Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Mistrzowska drużyna wędkarzy z Centrum Szkolenia SG w Kętrzynie

Na jeziorach Białe i Kłodno w Chmielnie odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Straży Granicznej w wędkarstwie spławikowym im. ppłk. SG Andrzeja Stańca.


więcej...

Policjanci uhonorowani odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”

Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński w uznaniu wieloletnich zasług Wydziału Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji za odzyskanie wielu bezcennych dzieł sztuki wyróżnił siedmioro policjantów honorową odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.


więcej...

Ukraińcy na Podkarpaciu czerpią wzory działań ratowniczych

Podczas wizyty studyjnej goście z Ukrainy poznawali funkcjonowanie sztabu działań ratowniczych oraz służb ratowniczych na Podkarpaciu. Podczas spotkania zainaugurowany został wspólny projekt województwa podkarpackiego z obwodem Iwano – Frankiwskim.

więcej...

Funkcjonariusze policji z Żywca oddali potrzebującym mieszkańcom krew

Ambulans Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bielska-Białej zaparkował przed wejściem do Komendy Powiatowej Policji w Żywcu.


więcej...

Kujawsko-Pomorskie poprawia bezpieczeństwo na drogach

Rusza piąta edycja Drogowej Inicjatywy Samorządowej. Wspólnie z gminami oraz powiatami samorząd województwa kujawsko-pomorskiego zbuduje kolejne kilometry chodników oraz ścieżek rowerowych poprawiających bezpieczeństwo przy wojewódzkich drogach. Nabór wniosków potrwa do 17 czerwca.

więcej...

Pokazy dla najodważniejszych podczas targów EDURA
W ramach XI Międzynarodowej Wystawy Ratownictwo, Zabezpieczenia i Technika Przeciwpożarowa EDURA odbędą się pokazowe ćwiczenia z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych, odzwierciedlające założenia programowe obowiązującego programu szkolenia z tego zakresu podpisanego w ubiegłym roku przez Komendanta Głównego PSP.

więcej...

Insp. Piotr Owsiewski zastępcą Komendanta Stołecznego Policji

Inspektor Piotr Owsiewski pełnił od połowy lutego obowiązki Komendanta Stołecznego Policji. 30 maja 2016 r. Komendant Główny Policji powołał go na stanowisko I Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji.

więcej...

Lubelskie organizacje proobronne gotowe do tworzenia obrony terytorialnej

Lubelskie organizacje związane z obronnością i bezpieczeństwem państwa podpisały deklarację gotowości do tworzenia lokalnych struktur obrony terytorialnej. Uroczystość miała miejsce na dziedzińcu Zamku Lubelskiego.

więcej...

Pełnomocnicy graniczni wysoko oceniają dotychczasową współpracę

W Bratysławie odbyła się Konferencja Głównych Pełnomocników Granicznych Rzeczypospolitej Polskiej, Republiki Słowackiej oraz Republiki Czeskiej.


więcej...

Kpt. Kochan komendantem PSP w Elblągu

Nominację wręczył st.bryg. Mirosław Hołubowicz - Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP. W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele samorządów lokalnych oraz urzędów miast i gmin, reprezentanci służb mundurowych i organizacji współpracujących na co dzień z elbląską komendą.

więcej...

Sukces kolejnej odsłony dnia bezpieczeństwa w Dzierżoniowie

Przybliżenie działań służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na terenie powiatu dzierżoniowskiego oraz przekazanie treści edukacyjnych o bezpieczeństwie – to główne cele Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa, który zorganizowali m.in. dzierżoniowscy policjanci.

więcej...

MSWiA przywróciło w Kampinosie posterunek policji 

Przedstawiciele resortu spraw wewnętrznych zapowiedzieli odtworzenie znacznej części posterunków, które zostały zlikwidowane za poprzedniej władzy. Szacuje się, że w całej Polsce przywróconych zostanie ponad 150 posterunków policji.

więcej...

Specjalny czujnik może ostrzec kierowców przed zwierzętami

Zwierzęta pojawiające się nagle przed maską samochodu stanowią zagrożenie nie tylko dla samych siebie, ale także osób korzystających z dróg.

więcej...

Łódzkie kształtuje świadomość prozdrowotną mieszkańców regionu

W województwie łódzkim rusza projekt „Łódzkie ma pomysł na zdrowie”. Celem projektu jest kształtowanie świadomości prozdrowotnej mieszkańców regionu i zwiększenie aktywności działań profilaktycznych w tym zakresie.

więcej...

Bielska policja i straż pożarna propagują bezpieczeństwo na drogach

W bielskim Parku Słowackiego odbyły się XXIII Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego.


więcej...

Resort spraw wewnętrznych wspomoże finansowo poszukiwanie osób zaginionych

Mariusz Błaszczak, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji zatwierdził decyzję komisji konkursowej o przyznaniu dotacji dla Fundacji ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych.

więcej...

Szkolenie strażaków w zakresie ratownictwa chemicznego i ekologicznego

Na terenie Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie z siedzibą w Pionkach odbyły się warsztaty metodyczno-tematyczne z zakresu podstawowego w ratownictwie chemicznym i ekologicznym.

więcej...

Insp. Jarosław Kaleta komendantem wojewódzkim policji w Opolu

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak, powołał na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Jarosława Kaletę.

więcej...

Departament Stanu USA wydał ostrzeżenie w związku z ŚDM

Departament Stanu USA wydał oficjalne ostrzeżenie, w którym informuje o niebezpieczeństwie ataków terrorystycznych w Europie, ze szczególnym uwzględnieniem Euro 2016 we Francji oraz Światowych Dni Młodzieży w Polsce.

więcej...

Brak pieniędzy zatrzymał klinikę dla uchodźców w Libanie

Nie wyjeżdża już mobilna klinika, będąca integralną częścią ośrodka zdrowia dla syryjskich uchodźców w Libanie. Współfinansowany przez polską organizację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej ośrodek zatrzymał swoją działalność z powodu braku środków na pensje dla lekarzy i leki.

więcej...

< 1   ...   40 41 42 43 44 46 47 48 49 50   ...   60 >
 

14 grudnia, Warszawa, Szkolenie Radzenie sobie z klientem używającym gróźb (agresja słowna, szantaż, napastliwość) w stosunku do urzędnika, http://frdl.mazowsze.pl

19 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://kwrist.mswia.gov.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter