Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»
Prowadzenie górskiej akcji ratunkowej

Podczas akcji lawinowych kluczowe jest szybkie podjęcie działań oraz przyjęcie odpowiedniej taktyki

więcej...
Obowiązują nowe legitymacje policjantów
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało nowy wzór legitymacji policyjnych, które obowiązują od 1 stycznia br. więcej...
Umowa ułatwi policji pościgi w Niemczech

Sejm RP uchwalił ustawę o ratyfikacji umowy między Polską a Niemcami dotyczącą współpracy Policji, Straży Granicznej i celników m.in. w zakresie ścigania sprawców wykroczeń.

więcej...Pierwszy rok "Bezpieczeństwa publicznego"
Dziękujemy, że byliście z nami. więcej...

Rusza
Regionalny
System
Ostrzegania
mieszkańców

Ostrzeżenia o nawałnicach, powodzi czy innych zdarzeniach, mogących zagrażać życiu lub zdrowiu obywateli od 1 stycznia 2015 roku będą przekazywane użytkownikom telefonów komórkowych (smartfonów) i widzom telewizji publicznej.
 
Regionalny System Ostrzegania to usługa powiadamiania obywateli o lokalnych zagrożeniach nie tylko na stronach internetowych urzędów wojewódzkich, ale też w telewizji i aplikacjach na komórki. Komunikaty dotyczą różnego rodzaju lokalnych zagrożeń, jak np. klęski żywiołowe i sytuacje na drogach. więcej...

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia
więcej...

Groźny tlenek węgla

Pomimo że w ciągu ostatnich 4 lat liczba śmiertelnych ofiar zatrucia tlenkiem węgla zmalała o połowę, to wciąż bilans zdarzeń i liczba poszkodowanych są wysokie. więcej...

Strażnicy miejscy i gminni wystawiają mniej mandatów

Strażnicy miejscy wystawili o ponad 159 tys. mandatów mniej niż w 2012 roku – wynika z raportu przygotowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.
więcej...
Suchy zbiornik retencyjny uchroni Kraków przed powodzią
W Bieżanowie rozpoczęła się budowa zbiornika retencyjnego, który ma być bardzo ważnym elementem ochrony przeciwpowodziowej w tej części Krakowa. więcej...
Miasto tworzy własną „armię”

Świdnik (woj. lubelskie) jest pierwszym miastem w Polsce, które utworzyło Strzelecki Pododdział Obrony Narodowej (SPON). Członkowie specjalnego oddziału mają być wykorzystywani m.in. podczas klęsk żywiołowych.

więcej...
PKP wyciąga wnioski ze Szczekocin

Prokuratura w Częstochowie zakończyła śledztwo w sprawie katastrofy pod Szczekocinami, właściwie zamykając etap szukania winnych tragedii. Pozostaje pytanie, czy analiza katastrofy pozwoli zapobiec powtórzeniu się takiego wypadku.

 

więcej...

Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało

Trzyosobowy zespół to nie tylko wzrost efektywności medycznych czynności ratunkowych, ale również szansa dla ratowników medycznych na zmniejszenie obciążeń wynikających z ręcznych prac transportowych w codziennej pracy – mówi Edyta Wcisło, przewodnicząca PRRM.

więcej...


Rozbudowa narzędzi systemu powiadamiania ratunkowego usprawnia współdziałanie służb

System Powiadamiania Ratunkowego składa się z wielu podmiotów, których skuteczna współpraca często decyduje o ludzkim życiu. W Polsce system ten jest stale rozbudowywany o nowoczesne rozwiązania, które m.in. usprawniają komunikację między służbami, a także przyśpieszają czas ich reakcji.

więcej...

Ratownicy medyczni życzą sobie zmian w systemie ratownictwa

13 października to Dzień Ratownictwa Medycznego. Po raz pierwszy ratownicy obchodzili swoje święto w 2006 roku. Od tego czasu wiele się zmieniło w systemie ratownictwa medycznego, ale sami ratownicy wciąż oczekują nowelizacji ustawy i wypracowania pewnych standardów. więcej...Zainaugurowano współpracę przy minimalizowaniu zagrożeń chemicznych
więcej...
Targi Obronności w Kielcach: fotorelacja
W Kielcach odbyło się jedno z najważniejszych na świecie wydarzeń sektora obronnego – Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego (MSPO). Prezentujemy zdjęcia z tego wydarzenia.

więcej...


Bezpieczeństwo publiczne
na Targach MSPO w Kielcach


więcej...


Planowanie w zarządzaniu ryzykiem powodziowym
– przełom w podejściu
Do końca 2015 r. Polska ma obowiązek przygotowania planów zarządzania ryzykiem powodziowym. Mają one wskazywać działania służące osiągnięciu celów ograniczających konsekwencje żywiołu.

 

więcej...
„Agresja na aut” metodą na stadionowych chuliganów
Przy współpracy sosnowieckiego magistratu, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sosnowcu oraz Klubu Sportowego Zagłębie Sosnowiec powstał projekt minimalizujący agresję na stadionach. więcej...
Mikrokamery potrzebne policji w trakcie interwencji
Propozycję umieszczenia kamer w mundurach przedstawiła MSW Komenda Główna Policji.


więcej...

< 1   ...   54 55 56 57 58 60 61 62   ...   62 >
 

22 stycznia, Warszawa, "Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego", http://pirbinstytut.pl

24 stycznia, Warszawa, "Bezpieczeństwo obiektów i obszarów - monitoring wizyjny, kontrola dostępu, mechaniczne systemy zabezpieczeń", http://successpoint.pl

24 stycznia, Warszawa, 
"Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo", http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter