Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Bryg. Janusz Tasak komendantem PSP w Sandomierzu

Świętokrzyski komendant wojewódzki PSP mł. bryg. Adam Czajka osobiście wręczył bryg. Januszowi Tasakowi akt mianowania na stanowisko komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu.

więcej...

BOR po wypadku prezydenckiej limuzyny kupi nowe samochody

Biuro Ochrony Rządu rozstrzygnęło przetarg na zakup 20 samochodów, którymi będą przewożone najważniejsze osoby w państwie. Koszt zakupu nowych limuzyn to ponad 8 mln zł.

więcej...


Minister Błaszczak nie odejdzie z powodu zamieszania wokół byłego komendanta KGP
 

Sejm odrzucił wniosek opozycji o wyrażenie wotum nieufności wobec szefa służb podległych resortowi spraw wewnętrznych. Za poparciem wniosku zagłosowało 177 posłów, przeciwko 239, a 27 wstrzymało się od głosu.

więcej...


Hybrydowe radiowozy od wałbrzyskiego samorządu dla policji
 

Funkcjonariusze policji w Wałbrzychu zostaną wyposażeni w samochody z napędem elektryczno-benzynowym.

więcej...


Spottersi ustalają zasady współpracy z piłkarskimi kibicami
 

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji spotkał się z policjantami, którzy zajmują się zapewnianiem bezpieczeństwa imprez masowych i na co dzień współpracują z kibicami.

więcej...


Bryg. Jarosław Wlazłowski komendantem wojewódzkim PSP w Łodzi
 

W siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków łódzkiego komendanta wojewódzkiego PSP.

więcej...


Na Mazowszu powstanie nowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego
 

W Sokołowie Podlaskim powstanie baza Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego (HEMS) Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.  

więcej...


Strażacy uczą najmłodszych, jak zachować się podczas pożaru  

 

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach uroczyście otwarto pierwszą w województwie zachodniopomorskim salę szkoleniową „Ognik”. 

więcej...


St. bryg. Mirosław Hołubowicz komendantem warmińsko-mazurskiej PSP

 

Komendant główny PSP powołał st. bryg. Mirosława Hołubowicza na stanowisko warmińsko-mazurskiego komendanta wojewódzkiego PSP.

więcej...

Lekarze PCPM pomagają w Iraku

Trójka lekarzy z Zespołu Ratunkowego Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) wspiera oddział ratunkowy szpitala Rozh Halat w Erbilu, w Kurdystanie. Iracki region zmaga się z narastającą liczbą uchodźców wewnętrznych oraz uciekinierów z Syrii.

więcej...


Policjanci podczas ŚDM będą mogli kontrolować wolontariuszy

Rząd przyjął projekt specustawy przygotowanej w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży i wizytą papieża w Polsce. Przepisy mają ułatwić służbom organizację wydarzenia.

więcej...

Straż miejska w Lubinie została zlikwidowana

Lubińscy radni jednogłośnie przegłosowali uchwałę dotyczącą likwidacji straży miejskiej. Jednym z powodów likwidacji oddziału było to, że przez ostatnie lata uprawnienia strażników zostały znacznie ograniczone.

więcej...


Insp. Paweł Dobrodziej komendantem wojewódzkim policji w Lublinie
 

Lubelscy policjanci mają nowego dowódcę – szefem garnizonu policji w województwie został inspektor Paweł Dobrodziej.

więcej...


Umowa Turcji z UE zmniejszy liczbę imigrantów?

Unia Europejska i Turcja uzgodniły, że będą pracować nad nowym planem, aby zahamować falę migracji. Plan zakłada m.in. zawrócenie do Turcji syryjskich uchodźców, którzy znajdują na greckich wyspach.

więcej...


Kryzysowy Patrol wspiera gminy

Ruszyła ogólnopolska kampania edukacyjna „Gmina gotowa na wszystko”. W ramach przedsięwzięcia gminy skorzystają z bezpłatnej porady w zakresie planowania rozwiązań antykryzysowych.

więcej...

Obrona terytorialna to nisza, którą trzeba wypełnić

Odtwarzane wojska obrony terytorialnej są naturalnym wsparciem dla służb bezpieczeństwa publicznego i ratownictwa – uważa Ryszard Jakubczak z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. więcej...

MSWiA ogłasza konkurs na temat edukacji antykorupcyjnej

Otwarty konkurs jest skierowany do organizacji pozarządowych, które zdecydują się na realizację kampanii społecznej dotyczącej edukacji antykorupcyjnej. Ministerstwo przeznaczy na ten cel 50 tys. zł. więcej...

Modernizacja okrętu pełnomorskiego Straży Granicznej

W Morskim Oddziale Straży Granicznej realizowany jest program modernizacji floty Straży Granicznej. Jednym z elementów jest modernizacja SG-311, jednej z dwóch pełnomorskich jednostek pływających typu SKS-40. więcej...

System wież strażniczych zostanie rozbudowany

Straż Graniczna zamierza do 2022 r. rozbudować system wież obserwacyjnych wyposażonych w nowoczesny sprzęt służący do monitoringu. W chwili obecnej wykorzystywanych jest 25 wież, docelowo ma być ich 48.

więcej...

Kpt. Andrzej Bartkowiak komendantem wojewódzkim PSP w Poznaniu

 

Kpt. mgr Andrzej Bartkowiak został powołany przez komendanta głównego PSP na stanowisko wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Poznaniu.

więcej...

< 1   ...   38 39 40 41 42 44 45 46 47 48   ...   50 >
 

23 marca, Kraśnik, Krajowa konferencja naukowa "Bezpieczeństwo społeczności lokalnych jako element bezpieczeństwa państwa"

26 marca, Sośnicowice (k. Gliwic), Szkolenie pt: „Wybrane aspekty uprawnień straży gminnych z zakresu prawa o ruchu drogowym”, http://www.krksmg.pl

27 marca, Gliwice, Konferencja „Dronem w smog”, http://www.krksmg.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter