Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»

Funkcjonariusze MSW coraz dłużej pozostają w służbie

Z roku na rok poprawiające się warunki pracy w komisariatach i komendach oraz coraz nowocześniejszy sprzęt przekładają się na dłuższe pozostawanie funkcjonariuszy w służbie MSW.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przeanalizowało dane dotyczące osób, które odchodziły na emeryturę w latach 2009-2014. Z uzyskanych statystyk wynika, że w ubiegłym roku w samej policji na emeryturę przeszło o 1176 osób mniej niż w 2013 r.

Mniej odejść na emeryturę

Mniej funkcjonariuszy odchodzi na emeryturę też w innych służbach podległych resortowi, np. w 2014 r. w Państwowej Straży Pożarnej przeszło na emeryturę o 799 mniej strażaków niż w roku 2013.

– Na dłuższe pozostawanie w służbie składa się wiele czynników. Przede wszystkim z roku na rok znacząco poprawiają się warunki pracy funkcjonariuszy. Funkcjonariusze dysponują także coraz nowocześniejszym sprzętem. Dodatkowo, żeby jak najdłużej zatrzymać najbardziej doświad- czonych funkcjonariuszy, minister Teresa Piotrowska w marcu podpisała rozporządzenia, zmieniające zasady naliczania dodatku stażowego dla funkcjonariuszy służb – argumentuje Małgorzata Woźniak, rzecznik prasowy MSW.

Dzięki tym rozporządzeniom w praktyce strażnik graniczny na stanowisku asystenta z 30-letnim stażem w służbie otrzymywał do tej pory dodatek w wysokości 500 zł. Nowe zasady gwarantują jego wzrost o 100 zł. Funkcjonariusz z 35-letnim doświadczeniem w pracy zamiast 500 zł otrzyma 700 zł.

Wykorzystać praktykę

Jednym z celów wprowadzonych przez MSW zmian było zachęcenie funkcjonariuszy do dłuższego pozostawania w służbie, by optymalnie wykorzystać duże doświadczenie i umiejętności mundurowych.

– Oczywiście fakt, że mniej funkcjonariuszy odchodzi na emeryturę jest satysfakcjonujący.  Zależy nam, by dobrze wykształceni funkcjonariusze, z dużą wiedzą i doświadczeniem, nie odchodzili zbyt wcześnie. Chcemy zachęcać ich do pozostawania w służbie, by jak najdłużej korzystać z potencjału nabywanych latami umiejętności – mówi Małgorzata Woźniak. (rp)

2015-05-13 20:39:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

22 stycznia, Warszawa, "Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego", http://pirbinstytut.pl

24 stycznia, Warszawa, "Bezpieczeństwo obiektów i obszarów - monitoring wizyjny, kontrola dostępu, mechaniczne systemy zabezpieczeń", http://successpoint.pl

24 stycznia, Warszawa, 
"Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo", http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter