Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

więcej...

Bezpłatna konferencja - IT SECURITY TRENDS, już 23 stycznia 2019 w Warszawie
Wydarzenie IT Security Trends to wyjątkowa okazja do pogłębienia swojej wiedzy i spostrzeżeń w zakresie najnowszych trendów bezpieczeństwa oraz ich funkcjonowania w organizacji. Rozwój nowoczesnych technologii jest obecnie globalny i niezwykle szybki. Wywiera duży wpływ na bezpieczeństwo firm oraz instytucji.

 
więcej...

NIK krytycznie o współpracy MON z organizacjami proobronnymi

Działania resortu obrony narodowej w zakresie współpracy z organizacjami proobronnymi nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Przede wszystkim nie wypracowano modelu wykorzystania organizacji proobronnych w systemie obronnym państwa.

więcej...

Podsumowanie pracy polsko – białoruskiej podkomisji ds. ratownictwa

W Mińsku na Białorusi odbyło się II posiedzenie Podkomisji ds. ratownictwa i ochrony ludności w warunkach nadzwyczajnych zagrożeń, działającej w ramach Polsko-Białoruskiej Międzyrządowej Komisji Koordynacyjnej ds. Współpracy Transgranicznej.


więcej...

Straż Graniczna została odznaczona przez Prezydenta Słowenii

W Pałacu Prezydenckim w Lublanie Prezydent Republiki Słowenii Borut Pahor odznaczył Straż Graniczną Medalem za Zasługi. W imieniu formacji medal odebrał zastępca dyrektora Biura Spraw Międzynarodowych Komendy Głównej Straży Granicznej ppłk SG Artur Kępka.


więcej...

Pożegnaliśmy kolejną grupę policjantów, którzy polecieli służyć w Kosowie
Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP przeprowadziło kolejną rotację Jednostki Specjalnej Polskiej Policji pełniącej służbę w ramach Misji Unii Europejskiej w zakresie praworządności w Kosowie (EULEX). W trakcie dwudniowej rotacji policjanci XXIX zmiany JSPP zastąpią wracających po dziewięciu miesiącach służby funkcjonariuszy XXVIII zmiany JSPP.

 
więcej...

Ruszył nabór wniosków do kolejnej edycji programu „Razem bezpieczniej”

Można już składać wnioski do kolejnej edycji „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”. W 2019 roku na realizację programu zarezerwowano kwotę 6 milionów złotych.


więcej...

120 nowych samochodów dla Straży Granicznej

Podczas wizyty w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazał funkcjonariuszom Straży Granicznej 120 nowych samochodów.


więcej...

Patronat medialny Bezpieczeństwo Publiczne
Weź udział w konferencji „Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego”
Zarządzanie kryzysowe to działalność organów administracji publicznej, która polega na zapobieganiu sytuacjom kryzysowym. Czy da się im zapobiec? Oczywiście nie jest to możliwe. Można jedynie do nich dobrze się przygotować.

  
więcej...

Kurs specjalistyczny dla kierujących działaniami antyterrorystycznymi

W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbył się kurs specjalistyczny dla kierujących działaniami antyterrorystycznymi. W imieniu Komendanta-Rektora WSPol, insp. dra Marka Fałdowskiego kurs otworzył Kanclerz WSPol, mł. insp. Andrzej Pawłowski.


więcej...

Marek Fiłonowicz nowym komendantem świdnickiej Straży Miejskiej

Prezydent Beata Moskal – Słaniewska powołała na stanowisko Komendanta Straży Miejskiej w Świdnicy Marka Fiłonowicza, dotychczasowego dyrektora Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

więcej...

W Europie znacznie spadła liczba zabitych w atakach terrorystycznych
Niezależny think tank Institute for Economics & Peace opublikował raport “2018 Global Terrorism Index”, z którego wynika, że trzeci rok z rzędu liczba zabitych w atakach terrorystycznych spada. Jednocześnie rośnie liczba ataków terrorystycznych o podłożu skrajnie prawicowym.
więcej...

Lokalizator GPS do samochodu - czy warto? Poznaj 6 zalet monitoringu GPS
Według szacunków firmy analitycznej Berg Insight (2018), na rynku europejskim liczba użytkowników korzystających z systemów do zarządzania flotą ma wzrosnąć do 15,6 milionów w 2022 roku. Biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie systemem do zarządzania pojazdami i monitorowania floty, tym razem przyjrzymy się jakie są główne zalety systemu monitoringu GPS.


więcej...

PORD rozda 500 apteczek samochodowych kierowcom
Gdańsk, Gdynia, Starogard Gdański, Pruszcz Gdański oraz Tczew - w każdym z tych miast, w prezencie na mikołajki, prawnicy Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego wraz z policjantami rozdawać będą kierowcom darmowe apteczki.


więcej...

Bramki biometryczne ABC na polskich lotniskach

W 2019 roku na Lotnisku Chopina w Warszawie oraz w Porcie Lotniczym Warszawa-Modlin pojawią się bramki biometryczne ABC (ang. Automated Border Control). Będą wykorzystywane do odprawy granicznej głównie obywateli państw Unii Europejskiej i Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej, posiadających biometryczne paszporty. Podróżny będzie mógł dokonać samodzielnej odprawy granicznej bez kontaktu z funkcjonariuszem Straży Granicznej.


więcej...

W Świętokrzyskim strażacy szkolili policjantów z prewencji

Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach zorganizował i przeprowadził na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach trzecie z cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy policji z działań z zakresu „Firefobii”.


więcej...


Polak brał udział w lokalizowaniu maszyny skradzionej w Norwegii

Adrian Tręda z firmy ABAX brał udział w poszukiwaniach maszyny skradzionej w Norwegii i odnalezionej w Polsce. Dzięki wysiłkom ze strony ABAX, zagźszczarka gruntu trafi³a z powrotem do Rønningen Maskin AS w Årnes.

więcej...

Aktywny Strzelec – współczesne zagrożenie funkcjonariusza Policji

Dyrektor Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, podinsp. dr hab. Jarosław Truchan wspólnie z mł. insp. dr Jarosławem Struniawskim - Kierownikiem Zakładu Wyszkolenia Specjalnego Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, uroczyście otworzyli warsztaty metodyczno-szkoleniowe pn. „Aktywny Strzelec – współczesne zagrożenie funkcjonariusza Policji”.


więcej...

W żagańskim Centrum Kultury spotkali się przedstawiciele policji z Polski i Niemiec

Na spotkanie zorganizowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Gorzowie Wlkp. oraz Prezydium Policji Landu Brandenburgia w Poczdamie, przybyli znamienici goście. Konferencja Graniczna „Skuteczne zwalczanie zagrożeń transgranicznych” to omówienie wspólnie podejmowanych inicjatyw, wpływających na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców po obu stronach Odry.


więcej...

Porozumienie Straży Granicznej z PWPW

W siedzibie Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S. A. w Warszawie podpisano porozumienie o współdziałaniu Straży Granicznej oraz Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S. A.


więcej...

< 1 2 3 4 6 7 8 9 10   ...   64 >
 

27-28 marca, Warszawa, IX Edycja Smart City Forum, http://smartcityforum.pl

28 marca, Warszawa, IV edycja Economic Security Forum ECONSEC 2019, http://econsec.pl

28 marca, Łódź, Elektroniczny Obieg Informacji w Firmie, https://gigacon.org

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter