Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»

Łatwiejszy dostęp do numeru 112

Średni czas oczekiwania na odebranie połączenia pod numerem alarmowym 112 skrócił się z 28 do 11 sekund, jednak blisko połowa zgłoszeń jest nadal fałszywa.

W zeszłym roku operatorzy numeru alarmowego 112 odebrali ponad 21 mln zgłoszeń, z czego blisko połowa z nich (ponad 10 mln) była fałszywa. W przypadku kolejnych ponad 7 mln przypadków dzwoniący anulował połączenie przed przyjęciem zgłoszenia przez operatora.

Pomimo zdecydowanej większości nieuzasadnionych połączeń operatorzy numeru 112 przekazali służbom ratunkowym informację o 3,4 mln zdarzeniach wymagających interwencji.

Uruchomienie wszystkich centrów powiadamiania ratunkowego oraz zapewnienie pełnej obsady operatorskiej pozwoliło na sprawniejsze i szybsze obsługiwanie zgłoszeń. Dla potrzebującego pomocy ważna jest przede wszystkim możliwość szybkiego dodzwonienia się na numer alarmowy 112.

– Obecnie nie ma już sytuacji, gdy numer 112 nie odpowiada lub jest zajęty. Średni czas oczekiwania na odebranie połączenia skrócił się z 28 do 11 sekund – podkreśla Andrzej Halicki, minister administracji i cyfryzacji.

Ponadto w przyszłości możliwe jest techniczne wdrożenie obsługi w ramach systemu powiadamiania ratunkowego zgłoszeń alarmowych kierowanych na numer alarmowy 112 za pośrednictwem sms-ów. (rp)


2015-03-04 14:22:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

21 czerwca, Poznań, Kongres Pożarnictwa FIRE, http://www.dndproject.com.pl

25-27 czerwca, Gdańsk, BALT-MILITARY-EXPO 2018 - Bałtyckie Targi Militarne,http://baltmilitary.amberexpo.pl

25-27 czerwca, Gdańsk, RESCUE EXPO 2018 - Międzynarodowa Konferencja oraz Wystawa Ratownictwa Medycznego, http://rescueexpo.amberexpo.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter