Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Policjanci reprezentujący KWP w Rzeszowie wywalczyli piłkarski puchar

W Kielcach po raz trzeci odbyły się Mistrzostwa Polski Wydziałów Konwojowych w Piłce Nożnej Halowej – „Konwój – Cup 2016”.

 

więcej...

Polscy funkcjonariusze SG szkolili strażników na Bałkanach

Wykładowcy z Zakładu Granicznego Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie przebywali w Chorwacji, gdzie prowadzili szkolenie „Organizacja kontroli osób i pojazdów podczas blokad dróg”.

 

więcej...

Pogotowie w Sopocie ma nowy specjalistyczny ambulans

Z udziałem prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego, dyrektora wydziału zarządzania kryzysowego pomorskiego urzędu wojewódzkiego oraz komendantów miejskich policji i straży pożarnej nastąpiło przekazanie do eksploatacji nowego ambulansu ratunkowego.

więcej...

Radomscy policjanci będą się szkolić na nowoczesnej strzelnicy
Dzięki najnowocześniejszemu sprzętowi i oprogramowaniu, strzelnica będzie służyć doskonaleniu umiejętności strzeleckich wszystkich funkcjonariuszy z regionu.


 
więcej...

St. bryg. Robert Wierzbowski komendantem białostockich strażaków

Decyzją podlaskiego Komendanta Wojewózkiego Państwowej Straży Pożarnej na stanowisko Komendanta Miejskiego PSP w Białymstoku powołany został st. bryg. Robert Wierzbowski.
 

więcej...

Polscy strażnicy miejscy będą szkolić strażników z Ukrainy

Adam Młot, komendant krakowskiej straży miejskiej i gen. płk Siergiej Kurtjan, przewodniczący Stowarzyszenia Obywatelskich Formacji Ukrainy ds. Ochrony Porządku Publicznego i Granic Państwa podpisali porozumienie o współpracy.

więcej...

Rosnące zagrożenie chemiczne

Globalne bezpieczeństwo chemiczne głównym tematem szczytu w Targach Kielce.

więcej...

NIK: Liczba osób uchylających się od szczepień wzrasta

Z raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że obowiązujący w Polsce system szczepień obowiązkowych jest bezpieczny i działa sprawnie. Groźna dla całej populacji może się jednak okazać systematycznie zyskująca na popularności tendencja do unikania szczepień.

więcej...

Sosnowiecka policja szkoli pracowników socjalnych

Cykl szkoleń z samoobrony przeprowadziła Agnieszka Bergier-Karkosz, aktualna mistrzyni świata w jiu-jitsu, a na co dzień sosnowiecka policjantka.

więcej...

Sopot, Legnica i Katowice najniebezpieczniejszymi miastami w Polsce

Portal Polska w Liczbach w oparciu o dane Głównego Urzędu Statystycznego przygotował ranking, z którego wynika, że Sopot jest miastem, w którym notuje się najwięcej w Polsce przestępstw w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców.

więcej...

Policja odnotowała mniej przestępstw kryminalnych w pierwszym kwartale roku

Spadek liczby przestępstw kryminalnych i wzrost wykrywalności sprawców przestępstw to główne trendy podsumowujące pierwszy kwartał 2016 r.

więcej...

Dawid Ostrowski najlepszym tenisistą stołowym wśród dolnośląskich strażaków

W Trzebnicy odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Tenisie Stołowym.

 

więcej...

Straż obywatelska zawiesza swoją działalność w Warszawie

Zaledwie po kilkunastu tygodniach działalności, nowa formacja, która miała dbać o przestrzeganie porządku w warszawskiej dzielnicy Mokotów zawiesiła swoją działalność.

więcej...

Pilne: Nadinsp. Jarosław Szymczyk Nowym Komendantem Głównym Policji
Po dwóch miesiącach wakatu nowym Komendantem Głównym Policji będzie nadinspektor Jarosław Szymczyk, który dotychczas był Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach.

więcej...

W Sierpcu otwarto nową komendę policji

W uroczystości oddania do użytku nowej komendy powiatowej policji wziął udział m.in. wojewoda mazowiecki oraz szef mazowieckich policjantów.

 

więcej...

Wspólne nowe projekty litewskich i polskich strażaków

W Augustowie odbyło się spotkanie przedstawicieli służb ratowniczych sąsiadujących województw Polski i Litwy, którego celem było podpisanie listów intencyjnych inicjujących wspólne przygotowania do realizacji projektów mających na celu poprawę bezpieczeństwa.

więcej...

Porozumienie w sprawie przeciwdziałania pożarom w świętokrzyskich lasach

W siedzibie świętokrzyskiego urzędu marszałkowskiego w Kielcach podpisano porozumienie dotyczące współdziałania w zakresie tworzenia, utrzymywania, eksploatacji i rozwijania Regionalnej Infrastruktury Informacji Przestrzennej.

więcej...

Streżyńska: Cyberbezpieczeństwo to jeden z priorytetów działań resortu cyfryzacji

Zapowiedź stworzenia ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa oraz powołanie specjalnych komórek w prokuraturze zajmujących się tym zagadnieniem, to najważniejsze przesłania konferencji CYBERSEC PL.
 

więcej...

Policjanci ćwiczyli tłumienie zamieszek na wojskowym poligonie

W Wędrzynie pojawiło się ponad 300 umundurowanych policjantów. Zachodniopomorscy funkcjonariusze ćwiczyli symulację sytuacji mogących pojawić się w ramach zbiorowego naruszenia bezpieczeństwa i porządku publicznego.

więcej...

St. bryg. Sylwester Hamera komendantem miejskim PSP w Kielcach

W Kielcach odbyła się uroczystość powołania na stanowisko nowego komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej.
 

więcej...

< 1   ...   49 50 51 52 53 55 56 57 58 59   ...   64 >
 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter