Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Ciechocinek jeszcze lepiej zabezpieczony przed powodzią

Zakończyła się warta blisko 40 milionów złotych wieloetapowa modernizacja wału przeciwpowodziowego Niziny Ciechocińskiej, chroniącego przed zalewaniem wodami Wisły przede wszystkim kurortu w Ciechocinku.

więcej...

OSP Złotoria z nowym samochodem ratowniczym

Marek Olszewski, wójt Lubicza przekazał strażakom nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. To pierwszy nowy fabrycznie taki wóz w ponad 90-letniej historii jednostki.


więcej...

Policjanci ruszyli z pomocą dla bezpańskich zwierząt

Funkcjonariusze z Wodzisławia Śląskiego włączyli się w akcję zorganizowaną przez miasto i pomogli bezdomnym zwierzętom. Stróże prawa zebrali 160 kilogramów karmy oraz inne przedmioty przydatne czworonogom.

więcej...

Cudzoziemcy w Polsce i bezpieczeństwo

Podczas konferencji w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, minister Mariusz Błaszczak przedstawił propozycje najważniejszych zmian w zasadach udzielania cudzoziemcom ochrony na terytorium Polski.

więcej...

Ponad 5 mln zł z dla OSP na Mazowszu

W 2016 r. strażacy z mazowieckich OSP wyjeżdżali ok. 26 tys. razy do różnego rodzaju zdarzeń zarówno na terenie zasięgu swojej jednostki jak i poza nim. Jednak aby mogli skutecznie prowadzić akcje ratownicze potrzebują specjalistycznego wyposażenia. Samorząd województwa mazowieckiego przeznacza na ten cel kolejne środki.

więcej...

NIK: Zły stan techniczny połowy przejazdów kolejowych

Z kontroli Najwyższej Izby Kontroli wynika, że zarządcy linii kolejowych i zarządcy dróg nie wykonywali należycie działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Ponad połowa skontrolowanych przejazdów nie była utrzymana we właściwym stanie technicznym. Przeszło 70 proc. z nich nie było odpowiednio oznakowanych znakami drogowymi i wskaźnikami kolejowymi.


więcej...


Polskie bezpieczeństwo narodowe i gospodarcze wobec cyber zagrożeń

Europejskie Centrum Biznesu ma zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w II edycji Economic Security Forum ECONSEC 2017, który odbędzie się w Warszawie, w Hotelu Marriott w dniu 16 marca 2017 r. Temat przewodni Forum brzmi: „Polskie bezpieczeństwo narodowe i gospodarcze wobec cyber zagrożeń”.


więcej...

Policja na Słowenii może zamknąć granice

Słowenia wprowadza nowe prawo migracyjne. Wniesione poprawki pozwalają policji zamknąć granice przed imigrantami jeśli parlament uzna, że bezpieczeństwo państwa jest zagrożone. Nowe przepisy mają zatrzymać potencjalne fale migracyjne podobne do tych, które rok temu przetoczyły się przez kraje bałkańskie.

więcej...

IT Security Trends
Wydarzenie IT Security Trends to wyjątkowa okazja do pogłębienia swojej wiedzy i spostrzeżeń w zakresie najnowszych trendów bezpieczeństwa oraz ich funkcjonowania w organizacji. Rozwój nowoczesnych technologii jest obecnie globalny i niezwykle szybki. Wywiera duży wpływ na bezpieczeństwo firm oraz instytucji.
więcej...


Rewolucja na chodnikach w Kaliszu

Kalisz jest pierwszym miastem w Polsce, które zakazało budowy chodników z betonowej i kamiennej kostki brukowej. Cała nawierzchnia chodnika od krawężnika do pierzei ma być budowana wyłącznie z szerokich niefazowanych płyt chodnikowych, kamiennych lub betonowych, o wymiarach 50 na 50 cm.


więcej...

Piątnica odzyskała posterunek

Po blisko siedmiu latach przerwy, zgodnie z oczekiwaniami społeczności lokalnej, ponowne funkcjonowanie rozpoczął Posterunek Policji w Piątnicy. Placówka umożliwi stały kontakt obywateli z policją, a dzięki jej odtworzeniu mieszkańcy miejscowości położonych na terenie gminy Piątnica będą mieli dużo łatwiejszy dostęp i możliwość kontaktu z własnym dzielnicowym.

więcej...

Siedziba Frontexu nie zostanie przeniesiona z Warszawy

Przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, a także Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej, parafowali projekt umowy, zgodnie z którą siedziba Frontexu byłaby na stałe umiejscowiona w Warszawie.

więcej...

Porozumienie na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach

W Komendzie Głównej Policji zostało zawarte Porozumienie pomiędzy Komendantem Głównym Policji i Generalnym Dyrektorem Dróg Krajowych i Autostrad.

więcej...

Współpraca polskich i czeskich strażaków będzie rozwijana

W siedzibie dolnośląskiej KW PSP odbyło się bardzo ważne z punktu widzenia rozwoju współpracy transgranicznej, polsko – czeskie spotkanie. Komendant dolnośląskiej PSP st. bryg. Adam Konieczny oraz jego odpowiednik z Liberca - kraju związkowego Republiki Czeskiej, płk Ludek Prudil, zgodnie zadeklarowali wolę rozwijania wzajemnych kontaktów.


więcej...


Współpraca Straży Granicznych państw bałtyckich

W Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie odbyło się spotkanie szefów instytucji szkoleniowych służb granicznych krajów bałtyckich, podczas którego podsumowano współpracę, oceniono wspólnie zrealizowane przedsięwzięcia oraz określono kierunki działań w 2017 roku.


więcej...

Jak zapobiegać zagrożeniom podczas imprez sportowych

W siedzibie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyło się spotkanie Rady Bezpieczeństwa Imprez Sportowych. 

więcej...

UE przygotowana na wystąpienie klęsk żywiołowych

Pomyślnie wypadła kontrola Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności. Zgodnie z oceną Europejskiego Trybunału Obrachunkowego, UE ma skutecznie działający mechanizm reagowania na klęski żywiołowe.

więcej...

Stołeczni policjanci podsumowali swoją działalność

Zabezpieczenie Szczytu NATO, udział w Światowych Dniach Młodzieży, obchody Dnia Niepodległości to tylko niektóre z wyzwań, przed którymi stanęli policjanci w minionym roku.

więcej...

Amnesty International krytycznie o ustawie antyterrorystycznej

Ustawa o działaniach antyterrorystycznych jest nieprecyzyjna, ogranicza podstawowe prawa i wolności obywatelskie – oceniła Amnesty International (AI), która przedstawiła raport o regulacjach antyterrorystycznych w 14 państwach UE, w tym w Polsce.

więcej...

Ćwiczenia strażaków na lodzie

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Busku-Zdroju wraz ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Korczynie korzystając ze sprzyjających warunków atmosferycznych ćwiczyli na zamarzniętym zbiorniku wodnym w miejscowości Radzanów, gm. Busko-Zdrój.


więcej...

< 15 16 17 18 19 21 22 23 24 25   ...   47 >
 

17 stycznia, Warszawa, Szkolenie „Likwidacja zaległości z mandatów karnych i kar porządkowych nakładanych przez straże gminne i miejskie – stan prawny na rok 2018”, http://frdl.mazowsze.pl

22 stycznia, Warszawa, Szkolenie „Prawo wodne w praktyce administracji samorządowej”, http://frdl.mazowsze.pl

23 stycznia, Warszawa, 23 seminarium z cyklu Zarządzanie Kryzsowe i Ratownictwo "Zagrożenia Teleinformatyczne w Zarządzaniu Kryzysowym. Narzędzia Smart City w Obronie Przed Zagrożeniami", http://www.cpi.com.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter