Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Stołeczni policjanci podsumowali swoją działalność

Zabezpieczenie Szczytu NATO, udział w Światowych Dniach Młodzieży, obchody Dnia Niepodległości to tylko niektóre z wyzwań, przed którymi stanęli policjanci w minionym roku.

więcej...

Amnesty International krytycznie o ustawie antyterrorystycznej

Ustawa o działaniach antyterrorystycznych jest nieprecyzyjna, ogranicza podstawowe prawa i wolności obywatelskie – oceniła Amnesty International (AI), która przedstawiła raport o regulacjach antyterrorystycznych w 14 państwach UE, w tym w Polsce.

więcej...

Ćwiczenia strażaków na lodzie

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Busku-Zdroju wraz ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Korczynie korzystając ze sprzyjających warunków atmosferycznych ćwiczyli na zamarzniętym zbiorniku wodnym w miejscowości Radzanów, gm. Busko-Zdrój.


więcej...

Straż Graniczna będzie korzystać z wojskowych map

Straż Graniczna zawarła porozumienie z Ministerstwem Obrony Narodowej, które umożliwia tej formacji korzystanie ze stosowanych w Wojsku Polskim map i danych topograficznych.


więcej...

Znaczny wzrost liczby nielegalnej broni w Polsce

552 sztuki broni i ponad 44 tys. sztuk amunicji zabezpieczyli policjanci CBŚP w całym kraju w 2016 roku. To o 210 sztuk broni więcej niż w 2015 roku. Były to pistolety maszynowe typu: Skorpion, Rak, Kałasznikow, CZ, jak i broń krótka: Walther, TT, CZ 70, Colt, Zoraki, Norinco.

więcej...

14,5 mln zł dla GOPR i TOPR

W tym roku na działania ratownicze w górach GOPR i TOPR z budżetu MSWiA otrzymają 14,5 mln zł. Przekazana kwota jest wyższa od ubiegłorocznej o 1,2 mln zł.

więcej...

Kujawsko-pomorski samorząd wspiera OSP z regionu  

Konferencja inaugurująca realizację projektu zakupu siedmiu ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek OSP z woj. kujawsko-pomorskiego oraz symboliczne otwarcie Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej odbyły się w Łubiance.


więcej...

Funkcjonariusze policji skutecznie zabezpieczyli finał WOŚP

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegł spokojnie, a w całym kraju doszło tylko do drobnych incydentów mających związek z kwestami na rzecz WOŚP. Policja odnotowała jedynie 31 zdarzeń zaistniałych podczas zbiórek pieniędzy oraz imprez towarzyszących.


więcej...

Nowe karetki pogotowia zastąpiły stare w szpitalu w Grójcu

Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki wziął udział w przekazaniu do użytku dwóch nowych ambulansów dla Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu.

więcej...

Litewscy policjanci zapoznają się ze służbą polskiego policjanta

Jednym z efektów wizyty w słupskiej Szkole Policji przedstawicieli Szkoły Policji Litewskiej z Mastaičiai niedaleko Kowna będą wspólne zajęcia szkoleniowe młodych policjantów z Polski i Litwy.

więcej...

Ucieczka przed pościgiem policji będzie uznawana za przestępstwo

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy – Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra sprawiedliwości.

więcej...
Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego
Polski Instytut Rozwoju Biznesu zaprasza na VII edycję konferencji „Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego”, która odbędzie się 31 stycznia w Golden-Floor, Millenium Plaza, Al. Jerozolimskie 123A, Warszawa.
więcej...

Dolina opolska zabezpieczona przed wystąpieniem ewentualnej powodzi

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek oraz wicewojewoda Robert Gmitruczuk wzięli udział w odbiorze i oddaniu do użytku zmodernizowanego wału przeciwpowodziowego na rzece Wiśle, o długości 1,4 km w Kępie Gosteckiej.


więcej...

Nieznaczny spadek interwencji strażaków w województwie mazowieckim

65 258 razy interweniowali mazowieccy strażacy w 2016 roku, w tym przy 18 057 pożarach, 39 298 miejscowych zagrożeniach oraz 7903 fałszywych alarmach. To zaledwie o 248 mniej interwencji niż w 2015 roku.

więcej...

Specjalne maty grzejne zapobiegają oblodzeniom ulic i budynków

Zmienność i nieprzewidywalność warunków pogodowych może zagrozić bezpieczeństwu ludzi, budynków oraz pojazdów. Wystarczy nawet kilka śnieżnych lub mroźnych dni, odwilż i znowu lekki przymrozek, a chodniki i podjazdy przy domach zamieniają się w niebezpieczne powierzchnie, na których można się przewrócić lub w coś uderzyć.


więcej...

Strażacy przekazali mieszkańcom 250 czujników tlenku węgla

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koninie przekazała podczas konkursów 250 czujników tlenku węgla dla rodzin z terenu miasta Konina i powiatu konińskiego.

więcej...

Brak koordynacji działań związanych z ochroną przeciwpowodziową

Zdaniem kontrolerów Najwyższej Izby Kontroli zadania Programu ochrony przed powodzią w dorzeczu górnej Wisły wykonywane były zgodnie z przyjętymi priorytetami i założeniami. NIK ma jednak poważne zastrzeżenia do działań związanych z ochroną przeciwpowodziową w regionie górnej Wisły już po uchyleniu Programu, w szczególności chodzi o realizację i utrzymanie budowli przeciwpowodziowych.

więcej...

Nowe pojazdy dla policjantów

Polska policja zakupiła 100 volkswagenów, które trafią do jednostek w całym kraju, część z nich otrzymali policjanci z Dolnego Śląska. Pojazdy w najnowszej wersji T6 zostały kompleksowo przystosowane do służby.

więcej...

Ponad 400 tys. zł na prowadzenia szkoleń mazowieckich ratowników wodnych

Organizowanie i prowadzenie szkoleń dla ratowników, utrzymanie gotowości operacyjnej na obszarach wodnych - to tylko część działań, na które w 2017 roku można otrzymać dofinansowanie z budżetu państwa.


więcej...

350 mln zł na poprawę działalności PSP 
Państwowa Straż Pożarna otrzyma łącznie kwotę 343 931 000 zł z funduszy europejskich na zakup sprzętu, pojazdów i wyposażenia niezbędnego do prowadzenia akcji ratowniczych oraz usprawnienia systemu ratownictwa w transporcie kolejowym.
więcej...

< 1   ...   16 17 18 19 20 22 23 24 25 26   ...   47 >
 

22 stycznia, Warszawa, Szkolenie „Prawo wodne w praktyce administracji samorządowej”, http://frdl.mazowsze.pl

23 stycznia, Warszawa, 23 seminarium z cyklu Zarządzanie Kryzsowe i Ratownictwo "Zagrożenia Teleinformatyczne w Zarządzaniu Kryzysowym. Narzędzia Smart City w Obronie Przed Zagrożeniami", http://www.cpi.com.pl

30 stycznia, Warszawa, IT Security Trends, http://itsecuritytrends.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter