Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Insp. Paweł Dzierżak nowym szefem świętokrzyskich policjantów

W sali narad im. Jana Piwnika „Ponurego” mieszczącej się w siedzibie świętokrzyskich policjantów odbyła się uroczystość powierzenia obowiązków Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Pawłowi Dzierżakowi.

więcej...

Pięć wskazówek dotyczących bezpiecznej jazdy zimą
W miesiącach zimowych, gdzie śnieg utrudnia widoczność na drodze, nie trudno o kolizję, stłuczkę czy wypadek. Prowadzenie samochodu przy śliskiej nawierzchni wymaga od kierowcy wzmożonej uwagi i skupienia. Poznaj kilka wskazówek o których warto pamiętać podczas jazdy zimą.


więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Escape rooms – pokoje ucieczki od zdrowego rozsądku
Dramat w Koszalinie, który przyniósł śmierć pięciu dziewcząt, otworzył oczy na działalność tzw. escape rooms, czyli pokojów ucieczki lub pokojów zagadek. Ten nowy rodzaj usług rekreacyjnych na polskim rynku, pojawił się dopiero w 2014 r. Dzisiaj jest ich w ok. 1000.

więcej...

Gotowość cywilna a wsparcie operacji wojskowej

Wsparcie cywilne na rzecz sił zbrojnych– to główny temat konferencji pt. „Gotowość cywilna a wsparcie operacji wojskowej”, zorganizowanej przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Celem głównym spotkania było omówienie stanu gotowości cywilnej jako czynnika wspierającego operację wojskową.


więcej...

Przekazanie samochodu operacyjnego do KP PSP w Gołdapi

31 grudnia 2018 roku do służby w Komendzie Powiatowej PSP w Gołdapi trafił nowy lekki samochód operacyjny Reanult Megane GrandCoupe. Przekazania pojazdu dokonał Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie st. bryg. Bogdan Wierzchowski.


więcej...

Policyjni ratownicy medyczni przeszkolili lekarzy ze Słupska

Praktyczne doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przygotowali policyjni ratownicy medyczni dla lekarzy z Okręgowej Izby Lekarskiej w Słupsku. Ćwiczenia z wykorzystaniem najnowszego sprzętu odbyły się w salach Centrum Medycznego słupskiej Szkoły Policji.

więcej...

Noworoczny prezent dla strażaków z Mazowsza

Ochotnicy z Żeliszewa Dużego (pow. siedlecki) są świetnie wyszkoleni, a nowo przekazane auto uzupełni niedobory sprzętowe. W przekazaniu samochodu uczestniczyła członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.


więcej...

Rusza wspólna akcja Policji, Straży Miejskiej i bankowców
Wyłudzanie pieniędzy od osób starszych poprzez zastraszanie, udawanie policjanta, urzędnika czy członka rodziny niestety wciąż zbiera żniwa – tylko w Warszawie, w ciągu trzech pierwszych miesięcy tego roku wyłudzono od seniorów ponad 4,3 miliona złotych. W ubiegłym roku ta kwota wyniosła prawie 19 milionów złotych. Policjanci, strażnicy miejscy oraz bankowcy łączą siły i uruchamiają nową kampanię społeczną, która obejmuje zarówno działania informacyjne, jak i operacyjne.

 
więcej...

Weź udział w Forum Transportu Publicznego

Transport to jeden z ważniejszych czynników decydujących o atrakcyjności miasta. Ilość połączeń komunikacyjnych pomiędzy najważniejszymi ośrodkami w mieście jest czynnikiem decydującym o zadowoleniu ich mieszkańców. Za udogodnieniami dla pasażerów stoi jednak mnóstwo wyzwań dla rządzących miastami. Wszystko to za sprawą: rosnącej mobilności, rozwijających się technologii, polityki ekologicznej.

 

więcej...

Funkcjonariusze SG przesiądą się do hybrydowych pojazdów

Do służby w Straży Granicznej weszło osiem samochodów hybrydowych, przystosowanych do poruszania się poza drogami utwardzonymi. Zakup dofinansowany został przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska.


więcej...

Mieszkańcy Warszawy najmniej obawiają się wymuszeń i okupów

Ponad 89 procent mieszkańców stolicy, biorących udział w badaniach prowadzonych przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości uważa, że w Warszawie żyje się bezpiecznie.


więcej...


  więcej...

Tymczasowo przywrócona kontrola graniczna w liczbach

Od 22 listopada do 16 grudnia, w ramach tymczasowo przywróconej kontroli granicznej, funkcjonariusze Straży Granicznej skontrolowali prawie 200 tysięcy osób. Zatrzymali ponad 340, a 37 nie zezwolili na przekroczenie polskiej granicy. Kontrole zostały tymczasowo przywrócone, aby zapewnić bezpieczny przebieg szczytu klimatycznego.


więcej...

Goście z Łotwy odwiedzili Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie

Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, w ramach międzynarodowego programu Erasmus+, odwiedzili przedstawiciele Państwowej Szkoły Straży Granicznej Łotwy: mł. insp. Jans Pavlovičs - wykładowca Technologii Informacyjnych oraz mł. insp. Alens Indriksons - wykładowca w dziedzinie Fałszerstw Dokumentów i Dokumentów Podróży.


więcej...

Radni sprzeciwiają się zmniejszeniu liczby dyspozytorni pogotowia na Mazowszu
Dotychczas województwo podzielone było na sześć rejonów operacyjnych, teraz mają być tylko trzy. Przyjęte przez radnych stanowisko zostanie przekazane m.in. do wojewody mazowieckiego, ministra zdrowia oraz NFZ i ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców Mazowsza – do ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
więcej...

Zima, a monitoring GPS – skorzystaj z dodatkowej ochrony

ABAX wprowadził na rynek stalową klatkę, która zapewni dodatkową ochronę zimą Twoim urządzeniom do monitorowania GPS.


więcej...

Zakończył się proces przełączania numeru alarmowego 997 do CPR

Od kwietnia do grudnia przełączono numer 997 do CPR w całej Polsce. Teraz dyspozytorzy z Policji otrzymują z CPR tylko te zgłoszenia alarmowe, w których zagrożone jest życie, zdrowie, mienie, bezpieczeństwo lub porządek publiczny.

więcej...

Komendant Główny Policji został odznaczony medalem Zasłużony la Prokuratury RP

W siedzibie Prokuratury Krajowej odbyła się uroczystość, podczas której gen. insp. Jarosław Szymczyk Komendant Główny Policji został uhonorowany odznaczeniem „Zasłużony dla Prokuratury RP”. To wyjątkowy medal przyznawany za szczególny wkład w zwalczanie przestępczości w kraju.


więcej...

Zmiany w zakresie funkcjonowania straży miejskich i gminnych

W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyło się spotkanie Międzyresortowego Zespołu ds. współpracy ze Strażami Miejskimi. Posiedzeniu przewodniczył Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA.

więcej...

Nowe wozy dla kujawsko-pomorskich strażaków ochotników

Do służby w Ochotniczej Straży Pożarnej w regionie wchodzi właśnie siedem średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych, zakupionych dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego. Wiosną druhowie z OSP otrzymają kolejne siedem wozów.


więcej...

< 1 2 3 5 6 7 8 9   ...   64 >
 

27-28 marca, Warszawa, IX Edycja Smart City Forum, http://smartcityforum.pl

28 marca, Warszawa, IV edycja Economic Security Forum ECONSEC 2019, http://econsec.pl

28 marca, Łódź, Elektroniczny Obieg Informacji w Firmie, https://gigacon.org

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter