Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


PCPM poszukuje strażaków-wolontariuszy do szkoleń za granicą

Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) poszukuje wolontariuszy wśród strażaków gotowych do realizacji misji szkoleniowych w Afryce oraz na Bliskim Wschodzie.


więcej...

Mazowieckie dofinansowuje inwestycje związane z poprawą bezpieczeństwa

Centrale i syreny alarmowe oraz szkolenia dla mieszkańców to wybrane elementy systemów wczesnego ostrzegania o zagrożeniach, które pojawią się na terenie powiatów piaseczyńskiego, otwockiego i żyrardowskiego. 

więcej...

Mł. aspirant Jacek Michulec zwyciężył w ultramaratonie

Przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Żywcu do wielu sukcesów odniesionych w bieganiu dorzucił kolejny – zwycięstwo w ultramaratonie Chudy Wawrzyniec.


więcej...

Porozumienie katowickiej policji z pogotowiem ratunkowym

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach zostało zawarte porozumienie o współpracy pomiędzy Dyrektorem Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach lek. Arturem Borowiczem i Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach insp. Krzysztofem Justyńskim.

więcej...

Płońsk inwestuje w bezpieczeństwo mieszkańców całego powiatu

W przyszłym roku na terenie powiatu płońskiego powstanie system wczesnego ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach. Wpłynie to nie tylko na znaczną poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, ale pozwoli też na ograniczenie skutków katastrof.

więcej...

PWPW podpisało umowę z armeńską policją

PWPW S.A. zawarło dwie nowe umowy z Policją Republiki Armeńskiej na wyprodukowanie kilkudziesięciu tysięcy paszportów biometrycznych, a także na produkcję i dostawę łącznie 1 mln paszportów nie biometrycznych, tzw. starego typu - obie z czasem realizacji w latach 2016-2017.

więcej...

Śledztwo w sprawie budowy kluczowej inwestycji przeciwpowodziowej

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach podała informację, że do 19 listopada zostało przedłużone śledztwo, w którym badane są ewentualne nieprawidłowości przy budowie zbiornika Racibórz Dolny.


więcej...

Mł. inspektor Dariusz Furtak zastępcą komendanta policji w Starachowicach 
Starachowiccy policjanci mają nowego zastępcę komendanta. Ich dotychczasowy wiceszef nadkomisarz Tomasz Chamera przeszedł na emeryturę. Na stanowisku zastąpił go młodszy inspektora Dariusz Furtak, dotychczasowy komendant Komisariatu III w Kielcach.

więcej...


Funkcjonariusze Służby Celnej będą mogli wnosić broń na pokład samolotu

Żołnierze Żandarmerii Wojskowej, a także funkcjonariusze Służby Celnej, na podstawie projektu ustawy przygotowywanej w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji będą mogli wnieść na pokład samolotu broń palną.

więcej...

NIK krytycznie o udzielaniu uprawnień w lotnictwie cywilnym

Z kontroli Najwyższej Izby Kontroli wynika, że prezes. Urzędu Lotnictwa Cywilnego z naruszeniem przepisów prawa lotniczego wydawał koncesje, zezwolenia i certyfikaty, czyli dokumenty uprawniające do działania w lotnictwie cywilnym. W rezultacie do wykonywania działalności lotniczej zostały dopuszczone podmioty, które nie spełniały warunków określonych w przepisach prawa i nie gwarantowały jej bezpieczeństwa.

więcej...

Bryg. Waldemar Kudrewicz komendantem bielskich strażaków

Na placu przed Bielskim Domem Kultury w Bielsku Podlaskim, odbyła się uroczystość powołania na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku Podlaskim bryg. Waldemara Kudrewicza.

więcej...

Rząd zamierza zlikwidować wszystkie niebezpieczne przejazdy kolejowe

Od października 2015 r. zamknięto już 503 niestrzeżone przejazdy kolejowe. Chodzi o obiekty kategorii D, oznakowane tylko krzyżem św. Andrzeja. Podobny los może spotkać kolejne kilka tysięcy takich przejazdów.

więcej...

W specjalnym punkcie zostawisz informacje nt. materiałów wybuchowych

W Biurze Wywiadu i Informacji Kryminalnych Komendy Głównej Policji został uruchomiony Krajowy Punkt Kontaktowy ds. prekursorów materiałów wybuchowych (KPK).


więcej...

Adamik Konsultantem Wojewódzkim w dziedzinie medycyny rodzinnej

Doktor Adamik odebrał z rąk Violetty Porowskiej, wicewojewody opolskiego powołanie na Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie medycyny rodzinnej.


więcej...

Województwo podlaskie walczy z afrykańskim pomorem świń

Po wykryciu trzeciego w ostatnim tygodniu ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) w województwie podlaskim, a siódmego od 2014 r. wojewoda podlaskim zorganizował spotkanie, w którym uczestniczył Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, Członek Zarządu Województwa Stefan Krajewski oraz starostowie.

więcej...

St. kpt. Tomasz Łyjak zastępcą komendanta powiatowego PSP w Ostrowcu Św.

W Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach odbyła się uroczystość powołania st. kpt. Tomasza Łyjaka na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Akt powołania wręczył osobiście świętokrzyski komendant wojewódzki PSP bryg. Adam Czajka.

więcej...

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zdaje egzamin
Od 1 lipca na terenie województwa Podlaskiego (tak jak w garnizonie stołecznym i pomorskim) realizowany jest pilotażowo program Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. W białostockim Parku na Plantach odbyło się podsumowanie dotychczasowej realizacji tego projektu.
więcej...

Mariusz Błaszczak: Bezpieczeństwo kraju to kwestia podstawowa
Na czas szczytu NATO w Warszawie i Światowych Dni Młodzieży rząd Polski podjął decyzję o zawieszeniu małego ruchu granicznego z obwodem kaliningradzkim i Ukrainą. Powodem były kwestie bezpieczeństwa. Po zakończeniu obu wydarzeń mały ruch graniczny przywrócono jedynie w relacjach z Ukrainą.
więcej...

Epidemia już nie straszna dla Prudnika

Zestaw do dekontaminacji, czyli odkażania ludności cywilnej trafił do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Prudniku.


więcej...

Zgłoś swój projekt zapobiegający przestępstwom przeciwko starszym

Europejska Sieć Zapobiegania Przestępczości (EUCPN) organizuje co roku konkurs na Europejską Nagrodę w Dziedzinie Zapobiegania Przestępczości (ECPA). Tegorocznym tematem przewodnim jest „Zapobieganie przestępstwom przeciwko osobom starszym”.

więcej...

< 1   ...   32 33 34 35 36 38 39 40 41 42   ...   57 >
 

19 września, Warszawa, Konferencja "Zarządzanie kryzysowe - komunikacja i kooperacja służb", http://successpoint.pl

20 września, Warszawa, Bezpieczeństwo i Niezawodność Systemów Informatycznych, http://gigacon.org

26 września, Warszawa, Konferencja "Nowoczesna kancelaria i dział prawny - bezpieczeństwo danych, obieg dokumentów i zarządzanie sprawami", http://successpoint.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter