Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Pilne: Opublikowany został projekt ustawy antyterrorystycznej
Na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowany został projekt ustawy o działaniach antyterrorystycznych. Ustawa ma zostać przyjęta przed szczytem NATO w Warszawie i Światowymi Dniami Młodziezy.
więcej...

Dodatkowi funkcjonariusze SG i policji strzegą granic Polski przed migrantami

Od kilku miesięcy tereny przygraniczne na zachodniej granicy patroluje większa liczba funkcjonariuszy Straży Granicznej i policji. Mundurowi sprawdzają czy migranci, którzy przebywają w Niemczech nie przekraczają nielegalnie granicy.

 

więcej...

Antyterroryści pod okiem nowego komendanta przygotowują się na ŚDM

Przygotowując się do zapewnienia bezpieczeństwa podczas Światowych Dni Młodzieży funkcjonariusze Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji zademonstrowali swoje umiejętności.

 

więcej...

Niemcy muszą zmienić część przepisów ustawy antyterrorystycznej

Niemiecki Trybunał Konstytucyjny orzekł, że ustawa o Federalnym Urzędzie Kryminalnym rozszerzająca uprawnienia służb w walce z terroryzmem jest częściowo sprzeczna z konstytucją.

więcej...

Podinsp. Leszek Buryła komendantem krośnieńskich policjantów

W uroczystości powołania nowego komendanta miejskiego policji w Krośnie wziął udział m.in. komendant wojewódzkiej policji w Rzeszowie insp. dr Krzysztof Pobuta oraz Bronisław Baran, zastępca prezydenta Krosna.
 

więcej...

Ratownicy medyczni w Wadowicach wywalczyli podwyżki

Od 1850 do 2500 zł brutto podstawowej pensji będą zarabiać pracownicy pogotowia w Wadowicach. Podwyżki wywalczyli, protestując na ulicach miasta.  

więcej...

Policjanci reprezentujący KWP w Rzeszowie wywalczyli piłkarski puchar

W Kielcach po raz trzeci odbyły się Mistrzostwa Polski Wydziałów Konwojowych w Piłce Nożnej Halowej – „Konwój – Cup 2016”.

 

więcej...

Polscy funkcjonariusze SG szkolili strażników na Bałkanach

Wykładowcy z Zakładu Granicznego Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie przebywali w Chorwacji, gdzie prowadzili szkolenie „Organizacja kontroli osób i pojazdów podczas blokad dróg”.

 

więcej...

Pogotowie w Sopocie ma nowy specjalistyczny ambulans

Z udziałem prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego, dyrektora wydziału zarządzania kryzysowego pomorskiego urzędu wojewódzkiego oraz komendantów miejskich policji i straży pożarnej nastąpiło przekazanie do eksploatacji nowego ambulansu ratunkowego.

więcej...

Radomscy policjanci będą się szkolić na nowoczesnej strzelnicy
Dzięki najnowocześniejszemu sprzętowi i oprogramowaniu, strzelnica będzie służyć doskonaleniu umiejętności strzeleckich wszystkich funkcjonariuszy z regionu.


 
więcej...

St. bryg. Robert Wierzbowski komendantem białostockich strażaków

Decyzją podlaskiego Komendanta Wojewózkiego Państwowej Straży Pożarnej na stanowisko Komendanta Miejskiego PSP w Białymstoku powołany został st. bryg. Robert Wierzbowski.
 

więcej...

Polscy strażnicy miejscy będą szkolić strażników z Ukrainy

Adam Młot, komendant krakowskiej straży miejskiej i gen. płk Siergiej Kurtjan, przewodniczący Stowarzyszenia Obywatelskich Formacji Ukrainy ds. Ochrony Porządku Publicznego i Granic Państwa podpisali porozumienie o współpracy.

więcej...

Rosnące zagrożenie chemiczne

Globalne bezpieczeństwo chemiczne głównym tematem szczytu w Targach Kielce.

więcej...

NIK: Liczba osób uchylających się od szczepień wzrasta

Z raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że obowiązujący w Polsce system szczepień obowiązkowych jest bezpieczny i działa sprawnie. Groźna dla całej populacji może się jednak okazać systematycznie zyskująca na popularności tendencja do unikania szczepień.

więcej...

Sosnowiecka policja szkoli pracowników socjalnych

Cykl szkoleń z samoobrony przeprowadziła Agnieszka Bergier-Karkosz, aktualna mistrzyni świata w jiu-jitsu, a na co dzień sosnowiecka policjantka.

więcej...

Sopot, Legnica i Katowice najniebezpieczniejszymi miastami w Polsce

Portal Polska w Liczbach w oparciu o dane Głównego Urzędu Statystycznego przygotował ranking, z którego wynika, że Sopot jest miastem, w którym notuje się najwięcej w Polsce przestępstw w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców.

więcej...

Policja odnotowała mniej przestępstw kryminalnych w pierwszym kwartale roku

Spadek liczby przestępstw kryminalnych i wzrost wykrywalności sprawców przestępstw to główne trendy podsumowujące pierwszy kwartał 2016 r.

więcej...

Dawid Ostrowski najlepszym tenisistą stołowym wśród dolnośląskich strażaków

W Trzebnicy odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Tenisie Stołowym.

 

więcej...

Straż obywatelska zawiesza swoją działalność w Warszawie

Zaledwie po kilkunastu tygodniach działalności, nowa formacja, która miała dbać o przestrzeganie porządku w warszawskiej dzielnicy Mokotów zawiesiła swoją działalność.

więcej...

Pilne: Nadinsp. Jarosław Szymczyk Nowym Komendantem Głównym Policji
Po dwóch miesiącach wakatu nowym Komendantem Głównym Policji będzie nadinspektor Jarosław Szymczyk, który dotychczas był Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach.

więcej...

< 1   ...   39 40 41 42 43 45 46 47 48 49   ...   55 >
 

17 lipca Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://kwrist.mswia.gov.pl

20 lipca, Warszawa, Szkolenie "Radzenie sobie z klientem używającym gróźb (agresja słowna, szantaż, napastliwość) w stosunku do urzędnika", http://frdl.mazowsze.pl

26 lipca, Warszawa, Kongres Pożarnictwa FIRE SECURITY EXPO 2018, http://fire-expo.pl/

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter