Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»

Europoltech 2015: Modernizacja Policji musi być przemyślana

W polskiej Policji od kilku lat prowadzone są działania związane z modernizacją techniczną, która ukierunkowana jest w głównej mierze na zwiększenie efektywności działań Policji. Targi Europoltech były dla policjantów i przedstawicieli innych służb doskonałą okazją do zapoznania się z nowoczesnymi technologiami z zakresu bezpieczeństwa publicznego.
Podczas tegorocznej edycji targów Europoltech, najważniejszych targów wyposażenia służb policyjnych oraz innych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne w Polsce, zostały zaprezentowane najnowocześniejsze technologie, które mogą zostać wykorzystane podczas codziennej pracy funkcjonariuszy. Targom towarzyszyły także tematyczne konferencje dotyczące ochrony interesów finansowych Rzeczypospolitej Polskiej oraz łączności radiowej służb bezpieczeństwa.

Uroczystego otwarcia targów dokonał nadinsp. Wojciech Olbryś, zastępca Komendanta Głównego Policji, który pełnił zarazem funkcję przewodniczącego Rady Programowej Targów Europoltech 2015. Zwrócił on uwagę, że działania modernizacyjne skierowane są w głównej mierze na zwiększenie efektywności działań oraz wzmocnienie bezpieczeństwa osobistego funkcjonariuszy. Podkreślał, że funkcjonariusze Policji potrzebują przede wszystkim nowoczesnego sprzętu techniki policyjnej i uzbrojenia oraz wyposażenia specjalnego, służącego bezpośrednio ich ochronie podczas wykonywania najbardziej niebezpiecznych operacji. Gospodarz wydarzenia podkreślił, że targi to nie tylko możliwość prezentacji zaawansowanego technologicznie sprzętu, narzędzi informatycznych i uzbrojenia, ale także okazja do nawiązania kontaktów i wypracowania porozumień służących zarówno sektorowi publicznemu, jak i prywatnemu przy budowie systemu bezpieczeństwa publicznego w Polsce.

– Otwartość Policji i innych służb na nowoczesne technologie oraz potrzeba modernizacji posiadanego sprzętu i wyposażenia sprawia, że producenci techniki policyjnej i urządzeń specjalnych znajdą w Polsce interesujący rynek – podkreślał zastępca Komendanta Głównego Policji.

Pełna relacja z targów w numerze maj/czerwiec.
2015-04-20 23:50:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

9-11 stycznia, Zakopane, IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Współczesne problemy zarządzania i bezpieczeństwa”, https://www.uth.edu.pl

13 stycznia, 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

22 stycznia, Warszawa, "Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego", http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter