Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Mapy zagrożeń wskażą najniebezpieczniejsze miejsca w Polsce

Zakończyły się konsultacje dotyczące map związanych z bezpieczeństwem w Polsce. Ich celem jest określenie skali i rodzaju zagrożeń występujących w naszym kraju.


więcej...

Elastyczne słupki poprawią bezpieczeństwo rowerzystów
Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie postanowił wymienić metalowe słupki stojące na trasie ścieżek rowerowych na nowe - elastyczne. Poprawi to bezpieczeństwo rowerzystów.

 
więcej...

RCB opracowało siatkę bezpieczeństwa dla szczytu NATO i ŚDM

Opracowana w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa siatka bezpieczeństwa zawiera katalog głównych zagrożeń mogących spowodować wystąpienie sytuacji kryzysowej.

więcej...

Dolnośląscy strażacy mistrzami Polski w siatkówce
Już po raz 33. odbyły się mistrzostwa Polski strażaków w piłce siatkowej. Puchar wywalczyli strażacy reprezentujący województwo dolnośląskie.

więcej...

Wojsko wspomoże działania policji w razie ataku terrorystycznego 
W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowano projekt ustawy o działaniach antyterrorystycznych. Zakłada on m.in., że w przypadku wprowadzenia trzeciego lub czwartego stopnia alarmowego do pomocy pododdziałom i oddziałom policji mogą zostać użyte pododdziały i oddziały sił zbrojnych.
więcej...

Rząd przekaże JST środki finansowe na usuwanie niszczycielskich skutków osuwisk

W samym województwie mazowieckim promesy na łączną kwotę 16,5 mln zł otrzymało 12 jednostek samorządu terytorialnego.

więcej...

Mł. insp. Maciej Lewandowski komendantem toruńskich policjantów

W uroczystości przejęcia obowiązków wzięli udział przedstawiciele lokalnego samorządu i toruńskich służb mundurowych: policji, straży miejskiej, straży pożarnej i wojska.
 

więcej...

Pilne: Opublikowany został projekt ustawy antyterrorystycznej
Na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowany został projekt ustawy o działaniach antyterrorystycznych. Ustawa ma zostać przyjęta przed szczytem NATO w Warszawie i Światowymi Dniami Młodziezy.
więcej...

Dodatkowi funkcjonariusze SG i policji strzegą granic Polski przed migrantami

Od kilku miesięcy tereny przygraniczne na zachodniej granicy patroluje większa liczba funkcjonariuszy Straży Granicznej i policji. Mundurowi sprawdzają czy migranci, którzy przebywają w Niemczech nie przekraczają nielegalnie granicy.

 

więcej...

Antyterroryści pod okiem nowego komendanta przygotowują się na ŚDM

Przygotowując się do zapewnienia bezpieczeństwa podczas Światowych Dni Młodzieży funkcjonariusze Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji zademonstrowali swoje umiejętności.

 

więcej...

Niemcy muszą zmienić część przepisów ustawy antyterrorystycznej

Niemiecki Trybunał Konstytucyjny orzekł, że ustawa o Federalnym Urzędzie Kryminalnym rozszerzająca uprawnienia służb w walce z terroryzmem jest częściowo sprzeczna z konstytucją.

więcej...

Podinsp. Leszek Buryła komendantem krośnieńskich policjantów

W uroczystości powołania nowego komendanta miejskiego policji w Krośnie wziął udział m.in. komendant wojewódzkiej policji w Rzeszowie insp. dr Krzysztof Pobuta oraz Bronisław Baran, zastępca prezydenta Krosna.
 

więcej...

Ratownicy medyczni w Wadowicach wywalczyli podwyżki

Od 1850 do 2500 zł brutto podstawowej pensji będą zarabiać pracownicy pogotowia w Wadowicach. Podwyżki wywalczyli, protestując na ulicach miasta.  

więcej...

Policjanci reprezentujący KWP w Rzeszowie wywalczyli piłkarski puchar

W Kielcach po raz trzeci odbyły się Mistrzostwa Polski Wydziałów Konwojowych w Piłce Nożnej Halowej – „Konwój – Cup 2016”.

 

więcej...

Polscy funkcjonariusze SG szkolili strażników na Bałkanach

Wykładowcy z Zakładu Granicznego Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie przebywali w Chorwacji, gdzie prowadzili szkolenie „Organizacja kontroli osób i pojazdów podczas blokad dróg”.

 

więcej...

Pogotowie w Sopocie ma nowy specjalistyczny ambulans

Z udziałem prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego, dyrektora wydziału zarządzania kryzysowego pomorskiego urzędu wojewódzkiego oraz komendantów miejskich policji i straży pożarnej nastąpiło przekazanie do eksploatacji nowego ambulansu ratunkowego.

więcej...

Radomscy policjanci będą się szkolić na nowoczesnej strzelnicy
Dzięki najnowocześniejszemu sprzętowi i oprogramowaniu, strzelnica będzie służyć doskonaleniu umiejętności strzeleckich wszystkich funkcjonariuszy z regionu.


 
więcej...

St. bryg. Robert Wierzbowski komendantem białostockich strażaków

Decyzją podlaskiego Komendanta Wojewózkiego Państwowej Straży Pożarnej na stanowisko Komendanta Miejskiego PSP w Białymstoku powołany został st. bryg. Robert Wierzbowski.
 

więcej...

Polscy strażnicy miejscy będą szkolić strażników z Ukrainy

Adam Młot, komendant krakowskiej straży miejskiej i gen. płk Siergiej Kurtjan, przewodniczący Stowarzyszenia Obywatelskich Formacji Ukrainy ds. Ochrony Porządku Publicznego i Granic Państwa podpisali porozumienie o współpracy.

więcej...

Rosnące zagrożenie chemiczne

Globalne bezpieczeństwo chemiczne głównym tematem szczytu w Targach Kielce.

więcej...

< 1   ...   44 45 46 47 48 50 51 52 53 54   ...   60 >
 

14 grudnia, Warszawa, Szkolenie Radzenie sobie z klientem używającym gróźb (agresja słowna, szantaż, napastliwość) w stosunku do urzędnika, http://frdl.mazowsze.pl

19 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://kwrist.mswia.gov.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter