Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Nowa podstacja pogotowia i nowa karetka dla Włocławka

Marszałkowski Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Popiełuszki we Włocławku uruchomił nową podstację pogotowia ratunkowego na Zawiślu i świeżo zakupiony w pełni wyposażony ambulans specjalistyczny, przystosowany do prowadzenia kwalifikowanej resuscytacji.


więcej...

Kolejne środki na rozwój mazowieckich strażnic OSP

5 mln zł dotacji z budżetu województwa pozwoli zrealizować 214 przedsięwzięć w mazowieckich strażnicach OSP. Strażacy będą mogli wymienić dachy, bramy garażowe, drzwi, okna, instalacje elektryczne i wentylacyjne, a także wykonać nowe elewacje i posadzki. 

więcej...

Rola i zadania policji w poszukiwaniach osób zaginionych

Każdego roku, szczególnie podczas wakacji, zwiększa się liczba zaginięć. Problem ten dotyczy wszystkich grup społecznych, a w szczególności dzieci i młodzieży. 

więcej...

Polscy strażacy przeszkolili kolegów z Czech
W dniu 22 czerwca 2018 roku zakończyło się  „Specjalistyczne szkolenie w dziedzinie ratownictwa przy katastrofach chemicznych i ekologicznych” realizowane dla strażaków z Republiki Czeskiej.


więcej...

Specjalna akcja lubelskich policjantów na dworcu PKS

„Bezpieczna podróż w wakacje” pod takim hasłem lubelscy policjanci przeprowadzili akcję profilaktyczną na terenie lubelskiego dworca PKS. Działania dotyczyły promowania zasad bezpiecznego podróżowania dzieci, młodzieży i dorosłych.


więcej...

Patronat medialny "Bezpieczeństwo Publiczne"
Weź udział w Forum Transportu Publicznego

Polski Instytut Rozwoju Biznesu zaprasza do udziału w debacie z Ekspertami podczas wydarzenia: "Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo".


więcej...

Rośnie odsetek osób nie stawiających się do kwalifikacji wojskowej

Skontrolowane samorządy zapewniały sprawne przygotowanie i przeprowadzanie kwalifikacji wojskowej. Niepokojący jest jednak duży odsetek osób, które nie stawiają się do tej kwalifikacji - ostrzega Najwyższa Izba Kontroli. 

więcej...

Nowe czarne punkty na Mazowszu

Trzy w powiecie radomskim, po jednym w powiatach: siedleckim, mławskim i nowodworskim – na Mazowszu będą kolejne miejsca oznakowane tzw. czarnymi punktami wodnymi. Nowe tablice pojawią się przy rzece czy stawie, ale też przy wyrobisku pożwirowym, czyli tam gdzie dochodzi do największej liczby niebezpiecznych wypadków. 

więcej...

Patronat medialny "Bezpieczeństwo Publiczne"
Weź udział w Europejskim Szczycie Gospodarczym w Siedlcach
Europejskie Centrum Biznesu oraz Prezydent Miasta Siedlce, mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018. Szczyt odbędzie się w dniach 18-19 października br. w Siedlcach na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym. Temat przewodni Szczytu brzmi: „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”.


więcej...

Śląscy policjanci przesiadają się do hybrydowych radiowozów

43 nowoczesne pojazdy hybrydowe przekazano śląskim policjantom w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach.więcej...

Ponad 285 milionów złotych dofinansowania dla jednostek OSP

Henryk Kowalczyk, minister środowiska, Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz Anna Król, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformowali o programie wsparcia dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Strażacy-ochotnicy otrzymają w tym roku ponad 285 mln zł dofinansowania na zakup sprzętu. 

więcej...

Parlament Europejski przyjął unijne przepisy bezpieczeństwa dla dronów

Europosłowie przyjęli projekt przepisów dotyczących zasad UE dla dronów oraz ich operatorów, zapewniających bezpieczeństwo oraz przewidywalne przepisy, pozwalające na rozwój produktów i usług. Obecnie rozwój rynku zahamowany jest przez nieskoordynowane przepisy krajowe dla dronów. 

więcej...


Strażacy zapoznali się najnowocześniejszym sprzętem gaśniczym

Zakończyły się Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych KIELCE IFRE-EXPO 2018 oraz Międzynarodowe Targi Bezpieczeństwa i Ochrony Pracy oraz Systemów Zabezpieczeń Przeciwpożarowych  KIELCE WORK SAFETY-EXPO.


więcej...

Wspólne ćwiczenia antyterrorystyczne w Bydgoszczy
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wspólnie z personelem Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy, ratownikami Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy oraz strażakami Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy uczestniczyli w ćwiczeniach, których założeniem było zdarzenie masowe z udziałem aktywnego strzelca. Scenkę zaaranżowano tak, by oddawała realne zagrożenie.


więcej...

Niespodziewane ćwiczenia „Wał 2018”

We Fromborku zrealizowano kolejne ćwiczenia ratownicze - „WAŁ 2018”. Na miejsce ćwiczeń wybrano teren położony w bezpośrednim sąsiedztwie Zalewu Wiślanego w pobliżu wcześniej wykorzystywanego mola.


więcej...

Wrocław prowadzi bezkompromisową walkę z barszczem kaukaskim

We Wrocławiu obserwuję się siedliska barszczy kaukaskich, które mogą stanowić spore zagrożenie dla zdrowia, a czasami nawet życia. Gmina od kwietnia 2018 r. aktywnie wspiera usuwanie tych roślin z terenów prywatnych, zwłaszcza tam gdzie jest to szczególnie uzasadnione względami bezpieczeństwa.


więcej...

Patronat medialny „Bezpieczeństwo Publiczne”
Weź udział w konferencji „Systemy wspierające organizację akcji ratunkowych”
Wypadek jest niespodziewany zarówno dla ofiary jak i dla obserwatorów. W sytuacji nagłego zagrożenia życia trzeba szybko i zdecydowanie reagować. W każdym przypadku zagrożenia życia niezwykle istotne jest sprawne i skuteczne przeprowadzenie akcji ratunkowej. Każdy błąd może być przyczyną utraty zdrowia, a nawet życia człowieka. W czasie akcji nie ma czasu na dyskusje. Powinna ona przebiegać sprawnie i szybko.


więcej...

Niemieckie policjantki na praktykach w Polsce

Vivien i Rebecca to słuchaczki III roku Wyższej Zawodowej Szkoły Policji w Oranienburgu, które przez blisko dwa tygodnie, dzięki policjantom z Gubina będą poznawać tajniki pracy polskiego policjanta.


więcej...

Otwarcie śluzy na Odrze w Malczycach

Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej wraz Krzysztofem Kozłowskim, wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji, otworzyli nową śluzę na stopniu wodnym w Malczycach (woj. dolnośląskie).


więcej...

Sukces Kujawsko-Pomorskiego – dostanie środki z Funduszu Solidarnościowego
Województwo otrzyma wsparcie z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej na pokrycie wydatków związanych z likwidacją skutków nawałnic, które przeszły przez region w sierpniu ubiegłego roku. Samorząd województwa konsekwentnie zabiegał o te środki, uczestnicząc w szacowaniu strat i skutecznie przekonując europejskie gremia, że taka pomoc jest niezbędna.
więcej...

< 5 6 7 8 9 11 12 13 14 15   ...   63 >
 

19 lutego, Warszawa, Konferencja Data Center, https://gigacon.org

20 lutego, Warszawa, InfraSec Forum – Cyberbezpieczeństwo Twardej Infrastruktury, https://infrasecforum.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter