Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Aplikacja „Pomoc w Górach” coraz częściej ratuje życie turystów na szlakach górskich

Ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR podsumowali sezon zimowy w górach. W pierwszym kwartale 2016 r. zostało uratowanych 88 osób. Aplikacja „Pomoc w Górach” przyczyniająca się do poprawy bezpieczeństwa w górach została pobrana 5,8 tyś. razy.

więcej...

Mł. asp. Łukasz Pańczyszyn niepokonany w pływackich mistrzostwach

Łukasz Pańczyszyn z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie podczas IV edycji mistrzostw policji w pływaniu zdobył dwa złote medale.

więcej...

Samorząd w Toruniu sfinansuje dodatkowe patrole policji w mieście

W ramach porozumienia pomiędzy toruńskim samorządem a Komendą Miejską Policji w Toruniu miasto przekaże 405 tys. zł na realizację dodatkowych, płatnych patroli policyjnych.

więcej...

Niski stan bezpieczeństwa chemicznego na wschodzie Ukrainy zagrożeniem dla Polski

Jednym z tematów Światowego Kongresu Bezpieczeństwa Chemicznego Chemss w Kielcach była kwestia bezpieczeństwa chemicznego na Ukrainie. Podczas Kongresu zorganizowane zostało m.in. Forum Ukraińskie, podczas którego eksperci dyskutowali na temat poprawy bezpieczeństwa chemicznego na Ukrainie i w Europie Wschodniej.

więcej...

Straż Ochrony Kolei zostanie przekształcona w samodzielną formację

Projekt ustawy o Straży Ochrony Kolei trafił do konsultacji publicznych. Głównymi celami ustawy jest zwiększenie efektywności działania SOK i zapewnienie tej formacji przejrzystych zasad funkcjonowania.

więcej...

Podinsp. Robert Cybulski komendantem międzyrzeckich policjantów

Funkcjonariusze z Międzyrzecza Podlaskiego poznali nowego przełożonego, został nim podinspektor Robert Cybulski.
 

więcej...

Interwencje unijnej straży granicznej będą uzależnione od decyzji Rady Europy

Unijni ministrowie spraw wewnętrznych i sprawiedliwości zatwierdzili propozycję utworzenia unijnej straży granicznej i przybrzeżnej. Nowa formacja powstanie z Frontexu, obecnie działającej unijnej agencji ochrony granic zewnętrznych.

więcej...

Mapy zagrożeń wskażą najniebezpieczniejsze miejsca w Polsce

Zakończyły się konsultacje dotyczące map związanych z bezpieczeństwem w Polsce. Ich celem jest określenie skali i rodzaju zagrożeń występujących w naszym kraju.


więcej...

Elastyczne słupki poprawią bezpieczeństwo rowerzystów
Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie postanowił wymienić metalowe słupki stojące na trasie ścieżek rowerowych na nowe - elastyczne. Poprawi to bezpieczeństwo rowerzystów.

 
więcej...

RCB opracowało siatkę bezpieczeństwa dla szczytu NATO i ŚDM

Opracowana w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa siatka bezpieczeństwa zawiera katalog głównych zagrożeń mogących spowodować wystąpienie sytuacji kryzysowej.

więcej...

Dolnośląscy strażacy mistrzami Polski w siatkówce
Już po raz 33. odbyły się mistrzostwa Polski strażaków w piłce siatkowej. Puchar wywalczyli strażacy reprezentujący województwo dolnośląskie.

więcej...

Wojsko wspomoże działania policji w razie ataku terrorystycznego 
W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowano projekt ustawy o działaniach antyterrorystycznych. Zakłada on m.in., że w przypadku wprowadzenia trzeciego lub czwartego stopnia alarmowego do pomocy pododdziałom i oddziałom policji mogą zostać użyte pododdziały i oddziały sił zbrojnych.
więcej...

Rząd przekaże JST środki finansowe na usuwanie niszczycielskich skutków osuwisk

W samym województwie mazowieckim promesy na łączną kwotę 16,5 mln zł otrzymało 12 jednostek samorządu terytorialnego.

więcej...

Mł. insp. Maciej Lewandowski komendantem toruńskich policjantów

W uroczystości przejęcia obowiązków wzięli udział przedstawiciele lokalnego samorządu i toruńskich służb mundurowych: policji, straży miejskiej, straży pożarnej i wojska.
 

więcej...

Pilne: Opublikowany został projekt ustawy antyterrorystycznej
Na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowany został projekt ustawy o działaniach antyterrorystycznych. Ustawa ma zostać przyjęta przed szczytem NATO w Warszawie i Światowymi Dniami Młodziezy.
więcej...

Dodatkowi funkcjonariusze SG i policji strzegą granic Polski przed migrantami

Od kilku miesięcy tereny przygraniczne na zachodniej granicy patroluje większa liczba funkcjonariuszy Straży Granicznej i policji. Mundurowi sprawdzają czy migranci, którzy przebywają w Niemczech nie przekraczają nielegalnie granicy.

 

więcej...

Antyterroryści pod okiem nowego komendanta przygotowują się na ŚDM

Przygotowując się do zapewnienia bezpieczeństwa podczas Światowych Dni Młodzieży funkcjonariusze Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji zademonstrowali swoje umiejętności.

 

więcej...

Niemcy muszą zmienić część przepisów ustawy antyterrorystycznej

Niemiecki Trybunał Konstytucyjny orzekł, że ustawa o Federalnym Urzędzie Kryminalnym rozszerzająca uprawnienia służb w walce z terroryzmem jest częściowo sprzeczna z konstytucją.

więcej...

Podinsp. Leszek Buryła komendantem krośnieńskich policjantów

W uroczystości powołania nowego komendanta miejskiego policji w Krośnie wziął udział m.in. komendant wojewódzkiej policji w Rzeszowie insp. dr Krzysztof Pobuta oraz Bronisław Baran, zastępca prezydenta Krosna.
 

więcej...

Ratownicy medyczni w Wadowicach wywalczyli podwyżki

Od 1850 do 2500 zł brutto podstawowej pensji będą zarabiać pracownicy pogotowia w Wadowicach. Podwyżki wywalczyli, protestując na ulicach miasta.  

więcej...

< 1   ...   48 49 50 51 52 54 55 56 57 58   ...   64 >
 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter