Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Kolejna misja funkcjonariuszy SG w Macedonii

W Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu odbyło się uroczyste przywitanie 30 funkcjonariuszy, którzy wrócili z misji w Macedonii. Ich miejsce zajęli uczestnicy VII zmiany - od poniedziałku 20 sierpnia rozpoczęli oni służbę na granicy macedońskiej – greckiej.


więcej...

SOP – szkolenie funkcjonariuszy z zakresu udzielania pierwszej pomocy

Funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa w ramach kursu podstawowego biorą udział w wewnętrznym szkoleniu przygotowującym do udzielania pierwszej pomocy zgodnie z procedurami BLS-AED oraz ITLS.


więcej...

Agenci NCIS szkolą polskich policjantów

Polscy policjanci i marynarze US Navy przeprowadzili wspólne zajęcia w obiektach symulacyjnych słupskiej Szkoły Policji. Działania taktyczne moderowane były przez amerykańskich agentów NCIS - Biura Kryminalnego Marynarki Wojennej USA.


więcej...

Obrona Terytorialna może wchłonąć najbardziej doświadczonych żołnierzy

Rozrastająca się Obrona Terytorialna może wchłonąć nawet ponad 5 tys. najbardziej doświadczonych żołnierzy i oficerów. Często są to najlepsi z najlepszych; np. pułkownik Kaliciak, którego heroiczne czyny zekranizowano w filmie „Karbala”. Jeśli oni odejdą, to kto zostanie w jednostkach operacyjnych?

więcej...

Patronat medialny "Bezpieczeństwo Publiczne"
Weź udział w debacie z Ekspertami podczas wydarzenia:  "Forum Transportu Publicznego"

"Forum Transportu Publicznego" to konferencja, której celem ogólnym jest zwrócenie uwagi na problematykę transportu w miastach. Wyzwania jakie stoją przed miastami w związku z rosnącą mobilnością i rozwijającymi się technologiami oraz polityką ekologiczną stawiają rządzących przed wieloma trudnymi wyborami.


więcej...

Policjanci wraz z przedstawicielami sanepidu kontrolują miejsca wypoczynku
Policjanci z Malborka wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej sprawdzają miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie powiatu malborskiego.


więcej...

W Pile powstanie innowacyjny projekt komendy policji

Projekt nowej Komendy Powiatowej Policji w Pile powstanie już niedługo i jako pierwszy policyjny obiekt w Wielkopolsce zostanie zaprojektowany w innowacyjnej technologii BIM.

więcej...

Kukiz’15 przygotowuje projekt ustawy likwidujący Straż Miejską w całej Polsce
Marszałek Stanisław Tyszka złoży w Sejmie projekt o likwidacji Straży Miejskiej na terenie całej Polski. Działania te mają na celu wzmocnienie bezpieczeństwa Obywateli i instytucji Policji.
więcej...

Umowa na rozbudowę komendy podpisana – powiat gołdapski

W siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi nastąpiło oficjalne podpisanie umowy na realizację zadania Budowa strażnicy „KP PSP w Gołdapi – III etap”. Umowę z ramienia komendy podpisał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi bryg. Wojciech Szczepanik.


więcej...

Gminy w lubuskim nie zapewniły bezpieczeństwa na kąpieliskach

Najwyższa Izba Kontroli stwierdziła szereg nieprawidłowości poczynając od braku właściwego sprzętu ratowniczego, naruszenia terminu badań jakości wody, kończąc na braku stałej obecności ratowników. Według danych policji w 2016 r. utonęły 504 osoby, w 2017 - 449 a od 1 kwietnia do 5 sierpnia 2018 r. - 291 osób.

więcej...

Nowy sprzęt dla lęborskich policjantów

Dzięki wspólnej inicjatywie Komendy Powiatowej Policji w Lęborku oraz Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta Lęborka oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku, mundurowi po raz kolejny otrzymali nowy specjalistyczny sprzęt do wykorzystania w codziennej służbie.


więcej...

Nowoczesne pojazdy obserwacyjne wkrótce trafią na granicę
W Komendzie Głównej Straży Granicznej podpisano umowę na dostawę 23 nowych pojazdów obserwacyjnych. Koszt ich zakupu to 40 mln złotych. Jeszcze w tym roku pojazdy trafią na granicę.
więcej...

Została uruchomiona nowa wersja Regionalnego Systemu Ostrzegania

Użytkownicy smartfonów mogą korzystać z nowej wersji aplikacji Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO). Teraz, jeśli ostrzeżenie o zbliżającym się zagrożeniu nie dotyczy całego województwa, a jedynie niektórych gmin, to taki komunikat może trafić wyłącznie do osób przebywających na zagrożonym terenie. Warunkiem jest zainstalowanie aplikacji w telefonie i wybranie odpowiednich ustawień.

więcej...

Polscy strażacy wzorowo wypełnili swoją misje w Szwecji

Premier Mateusz Morawiecki i minister Joachim Brudziński powitali w Świnoujściu strażaków wracających z akcji w Szwecji.


więcej...


Prezydent podpisał ustawę o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa

Powstanie Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa (KSC), który będzie wykrywał, zapobiegał i minimalizował skutki ataków naruszających bezpieczeństwo informatyczne kraju – to cel ustawy podpisanej 1 sierpnia 2018 roku przez Prezydenta Andrzeja Dudę.

więcej...

Marszałek woj. mazowieckiego pomaga strażakom z Rożyc, Piekar i Rosochy
Motopompy, piły do drewna, agregaty prądotwórcze i ubrania o wartości w sumie blisko 60 tys. zł trafiły do strażaków ochotników z OSP Rosocha, OSP Rożce i OSP Piekary. W ten sposób samorząd Mazowsza wsparł kolejne jednostki OSP, którym złodzieje skradli cenny sprzęt ratowniczo-gaśniczy.


więcej...

Doskonalenie instruktorów gaszenia pożarów wewnętrznych

W Ośrodku Szkolenia KW PSP w Olsztynie zorganizowano międzynarodowe warsztaty metodyczno-tematyczne „Doskonalenie instruktorów gaszenia pożarów wewnętrznych”.

więcej...

Nadinsp. Helena Michalak objęła dowództwo nad lubuskimi policjantami

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński, na wniosek Komendanta Głównego Policji, powołał na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. nadinsp. Helenę Michalak.


więcej...

NIK sprawdzi system obronny państwa

Najwyższa Izba Kontroli oceni czy podejmowane działania w ramach przygotowań obronnych państwa są adekwatne do potencjalnych zagrożeń w sytuacji zewnętrznego kryzysu lub wojny. Jest to pierwsza kontrola w zakresie planowania strategicznego systemu obronnego państwa i jednocześnie największe przedsięwzięcie organizacyjne Izby w ostatnich latach.
więcej...

Szwecja płonie. Strażacy z Polski pomogą gasić szalejące pożary

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy będą pomagali szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojadą również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.


więcej...

< 3 4 5 6 7 9 10 11 12 13   ...   63 >
 

19 lutego, Warszawa, Konferencja Data Center, https://gigacon.org

20 lutego, Warszawa, InfraSec Forum – Cyberbezpieczeństwo Twardej Infrastruktury, https://infrasecforum.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter