Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»

Targi Obronności w Kielcach: fotorelacja

W Kielcach odbyło się jedno z najważniejszych na świecie wydarzeń sektora obronnego – Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego (MSPO). Prezentujemy zdjęcia z tego wydarzenia.W przemówieniu otwierającym Targi Tomasz Siemioniak, minister Obrony Narodowej Polski zaapelował do przedstawicieli firm, konsorcjów, sił zbrojnych o szczególną odpowiedzialność w podejmowanych zadaniach. Podkreślił, że w sytuacji największego kryzysu bezpieczeństwa w Europie od czasów zimnej wojny, takie spotkania jak w Kielcach to już nie tylko przedsięwzięcia komercyjne, biznesowe, ale w najgłębszym tego słowa rozumieniu - patriotyczne.

Głównym celem MSPO było zaprezentowanie przez firmy nowości technologicznych na rynku obronności. W tym roku dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa wojskowa. Zobaczyć można było m.in. maszyny walczące o polski kontrakt na śmigłowce wielozadaniowe, w którym rywalizuje ze sobą trzech światowych potentatów w produkcji śmigłowców. Przetarg na helikoptery wsparcia, nazywany transakcją dekady, jest wyceniany na kwotę 8 miliardów zł.

Wydarzenie miało w przeważającej mierze charakter wojskowy i większość wystawców prezentowała sprzęt dla armii, jednak znalazły się także zastosowania, które można wykorzystać w zabezpieczeniu bezpieczeństwa codziennego życia mieszkańców miast i miasteczek. Na przykład rozwiązania mające na celu zabezpieczenie obiektów użyteczności publicznej, sprzęt gwarantujący łączność podczas akcji ratunkowej czy urządzenia umożliwiające dostarczenie wody, w przypadku odcięcia od jej źródeł.

Kieleckie MSPO to jednak nie tylko możliwość zaprezentowania przez firmy nowości technologicznych na rynku obronności, ale także miejsce podpisywania ważnych umów między organizacjami. Targi Kielce podpisały w tym roku dwie umowy dotyczące działań w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa. Stronami umowy oraz listu intencyjnego były Fundacja Polskie Forum Bezpieczeństwa oraz Międzynarodowe Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego. Targi Kielce S.A. zobowiązały się, że podejmą działania na rzecz rozwoju działalności wystawienniczej oraz targowo-konferencyjnej w umacnianiu bezpieczeństwa rozwoju, produkcji, infrastruktury oraz łańcucha dostawczo-odbiorczego związków chemicznych.

Tegoroczna, XXII już edycja wydarzenia, zgromadziła rekordową ilość wystawców – niemal 500 firm z 27 krajów całego świata, których oferta prezentowana była na ponad 25 000 mkw powierzchni. W uroczystości otwarcia wzięli udział m.in. przedstawiciele polskiego rządu, parlamentarzyści, senatorowie, kadra dowódcza Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej, członkowie 54 oficjalnych delegacji zagranicznych oraz przedstawiciele korpusu dyplomatycznego z 38 krajów.

Następna edycja MSPO odbędzie się za dwa lata. (rp)

 

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, 1-4 września 2014, Kielce

 


2014-09-12 17:18:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

22 stycznia, Warszawa, "Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego", http://pirbinstytut.pl

24 stycznia, Warszawa, "Bezpieczeństwo obiektów i obszarów - monitoring wizyjny, kontrola dostępu, mechaniczne systemy zabezpieczeń", http://successpoint.pl

24 stycznia, Warszawa, 
"Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo", http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter