Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Na Dolny Śląsk wyjadą dodatkowe karetki

Paweł Hreniak, wojewoda dolnośląski podjął decyzję o rozdziale środków na zakup 16-stu nowoczesnych karetek pogotowia dla stacji i jednostek służby zdrowia na Dolnym Śląsku.


więcej...

Lubelskie gotowe na zimę

Wszystkie służby podległe wojewodzie lubelskiemu są dobrze przygotowane do nadchodzącego sezonu zimowego – tak wynika z informacji przedstawionych przez ich przedstawicieli na środowym posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

więcej...

Funkcjonariusze policji z Katowic mistrzami Polski w piłce siatkowej

W Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Piłce Siatkowej, organizowane przez Generację Polskiego Sportu przy współpracy Ministerstwa Sportu i Turystyki, Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu oraz Urzędu Miejskiego w Radomiu.


więcej...

St. bryg. Janisław Buller komendantem bydgoskich strażaków

W Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 w Bydgoszczy, odbyła się uroczysta zbiórka związana z przekazaniem obowiązków komendanta tamtejszej jednostki. Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej st.bryg. Wojciech Gmurczyk przekazał swoją funkcję st.bryg. Janisławowi Bullerowi.

więcej...

Ministerstwo Obrony Narodowej organizuje bezpłatne szkolenia dla kobiet

W 30 miastach Polski odbędzie się I edycja ogólnopolskich i bezpłatnych szkoleń dla kobiet z technik samoobrony. Zajęcia poprowadzą instruktorzy Wojska Polskiego w zakresie walki wręcz i samoobrony.

więcej...

Antyterroryści opanowali Wrocław

We Wrocławiu odbyły się ćwiczenia w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom o charakterze terrorystycznym, które były  kontynuacją projektu „Bezpieczny Dolny Śląsk”, realizowanego przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.  


więcej...

Resort zdrowia szykuje zmiany w ratownictwie medycznym

Ministerstwo Zdrowia skierowało do konsultacji publicznych projekt ustawy o zmianie ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Związek Powiatów Polskich poddał analizie proponowane zmiany.

więcej...

Święto niepodległości będzie chronić ponad 7 tysięcy funkcjonariuszy policji

W Komendzie Stołecznej Policji szef MSWiA Mariusz Błaszczak i Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk uczestniczyli w odprawie poświęconej przygotowaniom służb do zabezpieczenia obchodów Święta Niepodległości.

więcej...

Siły zbrojne pomogą walczyć z afrykańskim pomorem świń

O włączenie do akcji sił zbrojnych wystąpiło z wnioskiem do MON pięciu wojewodów: podlaski, mazowiecki, lubelski, warmińsko-mazurski i podkarpacki. Wojsko prowadzi również działania mające na celu oszacowanie liczby dzików na terenach poligonów.

więcej...

Kom. Piotr Wolak z Lublina został wyróżniony przez Francuzów

Komisarz Piotr Wolak z Wydziału Sztabu Policji KMP w Lublinie otrzymał Certyfikat Uznania od Dyrektora Bezpieczeństwa Publicznego Republiki Francuskiej.

więcej...

Raciborski samorząd wspiera drogówkę

Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. Łukasz Krebs odebrał kluczyki do trzech nowych radiowozów. Nowe samochody uroczyście przekazali starosta raciborski, Prezydent Raciborza oraz wójtowie gmin Rudnik i Pietrowice Wielkie.


więcej...

Bezpieczniejsza podróż koleją po Pomorzu

Samorząd województwa pomorskiego kupił 51 przenośnych defibrylatorów AED. Trafią one do pociągów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i wybranych składów Przewozów Regionalnych i Szybkiej Kolei Miejskiej. Dzięki defibrylatorom będzie można pomóc podróżnym z nagłym zatrzymaniem krążenia.

więcej...

Dialog potrzebny do poprawy sytuacji na stadionach piłkarskich

W Warszawie odbyła się konferencja „Kibice Razem – program współpracy z kibicami piłki nożnej w Polsce”. Uroczystego otwarcia dokonał Jan Widera, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz Marek Doliński, dyrektor Departamentu Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury PZPN.


więcej...

300 mln zł więcej wydatków na bezpieczeństwo

11,2 miliardów złotych zostanie przeznaczonych z budżetu państwa na służby MSWiA, bezpieczeństwo i ochronę przeciwpożarową w 2017 roku. Projekt budżetu resortu został pozytywnie zaopiniowanych przez sejmową komisję administracji i spraw wewnętrznych.

więcej...

Prawa nieletnich były łamane w policyjnych izbach dziecka

Z kontroli przeprowadzonej przez Najwyższą Izbę Kontroli wynika, że prawa nieletnich przebywających w policyjnych izbach dziecka nie zawsze były przestrzegane. NIK zwraca uwagę na przypadki ograniczania im kontaktu z rodzicami i obrońcą. Często w izbach dziecka naruszane były także prawa do swobody i tajemnicy komunikowania się oraz do intymności.

więcej...

Obiekty infrastruktury krytycznej nieprzygotowane na sabotaż

Najwyższa Izba Kontroli przeprowadziła w latach 2015 i 2016 kontrolę, która miała na celu sprawdzenie prawidłowości zabezpieczenia obiektów infrastruktury krytycznej (IK) istotnych dla funkcjonowania państwa. Kontrolę przeprowadzono w wybranych podmiotach (operatorzy infrastruktury krytycznej) odpowiedzialnych za ochronę infrastruktury krytycznej: w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa, u trzech wojewodów, oraz w 15 samorządach szczebla powiatowego i gminnego.


więcej...

Strażacy z Wrocławia wygrali mistrzostwa w „wysokościówce”

Na terenie Parku Wielokulturowego Stara Kopalnia w Wałbrzychu, odbyły się XV Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego Strażaków w Ratownictwie Wysokościowym. W tej edycji mistrzostw, poza ekipami z Dolnego Śląska, gościnnie udział wzięli także strażacy z Łodzi, Bydgoszczy, Gdyni i Opola.


więcej...

„Revolution Train” – antynarkotykowy pociąg do walki z uzależniami

W Czeskim Cieszynie odbyła się konferencja poświęcona nowoczesnym metodom profilaktyki antynarkotykowej. W spotkaniu czeskich służb mundurowych oraz instytucji zajmujących się prewencją kryminalną, wzięli udział cieszyńscy policjanci wraz Komendantem Powiatowym Policji w Cieszynie.

więcej...

Policjanci z Gołdapi mają nową siedzibę

Poprzednia siedziba Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi mieściła się przy ul. 11 Listopada. Był to obiekt wybudowany jeszcze przed II wojną światową. Jego powierzchnia użytkowa wynosiła zaledwie 700 m2. Budynek nie spełniał również standardów obowiązujących w obiektach służbowych policji. W związku z tym podjęto decyzję o budowie nowej siedziby komendy.


więcej...

Most powietrzny zapewnił bezpieczeństwo podczas ŚDM

Rada Ministrów przyjęła sprawozdanie z działalności Zespołu do spraw przygotowania wizyty Jego Świątobliwości Papieża Franciszka w Rzeczypospolitej Polskiej w 2016 r. oraz wsparcia organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, przedłożone przez ministra, członka Rady Ministrów.

więcej...

< 1   ...   32 33 34 35 36 38 39 40 41 42   ...   60 >
 

14 grudnia, Warszawa, Szkolenie Radzenie sobie z klientem używającym gróźb (agresja słowna, szantaż, napastliwość) w stosunku do urzędnika, http://frdl.mazowsze.pl

19 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://kwrist.mswia.gov.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter