie o bezpieczeństwie pieszych

W opinii kontrolerów Najwyższej Izby Kontroli obecny system zarządzania bezpieczeństwem ruchu drogowego nie umożliwia skutecznej ochrony pieszych i rowerzystów. Działania publicznej administracji drogowej nie doprowadziły do poprawy bezpieczeństwa rowerzystów w ruchu drogowym.


więcej...

Liczba interwencji strażaków w województwie mazowieckim wzrosła

31 869 razy interweniowali mazowieccy strażacy w pierwszym półroczu 2016 roku, w tym przy 10 692 pożarach, 17 561 miejscowych zagrożeniach oraz 3 616 fałszywych alarmach. To o ponad 2 500 interwencji więcej niż w pierwszym półroczu 2015 roku (29 365 interwencji).


więcej...

Nowe kierunki na SGSP

Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie poszerza swoją ofertę studiów podyplomowych. Zostały uruchomione nowe kierunki na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego (WIBC): „Zarządzanie kryzysowe w świetle regulacji Unii Europejskiej”, „Edukacja dla bezpieczeństwa” oraz „Studia menedżerskie dla kadry kierowniczej służb państwowych”.


więcej...

Surowsze kary dla kierowców

Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad zaostrzeniem kar za przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym.

więcej...

Olsztyńscy taksówkarze szkolą się na wypadek zamachu

Informacje o kolejnych próbach zamachów w przestrzeni miejskiej sprawiają, że rosną obawy o bezpieczeństwo. Samorządowcy w Olsztynie wpadli na pomysł, by przeszkolić taksówkarzy z zakresu działań w sytuacji zagrożenia.

więcej...

Odznaczenia dla policjantów i uroczysta promocja z okazji ich święta

Centralne uroczystości z okazji Święta Policji tradycyjnie miały miejsce na Zamku Królewskim, gdzie odbyło się wręczenie odznaczeń i nominacji oraz na Pl. Piłsudskiego, gdzie odbyło się uroczyste ślubowanie nowoprzyjętych do służby policjantów oraz promocja absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.


więcej...

Mł. bryg. Artur Tomczuk komendantem miejskim PSP w Białej Podlaskiej

Decyzją Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie na stanowisko Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej powołany został mł. bryg. mgr inż. Artur Tomczuk.

więcej...

Choszczno, Wałcz i Gryfice z nowymi specjalistycznymi karetkami

Choszczno, Wałcz i Gryfice - to następne trzy filie Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, do których trafiły nowe ambulanse. Każdy z nich wyposażony jest w nowoczesny sprzęt i aparaturę.


więcej...

Masakra w Nicei

W Francji doszło do kolejnego zamachu terrorystycznego. W Nicei zginęły co najmniej 84 osoby, a ponad 100 zostało rannych. Wciąż nie wiedamo, czy wśród ofiar nie ma obywateli z Polski.

więcej...

Mł. inspektor Andrzej Zakrzewski komendantem policji w Kościanie

Nowy komendant zastąpił na stanowisku insp. Henryka Kasińskiego, który po trzydziestu latach służby rozstał się z mundurem.

więcej...

Nowe uprawnienia emerytalne dla celników

Rada Ministrów zajęła stanowisko wobec obywatelskiego projektu ustawy zakładającego objęcie wszystkich funkcjonariuszy Służby Celnej takim samym uposażeniem, jak dla pozostałych służb mundurowych.

więcej...

II Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa - CYBERSEC w Krakowie już we wrześniu

Jedna z pięciu najważniejszych konferencji o cyberbezpieczeństwie w Europie po raz kolejny odbędzie się w Krakowie.


więcej...

Zachodniopomorskie realizuje kampanię „Nie jeżdżę po alkoholu”

Billboardy z rysunkiem autorstwa Henryka Sawki będą promować tegoroczną kampanię na rzecz trzeźwości „Nie jeżdżę po alkoholu”, realizowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego w partnerstwie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Szczecinie.


więcej...

< 1   ...   37 38 39 40 41 43 44 45 46 47   ...   60 >
 

9-11 stycznia, Zakopane, IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Współczesne problemy zarządzania i bezpieczeństwa”, https://www.uth.edu.pl

13 stycznia, 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

22 stycznia, Warszawa, "Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego", http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter