Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»

Alkolocki w pojazdach użyteczności publicznej

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju planuje nałożenie od 2018 r. obowiązku zamontowania urządzenia uniemożliwiającego jazdę pod wpływem alkoholu w pojazdach użyteczności publicznej.

Zgodnie z przepisami projektu przygotowywanego przez resort Elżbiety Bieńkowskiej, urządzenia sprawdzające stan trzeźwości kierowcy przed uruchomieniem silnika będą musiały znaleźć się za cztery lata w autobusach, tramwajach, autokarach, śmieciarkach,  a także w samochodach kierowców, u których w przeszłości wykryto obecność alkoholu podczas prowadzenia pojazdu.

Wprowadzenie obowiązku posiadania alkolocków z kilkuletnim wyprzedzeniem ma doprowadzić do tego, że producenci pojazdów sami zaczną je wyposażać w urządzenie. Obecnie ich koszt to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. (rś)

2014-05-15 13:58:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

14 grudnia, Warszawa, Szkolenie Radzenie sobie z klientem używającym gróźb (agresja słowna, szantaż, napastliwość) w stosunku do urzędnika, http://frdl.mazowsze.pl

19 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://kwrist.mswia.gov.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter