Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Małopolscy strażacy będą współpracować z ratownikami GOPR

W Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie odbyło się spotkanie, podsumowujące kilkumiesięczne prace dotyczące ustalenia szczegółowych zasad współdziałania pomiędzy grupami GOPR funkcjonującymi na terenie województwa małopolskiego a krajowym systemem ratowniczo-gaśniczym funkcjonującym na terenie Małopolski. 

więcej...

Polscy policjanci pełnią służbę na chorwackim i bułgarskim wybrzeżu

Na mocy zawartych przez Komendanta Głównego Policji porozumień międzynarodowych polscy policjanci do 1 września asystują chorwackim i bułgarskim kolegom, ale przede wszystkim pomagają polskim turystom, których każdego roku nad Adriatyk i Morze Czarne przebywa kilka milionów. Polacy są jedną z nacji najliczniej odwiedzających te rejony.


więcej...

Nowi komendanci powiatowi PSP w Kraśniku i Łęcznej

Lubelski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Grzegorz Alinowski wręczył akty powołania na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Kraśniku i Łęcznej. Uroczyste wręczenie aktów powołania odbyło się w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Lublinie.


więcej...

Miernik gęstości – najskuteczniejszy wykrywacz nielegalnych przedmiotów na granicy?

Kreatywność przemytników nie zna granic. W ręce Straży Granicznej wpadły już całe rzesze pomysłowych przedmiotów. Z rękodzieł – sukienka podszyta paczkami papierosów bez akcyzy lub drzwi wzmocnione takowymi. Z wyrobów spożywczych – narkotyki schowane w butelce z sokiem wieloowocowym albo w torcie czekoladowo-mandarynkowym. Jakkolwiek brzmi to absurdalnie, to spora część tego typu pomysłów przechodzi – dosłownie i w przenośni – a to tylko wierzchołek góry, która zostaje wykryta.


więcej...

Sms-y będą ostrzegać o sytuacjach kryzysowych

Marek Zagórski, minister cyfryzacji wraz z Pawłem Majewskim, wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji, poinformowali o rozpoczęciu testów nowego systemu ostrzegania ludności o zagrożeniach. W ramach pilotażu będziemy mogli otrzymywać smsy alarmowe o sytuacjach kryzysowych. 

więcej...

Nowa podstacja pogotowia i nowa karetka dla Włocławka

Marszałkowski Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Popiełuszki we Włocławku uruchomił nową podstację pogotowia ratunkowego na Zawiślu i świeżo zakupiony w pełni wyposażony ambulans specjalistyczny, przystosowany do prowadzenia kwalifikowanej resuscytacji.


więcej...

Kolejne środki na rozwój mazowieckich strażnic OSP

5 mln zł dotacji z budżetu województwa pozwoli zrealizować 214 przedsięwzięć w mazowieckich strażnicach OSP. Strażacy będą mogli wymienić dachy, bramy garażowe, drzwi, okna, instalacje elektryczne i wentylacyjne, a także wykonać nowe elewacje i posadzki. 

więcej...

Rola i zadania policji w poszukiwaniach osób zaginionych

Każdego roku, szczególnie podczas wakacji, zwiększa się liczba zaginięć. Problem ten dotyczy wszystkich grup społecznych, a w szczególności dzieci i młodzieży. 

więcej...

Polscy strażacy przeszkolili kolegów z Czech
W dniu 22 czerwca 2018 roku zakończyło się  „Specjalistyczne szkolenie w dziedzinie ratownictwa przy katastrofach chemicznych i ekologicznych” realizowane dla strażaków z Republiki Czeskiej.


więcej...

Specjalna akcja lubelskich policjantów na dworcu PKS

„Bezpieczna podróż w wakacje” pod takim hasłem lubelscy policjanci przeprowadzili akcję profilaktyczną na terenie lubelskiego dworca PKS. Działania dotyczyły promowania zasad bezpiecznego podróżowania dzieci, młodzieży i dorosłych.


więcej...

Patronat medialny "Bezpieczeństwo Publiczne"
Weź udział w Forum Transportu Publicznego

Polski Instytut Rozwoju Biznesu zaprasza do udziału w debacie z Ekspertami podczas wydarzenia: "Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo".


więcej...

Rośnie odsetek osób nie stawiających się do kwalifikacji wojskowej

Skontrolowane samorządy zapewniały sprawne przygotowanie i przeprowadzanie kwalifikacji wojskowej. Niepokojący jest jednak duży odsetek osób, które nie stawiają się do tej kwalifikacji - ostrzega Najwyższa Izba Kontroli. 

więcej...

Nowe czarne punkty na Mazowszu

Trzy w powiecie radomskim, po jednym w powiatach: siedleckim, mławskim i nowodworskim – na Mazowszu będą kolejne miejsca oznakowane tzw. czarnymi punktami wodnymi. Nowe tablice pojawią się przy rzece czy stawie, ale też przy wyrobisku pożwirowym, czyli tam gdzie dochodzi do największej liczby niebezpiecznych wypadków. 

więcej...

Patronat medialny "Bezpieczeństwo Publiczne"
Weź udział w Europejskim Szczycie Gospodarczym w Siedlcach
Europejskie Centrum Biznesu oraz Prezydent Miasta Siedlce, mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018. Szczyt odbędzie się w dniach 18-19 października br. w Siedlcach na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym. Temat przewodni Szczytu brzmi: „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”.


więcej...

Śląscy policjanci przesiadają się do hybrydowych radiowozów

43 nowoczesne pojazdy hybrydowe przekazano śląskim policjantom w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach.więcej...

Ponad 285 milionów złotych dofinansowania dla jednostek OSP

Henryk Kowalczyk, minister środowiska, Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz Anna Król, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformowali o programie wsparcia dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Strażacy-ochotnicy otrzymają w tym roku ponad 285 mln zł dofinansowania na zakup sprzętu. 

więcej...

Parlament Europejski przyjął unijne przepisy bezpieczeństwa dla dronów

Europosłowie przyjęli projekt przepisów dotyczących zasad UE dla dronów oraz ich operatorów, zapewniających bezpieczeństwo oraz przewidywalne przepisy, pozwalające na rozwój produktów i usług. Obecnie rozwój rynku zahamowany jest przez nieskoordynowane przepisy krajowe dla dronów. 

więcej...


Strażacy zapoznali się najnowocześniejszym sprzętem gaśniczym

Zakończyły się Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych KIELCE IFRE-EXPO 2018 oraz Międzynarodowe Targi Bezpieczeństwa i Ochrony Pracy oraz Systemów Zabezpieczeń Przeciwpożarowych  KIELCE WORK SAFETY-EXPO.


więcej...

Wspólne ćwiczenia antyterrorystyczne w Bydgoszczy
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wspólnie z personelem Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy, ratownikami Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy oraz strażakami Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy uczestniczyli w ćwiczeniach, których założeniem było zdarzenie masowe z udziałem aktywnego strzelca. Scenkę zaaranżowano tak, by oddawała realne zagrożenie.


więcej...

Niespodziewane ćwiczenia „Wał 2018”

We Fromborku zrealizowano kolejne ćwiczenia ratownicze - „WAŁ 2018”. Na miejsce ćwiczeń wybrano teren położony w bezpośrednim sąsiedztwie Zalewu Wiślanego w pobliżu wcześniej wykorzystywanego mola.


więcej...

< 6 7 8 9 10 12 13 14 15 16   ...   64 >
 

27-28 marca, Warszawa, IX Edycja Smart City Forum, http://smartcityforum.pl

28 marca, Warszawa, IV edycja Economic Security Forum ECONSEC 2019, http://econsec.pl

28 marca, Łódź, Elektroniczny Obieg Informacji w Firmie, https://gigacon.org

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter