Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»

Powiaty mają zasadnicze znaczenie w zarządzaniu kryzysowym

W dniach 12-13 maja 2014 r. na terenie Akademii Obrony Narodowej odbyła się trzecia edycja ogólnopolskiej konferencji naukowej z cyklu „Zarządzanie kryzysowe w systemie bezpieczeństwa narodowego”. Tematem tegorocznej edycji konferencji było „Zarządzanie kryzysowe na poziomie województwa i w jednostkach samorządu terytorialnego”.

Za główne cele konferencji organizatorzy uznali przede wszystkim przedstawienie roli i znaczenia województwa i jednostek samorządu terytorialnego w krajowym systemie zarządzania kryzysowego, określenie aktualnego stanu realizacji zadań w tym obszarze oraz wskazanie możliwych kierunków zmian mających na celu poprawę efektywności ich działania w sytuacjach kryzysowych.

Tematyka konferencji obejmowała m.in. kwestię realizacji zadań zarządzania kryzysowego na poziomie województwa ze szczególnym uwzględnieniem szczebla gminnego i powiatowego. Paneliści zwracali uwagę, iż właśnie powiaty mają zasadnicze znaczenie dla zarządzania kryzysowego, gdyż to tam znajduje się najważniejsze ogniwo, czyli Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Dużym zainteresowaniem cieszył się panel poświęcony wykorzystywaniu nowoczesnych technologii w zarządzaniu kryzysowym, którego zwieńczeniem był (mimo niezbyt sprzyjających warunków atmosferycznych) pokaz trzech bezzałogowych aparatów latających (dronów) wykorzystywanych w systemie zarządzania kryzysowego, np. podczas akcji poszukiwawczych, które wpływają na skrócenie czasu akcji z kilku godzin do kilkunastu minut.  (rś)

2014-05-21 12:27:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

14 grudnia, Warszawa, Szkolenie Radzenie sobie z klientem używającym gróźb (agresja słowna, szantaż, napastliwość) w stosunku do urzędnika, http://frdl.mazowsze.pl

19 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://kwrist.mswia.gov.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter