Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»

XI Ogólnopolski Kongres Pożarnictwa cieszył się dużym zainteresowaniem

Jedenasta edycja kongresu odbyła się na Stadionie Narodowym. Konferencja zgromadziła prawie tysiąc uczestników oraz wielu wiodących wystawców z branży.


Reklamujące się jako największa coroczna konferencja poświęcona bezpieczeństwu pożarowemu obiektów budowlanych faktycznie zebrała na sali dużą liczbę słuchaczy. Cały dzień poświęcony został wykładom i prezentacjom, łącznie na sali można było spędzić aż 590 minut na czterech sesjach wykładowych i towarzyszących im panelach dyskusyjnych.


Swoje produkty prezentowało z kolei blisko 30 wystawców: od niepozornie wyglądających niepalnych kabli, przez systemy ostrzegawcze aż po wozy strażackie na podwoziu Scanii stojące przed wejściem na Stadion. Nie zabrakło pokazów i otwartych prezentacji, na przykład systemu gaśniczego INERGEN, który zaprezentowano podczas wyzwolenia w pomieszczeniu testowym.


Eksperci po zakończeniu swoich prelekcji pozostawali wciąż do dyspozycji uczestników kongresu. Organizatorzy zadbali o to, aby możliwe było przeprowadzenie osobistych konsultacji z ekspertami i doradcami technicznymi. Nad merytoryczną częścią kongresu czuwał zespół ekspertów:

  • bryg. poż. w stanie spocz. mgr inż. Jerzy Ciszewski - ekspert w dziedzinie sygnalizacji, automatyki pożarowej i instalacji elektrycznych - specjalizujący się w ocenie prawidłowości rozwiązań w projektach SAP i DSO, zagadnień związanych ze sterowaniem automatyki ppoż, badaniami urzadzeń automatyki poż;
  • bryg. mgr inż. Ireneusz Kopczyński - Naczelnik Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego Komendy Miejskiej PSP m.st. Warszawy, rzeczoznawca ds. zabezpieczeń ppoż;
  • mgr inż. pożarnictwa Tadeusz Cisek, ekspert w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej, rzeczoznawca ds. zabezpieczeń ppoż;
  • kpt. dr inż. Piotr Tofiło - adiunkt w Zakładzie Bezpieczeństwa Pożarowego Budynków, adiunkt w Zakładzie Bezpieczeństwa Pożarowego Budynków, Szkoła Główna Służby Pożarniczej.


Kongres cieszył się dużym zainteresowaniem uczestników i zaangażowaniem wystawców. Wszyscy z pasją prezentowali swoje najnowsze osiągnięcia. W przerwie między wykładami można było wysłuchać koncertów orkiestry OSP i obejrzeć pokazy choreograficzne mażoretek. (bt)


 

 

2014-07-25 14:08:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

14 grudnia, Warszawa, Szkolenie Radzenie sobie z klientem używającym gróźb (agresja słowna, szantaż, napastliwość) w stosunku do urzędnika, http://frdl.mazowsze.pl

19 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://kwrist.mswia.gov.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter