Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»Konieczna współpraca nad bezpieczeństwem chemicznym

W listopadzie odbędzie się światowy Kongres oraz Międzynarodowe Targi Bezpieczeństwa Chemicznego. Mają umocnić pozycję Polski jako lidera w globalnym rozwoju tej gałęzi.

Kongres Chemss 2015 będzie pierwszym światowym zgromadzeniem na rzecz bezpieczeństwa chemicznego, a Targi  Chem-Safety-Expo – pierwszym wydarzeniem targowym prezentującącym najbardziej zaawansowane rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa chemicznego oraz kontroli przemysłu chemicznego, wsparcia i ochrony infrastruktury krytycznej, bezpieczeństwa i ochrony transportu chemikaliów i towarów niebezpiecznych, wykrywania zagrożeń, ochrony, reagowania kryzysowego, zarządzania i utylizacji toksycznych substancji chemicznych i odpadów.

Rozwój współpracy

Światowy kongres ma zgromadzić m.in. decydentów politycznych na szczeblu rządowym, krajowe i międzynarodowe organy regulacyjne, przemysł, organizacje międzynarodowe i pozarządowe, środowiska naukowe, laboratoria. Wiodącym założeniem Kongresu jest rozwój międzynarodowej współpracy na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa chemicznego na poziomie lokalnym, regionalnym i międzynarodowym oraz ­­­­krzewienie jego globalnej kultury.

Zakres tematyczny obejmować będzie m.in. sprzęt, technologie i środki reagowania w sytuacjach zagrożenia chemicznego.

Stałe forum

Oba wydarzenia będą organizowane w Kielcach cyklicznie, co ma budować stałe forum współpracy polskich i międzynarodowych podmiotów i firm. Obydwa wydarzenia z szeregiem konkretnych przedsięwzięć w ich trakcie mają umocnić pozycję Polski jako lidera w rozwoju globalnego bezpieczeństwa chemicznego.

Kongres i targi odbędą się 16-18 listopada 2015 w Kielcach. Współorganizatorem jest Międzynarodowe Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego w Warszawie (ICCSS).

– Centrum prowadzi aktywne działania na rzecz rozwoju bezpieczeństwa chemicznego jako polskiej specjalizacji w świecie. Działania te obejmują nowatorskie programy, wdrażane we współpracy z polskimi i międzynarodowymi partnerami – mówi Krzysztof Paturej, Prezes Zarządu ICCSS i Przewodniczący Komitetu Programowego Kongresu.

2015-05-11 18:25:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

9-11 stycznia, Zakopane, IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Współczesne problemy zarządzania i bezpieczeństwa”, https://www.uth.edu.pl

13 stycznia, 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

22 stycznia, Warszawa, "Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego", http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter