Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


NIK: Policja nie ma pomysłu na efektywne wykorzystanie pracy dzielnicowych
W opinii kontrolerów Najwyższej Izby Kontroli kierownictwo policji nie wypracowało dotychczas spójnej koncepcji wykorzystania dzielnicowych (blisko 8 tys. policjantów) i nie przyjęło w tym zakresie precyzyjnych regulacji prawnych.
więcej...

Więźniowie będą budować wały przeciwpowodziowe
Ministerstwo Sprawiedliwości przedstawiło projekt dotyczący zatrudniania więźniów. Mieliby oni być wykorzystywani m.in. przy budowie mieszkań komunalnych lub wałów przeciw powodziowych.

więcej...

Panoptykon krytykuje ustawę o policji
Nowelizacja regulująca zasady prowadzenia inwigilacji nie daje obywatelom pewności, że sięganie po ich dane telekomunikacyjne i internetowe będzie odpowiednio kontrolowane.
więcej...

Policja wraz z powiatami szkoli jak reagować podczas sytuacji kryzysowych

Podsumowano projekt „Na granicy terroryzmu – szkolenia z zakresu reagowania kryzysowego. Projekt był realizowany wspólnie przez policję i powiaty. 

 

więcej...

Polscy strażacy doskonalili swoje umiejętności w Rosji

Strażacy Państwowej Straży Pożarnej uczestniczyli w obradach oraz ćwiczeniach w ramach Polsko-Rosyjskiej Rady ds. Współpracy Regionów RP z Obwodem Kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej.

więcej...

NIK: Działania instytucji odpowiedzialnych za ochronę Bugu nieskuteczne

Przyczyną zanieczyszczenia Bugu są głównie nieczystości dostające się do rzeki poza granicami Polski, tj. na terenie Ukrainy, gdzie odprowadzano do tej rzeki nieoczyszczone ścieki komunalne i przemysłowe.

więcej...

Deklaracja CHEMSS 2016 określa ramy współpracy w bezpieczeństwie chemicznym

Blisko 400 przedstawicieli nauki, przemysłu i spraw międzynarodowych z 44 krajów świata wzięło udział w Światowym Kongresie Bezpieczeństwa Chemicznego CHEMSS 2016, który odbył się w Targach Kielce wraz Międzynarodowymi Targami Bezpieczeństwa Chemicznego CHEM-SAFETY-EXPO.

 

więcej...

Aplikacja „Pomoc w Górach” coraz częściej ratuje życie turystów na szlakach górskich

Ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR podsumowali sezon zimowy w górach. W pierwszym kwartale 2016 r. zostało uratowanych 88 osób. Aplikacja „Pomoc w Górach” przyczyniająca się do poprawy bezpieczeństwa w górach została pobrana 5,8 tyś. razy.

więcej...

Mł. asp. Łukasz Pańczyszyn niepokonany w pływackich mistrzostwach

Łukasz Pańczyszyn z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie podczas IV edycji mistrzostw policji w pływaniu zdobył dwa złote medale.

więcej...

Samorząd w Toruniu sfinansuje dodatkowe patrole policji w mieście

W ramach porozumienia pomiędzy toruńskim samorządem a Komendą Miejską Policji w Toruniu miasto przekaże 405 tys. zł na realizację dodatkowych, płatnych patroli policyjnych.

więcej...

Niski stan bezpieczeństwa chemicznego na wschodzie Ukrainy zagrożeniem dla Polski

Jednym z tematów Światowego Kongresu Bezpieczeństwa Chemicznego Chemss w Kielcach była kwestia bezpieczeństwa chemicznego na Ukrainie. Podczas Kongresu zorganizowane zostało m.in. Forum Ukraińskie, podczas którego eksperci dyskutowali na temat poprawy bezpieczeństwa chemicznego na Ukrainie i w Europie Wschodniej.

więcej...

Straż Ochrony Kolei zostanie przekształcona w samodzielną formację

Projekt ustawy o Straży Ochrony Kolei trafił do konsultacji publicznych. Głównymi celami ustawy jest zwiększenie efektywności działania SOK i zapewnienie tej formacji przejrzystych zasad funkcjonowania.

więcej...

Podinsp. Robert Cybulski komendantem międzyrzeckich policjantów

Funkcjonariusze z Międzyrzecza Podlaskiego poznali nowego przełożonego, został nim podinspektor Robert Cybulski.
 

więcej...

Interwencje unijnej straży granicznej będą uzależnione od decyzji Rady Europy

Unijni ministrowie spraw wewnętrznych i sprawiedliwości zatwierdzili propozycję utworzenia unijnej straży granicznej i przybrzeżnej. Nowa formacja powstanie z Frontexu, obecnie działającej unijnej agencji ochrony granic zewnętrznych.

więcej...

Mapy zagrożeń wskażą najniebezpieczniejsze miejsca w Polsce

Zakończyły się konsultacje dotyczące map związanych z bezpieczeństwem w Polsce. Ich celem jest określenie skali i rodzaju zagrożeń występujących w naszym kraju.


więcej...

Elastyczne słupki poprawią bezpieczeństwo rowerzystów
Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie postanowił wymienić metalowe słupki stojące na trasie ścieżek rowerowych na nowe - elastyczne. Poprawi to bezpieczeństwo rowerzystów.

 
więcej...

RCB opracowało siatkę bezpieczeństwa dla szczytu NATO i ŚDM

Opracowana w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa siatka bezpieczeństwa zawiera katalog głównych zagrożeń mogących spowodować wystąpienie sytuacji kryzysowej.

więcej...

Dolnośląscy strażacy mistrzami Polski w siatkówce
Już po raz 33. odbyły się mistrzostwa Polski strażaków w piłce siatkowej. Puchar wywalczyli strażacy reprezentujący województwo dolnośląskie.

więcej...

Wojsko wspomoże działania policji w razie ataku terrorystycznego 
W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowano projekt ustawy o działaniach antyterrorystycznych. Zakłada on m.in., że w przypadku wprowadzenia trzeciego lub czwartego stopnia alarmowego do pomocy pododdziałom i oddziałom policji mogą zostać użyte pododdziały i oddziały sił zbrojnych.
więcej...

Rząd przekaże JST środki finansowe na usuwanie niszczycielskich skutków osuwisk

W samym województwie mazowieckim promesy na łączną kwotę 16,5 mln zł otrzymało 12 jednostek samorządu terytorialnego.

więcej...

< 1   ...   40 41 42 43 44 46 47 48 49 50   ...   57 >
 

19 września, Warszawa, Konferencja "Zarządzanie kryzysowe - komunikacja i kooperacja służb", http://successpoint.pl

20 września, Warszawa, Bezpieczeństwo i Niezawodność Systemów Informatycznych, http://gigacon.org

26 września, Warszawa, Konferencja "Nowoczesna kancelaria i dział prawny - bezpieczeństwo danych, obieg dokumentów i zarządzanie sprawami", http://successpoint.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter