Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Obiekty infrastruktury krytycznej nieprzygotowane na sabotaż

Najwyższa Izba Kontroli przeprowadziła w latach 2015 i 2016 kontrolę, która miała na celu sprawdzenie prawidłowości zabezpieczenia obiektów infrastruktury krytycznej (IK) istotnych dla funkcjonowania państwa. Kontrolę przeprowadzono w wybranych podmiotach (operatorzy infrastruktury krytycznej) odpowiedzialnych za ochronę infrastruktury krytycznej: w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa, u trzech wojewodów, oraz w 15 samorządach szczebla powiatowego i gminnego.


więcej...

Strażacy z Wrocławia wygrali mistrzostwa w „wysokościówce”

Na terenie Parku Wielokulturowego Stara Kopalnia w Wałbrzychu, odbyły się XV Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego Strażaków w Ratownictwie Wysokościowym. W tej edycji mistrzostw, poza ekipami z Dolnego Śląska, gościnnie udział wzięli także strażacy z Łodzi, Bydgoszczy, Gdyni i Opola.


więcej...

„Revolution Train” – antynarkotykowy pociąg do walki z uzależniami

W Czeskim Cieszynie odbyła się konferencja poświęcona nowoczesnym metodom profilaktyki antynarkotykowej. W spotkaniu czeskich służb mundurowych oraz instytucji zajmujących się prewencją kryminalną, wzięli udział cieszyńscy policjanci wraz Komendantem Powiatowym Policji w Cieszynie.

więcej...

Policjanci z Gołdapi mają nową siedzibę

Poprzednia siedziba Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi mieściła się przy ul. 11 Listopada. Był to obiekt wybudowany jeszcze przed II wojną światową. Jego powierzchnia użytkowa wynosiła zaledwie 700 m2. Budynek nie spełniał również standardów obowiązujących w obiektach służbowych policji. W związku z tym podjęto decyzję o budowie nowej siedziby komendy.


więcej...

Most powietrzny zapewnił bezpieczeństwo podczas ŚDM

Rada Ministrów przyjęła sprawozdanie z działalności Zespołu do spraw przygotowania wizyty Jego Świątobliwości Papieża Franciszka w Rzeczypospolitej Polskiej w 2016 r. oraz wsparcia organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, przedłożone przez ministra, członka Rady Ministrów.

więcej...

Policjanci piszą list do premier i ministra spraw wewnętrznych

Przedstawiciele NSZZ Policjantów w Katowicach w liście do premier Beaty Szydło i szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka zarzucają rządzącym przyzwolenie na wybryki pseudokibiców i apelują o ochronę dla interweniujących policjantów.

więcej...

Śląskie dba o bezpieczeństwo seniorów

Cztery konferencje w czterech subregionach województwa i temat przewodni – bezpieczeństwo. Na terenie woj. śląskiego trwa Wojewódzki Tydzień Seniora.

więcej...

Spotkanie przedstawicieli centrów zarządzania kryzysowego ministerstw
Stan realizacji zadań związanych ze zwalczaniem afrykańskiego pomoru świń (ASF), orientacyjna, sezonowa prognoza pogody na okres zimowy oraz potencjalne zagrożenia z niej wynikające, były m.in. tematami spotkania przedstawicieli centrów zarządzania kryzysowego ministerstw i służb.


więcej...

Zmiany personalne w krapkowickiej państwowej straży pożarnej

Na stanowisko komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach został powołany kpt. Leszek Stanioch.

więcej...

Funkcjonariusze BOA bezkonkurencyjni

Pierwsze Policyjne Zawody Strzelców Wyborowych „BEKAS 2016”, zorganizowane przez Sekcję Strzelców Wyborowych Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP, odbyły się na jednej z podwarszawskich strzelnic.

więcej...

Zerwana umowa na budowę suchego zbiornika powodziowego w Raciborzu
Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach, pełniący w imieniu Skarbu Państwa rolę Inwestora dla zadania pn. „Budowa suchego zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny” poinformował o odstąpieniu z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy od umowy nr ORFPP A1-1 zawartej w dniu 18 czerwca 2013 r. z DRAGADOS S.A.


więcej...

Kom. Rafał Siczek zastępcą komendanta wałbrzyskiej policji
Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu inspektor Krzysztof Niziołek powierzył obowiązki Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu komisarzowi Rafałowi Siczkowi.

więcej...

„Bezpieczna przystań” powalczy o europejską nagrodę
Program profilaktyczny „Bezpieczna przystań” katowickiej komendy miejskiej oraz Urzędu Miasta Katowice zdobył pierwsze miejsce w kraju wśród projektów profilaktycznych o tematyce bezpieczeństwa osób starszych.
więcej...

Pucka policja wraz z nauczycielami przygotowała elementarz bezpieczeństwa

Elementarz Bezpieczeństwa puckiej policji i nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowaczego w Pucku to kolejna edycja podręcznika dla nauczycieli i najmłodszych uczniów.

więcej...

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

Ruszyła kolejna edycja kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. To akcja prowadzona przez samorząd województwa mazowieckiego i wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego w szkołach podstawowych i gimnazjach z terenu Mazowsza.

więcej...

Mł. bryg. Krzysztof Ciosek komendantem straży pożarnej we Włoszczowie

Na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie odbył się uroczysty apel w związku z powołaniem na stanowisko komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie mł. bryg. Krzysztofa Cioska.

więcej...

Jak skutecznie chronić się przed cyberstalkingiem

Odmianą tradycyjnego stalkingu (nękania) jest cyberstalking - inaczej nazywany uporczywym nękaniem osoby za pomocą rozmów telefonicznych, sms-ów, e-maili czy listów, któremu towarzyszą groźby i agresywne zachowania, śledzenie, obserwowanie, podglądanie, wywołujące u ofiary negatywne emocje, od strachu po skrępowanie.

więcej...

Kongres Pożarnictwa FIRE-POZNAŃ 2016 – Przeciwdziałanie poważnym pożarom
W czwartek 6.10 w Warszawie doszło do poważnego pożaru elektrociepłowni EC Żerań. Pożar nastąpił w wyniku zapalenia się izolacji kabli elektrycznych powodując całkowite zadymienie budynku. Spaleniu uległo około 50 metrów kabli elektrycznych w pomieszczeniu kotłowni. Ze skutkami pożaru walczyło 12 jednostek straży pożarnej oraz pięć samochodów operacyjnych.


więcej...

Wspólne ćwiczenia polskich i fińskich pograniczników

Grupa funkcjonariuszy z Wydziału Zabezpieczenia Działań Morskiego Oddziału Straży Granicznej powróciła z Finlandii, gdzie przez kilka dni brała udział we wspólnych ćwiczeniach z funkcjonariuszami 5 Special Intervention Unit fińskiej Straży Granicznej.

więcej...

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa objęła całą Polskę

Mapa została uruchomiona w kolejnych dwóch województwach: świętokrzyskim i dolnośląskim. Tym samym, mapa jest już dostępna w całym kraju.

więcej...

< 1   ...   33 34 35 36 37 39 40 41 42 43   ...   60 >
 

9-11 stycznia, Zakopane, IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Współczesne problemy zarządzania i bezpieczeństwa”, https://www.uth.edu.pl

13 stycznia, 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

22 stycznia, Warszawa, "Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego", http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter