Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Startuje wspólny projekt realizowany przez strażaków z Polski i Czech

Wymiana doświadczeń w obszarze zarządzania kryzysowego oraz wypracowanie rekomendacji w zakresie udoskonalenia współpracy polsko-czeskiej podczas usuwania zagrożeń to główne cele konferencji Zarządzanie kryzysowe oraz organizacja działań ratowniczych podczas zdarzeń nadzwyczajnych w Polsce i Czechach, która odbyła się w Polanicy Zdroju.

więcej...

Polscy funkcjonariusze SG szkolą pograniczników z Ukrainy

Na terenie Bieszczadzkiego Oddziału SG odbyła się pierwsza z pięciu zaplanowanych edycji szkoleń dla funkcjonariuszy Państwowej Służby Migracyjnej Ukrainy.

więcej...

Odznaka honorowa Rzecznika Praw Obywatelskich dla bryg. Daniela Dryniaka

Podczas uroczystości w Przemyślu Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich wyróżnił bryg. Daniela Dryniaka odznaką honorową „Za zasługi dla ochrony praw człowieka”.


więcej...

Strzelnica areną zmagań przedstawicieli służb mundurowych

Przedstawiciele służb mundurowych walczyli o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. W zawodach strzeleckich, które odbyły się na strzelnicy PZŁ „Bór” w Głogowie Małopolskim, najlepsi okazali się policjanci.


więcej...

Wizyta litewskich funkcjonariuszy w Bieszczadzkim OSG

W Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej przebywało z wizytą dwóch oficerów Policji Granicznej Litwy z przejścia granicznego w Medininkai na granicy litewsko-białoruskiej (granica zewnętrzna UE).


więcej...

Majowy weekend bezpieczniejszy od ubiegłorocznego

Jak co roku nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało kilkanaście tysięcy funkcjonariuszy. Na polskich drogach podczas majowego długiego weekendu doszło do 356 wypadków, w których zginęło 30 osób a 477 zostało rannych.

więcej...


Sprawdź swoje punkty karne w internecie

Ponad 170 tysięcy kierowców sprawdziło stan swojego konta punktowego bez wychodzenia z domu. Obywatele założyli niemal 70 tys. nowych Profili Zaufanych (eGO). To bilans po czterech dniach od uruchomienia e-usługi „Sprawdź swoje punkty karne”.

więcej...

Nadkomisarz Andrzej Plesiuk najlepszym szachistą wśród policjantów

Nadkom. Andrzej Plesiuk zdobył Puchar Komendanta Głównego Policji jako najlepszy policjant w XVI Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Szachach w Pokrzywnej. To kolejny sukces ełckiego policjanta, który w szachy gra od wielu lat.


więcej...

Poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców Polski znacznie wzrosło

Jak wynika z najnowszego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez CBOS 89 procent badanych uważa Polskę za kraj, w którym żyje się bezpiecznie, zaś 95 procent badanych uważa swoją okolicę za bezpieczną. W stosunku do ostatniego badania aż o 9 procent wzrósł odsetek badanych, którzy uważają, że Polska jest bezpiecznym krajem.

więcej...

Policja nadużywa swoich kompetencji

Policja łamie prawo, pobierając billingi obywateli w sprawach o przestępstwa skarbowe i wykroczenia – ustaliła Fundacja Panoptykon.

więcej...

Nowa odsłona specjalistycznych targów EUROPOLTECH w Gdańsku

W Gdańsku trwają VI Międzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa EUROPOLTECH. Po raz pierwszy odbywają się one w budynku gdańskiego Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO. Targi potrwają do piątku.


więcej...

Gen. Tomasz Miłkowski nowym szefem Biura Ochrony Rządu

Premier Beata Szydło wręczyła gen. Miłkowskiemu, dotychczasowemu Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Krakowie, nominację na stanowisko szefa Biura Ochrony Rządu. Zadaniem, jakie stoi przed gen. Miłkowskim to przygotowanie BOR na przekształcenie w nową formację, która będzie odpowiadać za bezpieczeństwo najważniejszych osób w państwie.

więcej...

Policja doskonali zabezpieczanie przejazdu kibiców

Na terenie PKP w Szczecinie odbyło się szkolenie taktyczne Oddziału Prewencji Policji, którzy udoskonalali swoje umiejętności w zakresie zabezpieczenia przejazdu kibiców pociągami. Ćwiczenia obserwowali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, którzy również angażowani są w sytuacjach zagrożenia ładu i porządku podczas przejazdu pasażerów linii kolejowych.


więcej...

W Siedlcach otwarto salę edukacyjną dla dzieci „Ognik”

Konferencję otwarcia poprowadził Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach st. bryg. Andrzej Celiński przybliżając zebranym gościom główne cele programu „Bezpieczna +” oraz samej sali „Ognik”.


więcej...

Rusza kampania „Kręci mnie bezpieczeństwo”

Pikniki, pokazy sprzętu i wyposażenia, spotkania z uczniami i młodzieżą, zajęcia w miasteczkach ruchu drogowego - to tylko niektóre z atrakcji czekających na dzieci i młodzież podczas kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”.


więcej...

Nowe zagrożenia w polskim internecie

CERT Polska opublikował raport prezentujący stan bezpieczeństwa polskiej części internetu. Zespół działa w instytucie badawczym NASK, w strukturach Narodowego Centrum Cyberbezpieczeństwa (NC Cyber). Jak wynika z przedstawionych w raporcie danych, zespół obsłużył w 2016 roku 1926 incydentów, o 32 proc. więcej niż w 2015.

więcej...

„Zarządzanie kryzysowe – komunikacja i kooperacja służb”
Zapraszamy do bezpłatnego udziału w  XVI edycji ogólnopolskiej konferencji: „Zarządzanie kryzysowe - komunikacja i kooperacja służb”, która odbędzie się już 9 maja w Warszawie.
więcej...

Policyjni „wodniacy” przygotowują się do sezonu

Funkcjonariusze z całego województwa kujawsko-pomorskiego wzięli udział w trzydniowym szkoleniu przygotowującym do służby na akwenach znajdujących się w regionie.


więcej...

Szczecin szykuje się na potencjalny atak terrorystyczny

Ponad 100 pracowników urzędu miejskiego w Szczecinie wzięło udział w szkoleniu, którego głównym elementem było postępowanie w przypadku ataku terrorystycznego.

więcej...

Polacy powinni nauczyć się udzielania pierwszej pomocy

Na tle Europy Polacy nie wypadają dobrze pod względem znajomości zasad pierwszej pomocy. Jest ona udzielana w niewielu przypadkach podczas wypadków samochodowych, zawałów serca czy innych zdarzeniach bezpośrednio zagrażających życiu.


więcej...

< 10 11 12 13 14 16 17 18 19 20   ...   47 >
 

22 stycznia, Warszawa, Szkolenie „Prawo wodne w praktyce administracji samorządowej”, http://frdl.mazowsze.pl

23 stycznia, Warszawa, 23 seminarium z cyklu Zarządzanie Kryzsowe i Ratownictwo "Zagrożenia Teleinformatyczne w Zarządzaniu Kryzysowym. Narzędzia Smart City w Obronie Przed Zagrożeniami", http://www.cpi.com.pl

30 stycznia, Warszawa, IT Security Trends, http://itsecuritytrends.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter