Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»

Obowiązują nowe legitymacje policjantów

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało nowy wzór legitymacji policyjnych, które obowiązują od 1 stycznia br.

Legitymacje są wymieniane co trzy lata. Nowe będą posiadały więcej zabezpieczeń, by trudniej było je podrobić. Dzięki wprowadzonym zmianom obywatele, wobec których policjant podejmie interwencję, będą mogli w precyzyjniejszy sposób zidentyfikować jednostkę policji, w której funkcjonariusz pełni służbę.

Jeśli policjant pełni służbę w komisariacie policji, na legitymacji będzie nazwa komendy powiatowej, miejskiej lub rejonowej policji, na obszarze działania której znajduje się komisariat. Jeśli policjant pełni służbę w komisariacie specjalistycznym, to na legitymacji będzie umieszczona nazwa komendy wojewódzkiej policji, na terenie której znajduje się komisariat specjalistyczny. Natomiast jeśli policjant pełni służbę w ośrodku szkolenia, na legitymacji będzie umieszczona nazwa komendy wojewódzkiej policji, na obszarze działania której znajduje się ośrodek szkolenia.

Legitymacje będą ważne przez 4 lata, czyli do 31 grudnia 2018 r. Szacowany jednostkowy koszt ich wydania wyniesie 22 zł, w sumie wymiana wszystkich legitymacji ma wynieść 2 mln zł. (rp)

 

2015-01-12 14:42:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

22 stycznia, Warszawa, Szkolenie „Prawo wodne w praktyce administracji samorządowej”, http://frdl.mazowsze.pl

23 stycznia, Warszawa, 23 seminarium z cyklu Zarządzanie Kryzsowe i Ratownictwo "Zagrożenia Teleinformatyczne w Zarządzaniu Kryzysowym. Narzędzia Smart City w Obronie Przed Zagrożeniami", http://www.cpi.com.pl

30 stycznia, Warszawa, IT Security Trends, http://itsecuritytrends.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter