Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Mł. bryg. Marian Płachytka komendantem ząbkowickich strażaków

W siedzibie ząbkowickiej PSP, odbyła się uroczystość powołania na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Ząbkowicach Śl. mł. bryg. Mariana Płachytki.


więcej...

Szkoła Policji w Pile zwiększy współpracę w Uniwersytetem Śląskim

W siedzibie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zostało podpisane porozumienie o współpracy naukowo dydaktycznej pomiędzy Uniwersytetem, a Szkołą Policji w Pile.

więcej...

Polscy strażacy pozostawili w tyle kolegów z państw bałtyckich

W Tartu (Estonia) już po raz 41 odbyły się Mistrzostwa Państw Bałtyckich w Sporcie Pożarniczym. W zawodach obok sportowych reprezentacji Litwy, Łotwy i Estonii, rywalizujących już ze sobą od 55 lat (tak długą historię posiadają te zawody) gościnnie występowały reprezentacje Ukrainy i Polski.


więcej...

Tarnowscy policjanci podzielili się doświadczeniem z policjantami z zagranicy

W tarnogórskiej komendzie policji funkcjonariusze z Czech, Niemiec, Węgier, Hiszpanii, Włoch i Rumuni oraz tarnogórscy mundurowi wymieniali swoje doświadczenia, głównie związane z zabezpieczeniem Światowych Dni Młodzieży.


więcej...


Spokojny przebieg ŚDM

Przedstawiciele służb podległych ministerstwu spraw wewnętrznych i administracji podsumowali działania podczas Światowych Dni Młodzieży. Zdaniem policji, ostatni dzień wydarzenia przebiegł równie spokojnie jak pozostałe.

więcej...

Łódź rozbudowuje monitoring miejski

Rozpoczął się trzeci etap rozbudowy systemu, w którym liczba kamer w przestrzeni miasta zwiększy o 75 dodatkowych punktów - z 273 do 348.

więcej...

Policyjne psy zabezpieczają ŚDM 
Blisko 30 policyjnych przewodników psów tropiących wraz z czworonogami  stacjonuje w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie na czas trwania Światowych Dni Młodzieży. To wszystko w celu zapewnienia bezpieczeństwa pielgrzymów i wszystkich osób przebywających na terenie Krakowa.

więcej...

Kolejna odsłona „Razem Bezpieczniej”
Samorządy oraz organizacje pozarządowe mogą się już starać o dofinansowanie swoich projektów profilaktycznych. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przekaże w 2016 roku na ten cel łącznie 3 miliony złotych.
więcej...

Centrum Operacyjne Policji w Częstochowie
Otwarcie nowego Centrum Operacyjnego Policji było połączone z odprawą służb podległych MSWiA – Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu.
więcej...

Nadkomisarz Piotr Zalewski komendantem ostrowskich policjantów

Zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim nastąpiła po tym, jak powierzono obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Kielcach podinsp. Tomaszowi Zawadzkiemu, który od 2013 r. był Komendantem Powiatowym Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

więcej...

Straż Graniczna wychodzi naprzeciw potrzebom podróżujących

Na potrzeby podróżnych przekraczających granicę Służba Celna i Straż Graniczna udostępniły nową aplikację na urządzenia mobilne - „Asystent Granica”. Zaktualizowano również serwis www.granica.gov.pl i aplikację „Mobilna Granica”.

więcej...

NIK krytycznie o bezpieczeństwie pieszych

W opinii kontrolerów Najwyższej Izby Kontroli obecny system zarządzania bezpieczeństwem ruchu drogowego nie umożliwia skutecznej ochrony pieszych i rowerzystów. Działania publicznej administracji drogowej nie doprowadziły do poprawy bezpieczeństwa rowerzystów w ruchu drogowym.


więcej...

Liczba interwencji strażaków w województwie mazowieckim wzrosła

31 869 razy interweniowali mazowieccy strażacy w pierwszym półroczu 2016 roku, w tym przy 10 692 pożarach, 17 561 miejscowych zagrożeniach oraz 3 616 fałszywych alarmach. To o ponad 2 500 interwencji więcej niż w pierwszym półroczu 2015 roku (29 365 interwencji).


więcej...

Nowe kierunki na SGSP

Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie poszerza swoją ofertę studiów podyplomowych. Zostały uruchomione nowe kierunki na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego (WIBC): „Zarządzanie kryzysowe w świetle regulacji Unii Europejskiej”, „Edukacja dla bezpieczeństwa” oraz „Studia menedżerskie dla kadry kierowniczej służb państwowych”.


więcej...

Surowsze kary dla kierowców

Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad zaostrzeniem kar za przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym.

więcej...

Olsztyńscy taksówkarze szkolą się na wypadek zamachu

Informacje o kolejnych próbach zamachów w przestrzeni miejskiej sprawiają, że rosną obawy o bezpieczeństwo. Samorządowcy w Olsztynie wpadli na pomysł, by przeszkolić taksówkarzy z zakresu działań w sytuacji zagrożenia.

więcej...

Odznaczenia dla policjantów i uroczysta promocja z okazji ich święta

Centralne uroczystości z okazji Święta Policji tradycyjnie miały miejsce na Zamku Królewskim, gdzie odbyło się wręczenie odznaczeń i nominacji oraz na Pl. Piłsudskiego, gdzie odbyło się uroczyste ślubowanie nowoprzyjętych do służby policjantów oraz promocja absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.


więcej...

Mł. bryg. Artur Tomczuk komendantem miejskim PSP w Białej Podlaskiej

Decyzją Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie na stanowisko Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej powołany został mł. bryg. mgr inż. Artur Tomczuk.

więcej...

Choszczno, Wałcz i Gryfice z nowymi specjalistycznymi karetkami

Choszczno, Wałcz i Gryfice - to następne trzy filie Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, do których trafiły nowe ambulanse. Każdy z nich wyposażony jest w nowoczesny sprzęt i aparaturę.


więcej...

Masakra w Nicei

W Francji doszło do kolejnego zamachu terrorystycznego. W Nicei zginęły co najmniej 84 osoby, a ponad 100 zostało rannych. Wciąż nie wiedamo, czy wśród ofiar nie ma obywateli z Polski.

więcej...

< 1   ...   38 39 40 41 42 44 45 46 47 48   ...   62 >
 

22 stycznia, Warszawa, "Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego", http://pirbinstytut.pl

24 stycznia, Warszawa, "Bezpieczeństwo obiektów i obszarów - monitoring wizyjny, kontrola dostępu, mechaniczne systemy zabezpieczeń", http://successpoint.pl

24 stycznia, Warszawa, 
"Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo", http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter