Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Warto inwestować w ochronę przeciwpożarową

Bezpieczeństwu pożarowemu w mieszkaniach było poświęcone zorganizowane 22 stycznia 2015 r. posiedzenie Senackiego Zespołu Strażaków pod przewodnictwem senatora Zbigniewa Meresa.  

Aż 80 proc. śmiertelnych pożarów i zatruć tlenkiem węgla ma miejsce w obiektach mieszkalnych, a nie budynkach użyteczności publicznej. W trakcie spotkania przywołano smutne statystki z ostatnich świąt, w trakcie, których zginęło w pożarach 15 osób, zaś 37 zostało rannych. Były to najtragiczniejsze święta pod tym względem od lat.

Jak podkreślano Polacy dużą wagę przywiązują do inwestycji zabezpieczających mieszkanie bądź dom przed włamaniem, natomiast w ogóle nie interesują się zabezpieczaniem przed pożarem, podczas gdy wystarczy zakupić niedrogą (koszt wynosi ok. 200 zł) czujkę dymu oraz czujnik tlenku węgla.

Podczas posiedzenia zaprezentowano założenia programu „Zgaś ryzyko”, którego głównym celem jest ograniczenie w ciągu najbliższej dekady liczby ofiar śmiertelnych pożarów o 30 proc., a także ograniczenie liczby pożarów w obiektach mieszkalnych. Miałoby odbywać się to poprzez m.in. adaptację rozwiązań wykorzystywanych przez Anglię, gdzie w latach 2002-2012 nastąpił spadek ofiar śmiertelnych właśnie o 30 proc. (rś)


Więcej zdjęć w naszej galerii.

2015-01-23 14:09:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

22 stycznia, Warszawa, "Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego", http://pirbinstytut.pl

24 stycznia, Warszawa, "Bezpieczeństwo obiektów i obszarów - monitoring wizyjny, kontrola dostępu, mechaniczne systemy zabezpieczeń", http://successpoint.pl

24 stycznia, Warszawa, 
"Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo", http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter