Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»

Zaproszenie: Seminarium eksperckie: "Terroryzm a turystyka”

Wydarzenie odbędzie się 10 września w Warszawie.

Pierwsza połowa 2015 roku naznaczona została atakami terrorystycznymi skierowanymi przeciwko obiektom kulturalnym i turystycznym – Muzeum Bardo i kurortowi Susa w Tunezji. Nie sa to jednak wydarzenia unikalne – juz w 2008 grupa, która zaatakowała w Mumbaju, swoje działania skierowała miedzy innymi przeciwko hotelom, centrom kulturalnym, kawiarniom i plazy.
Ten rosnacy problem, zaostrzany przez destabilizacje regionów turystycznych i ograniczenie ilosci dostepnych destynacji podrózy jest powodem, dla którego eksperci Centrum Badan nad terroryzmem wychodza naprzeciw potrzebom branzy turystycznej i kulturalnej.

„Terroryzm a turystyka” Seminarium eksperckie

Proponujemy przedstawicielom zainteresowanych podmiotów udział w seminarium eksperckim „Terroryzm a turystyka”. Jego przedmiotem bedzie analiza przypadków wybranych ataków na obiekty turystyczne i kulturalne, wraz z prezentacja unikatowej metodologii analizy zagrozen oraz z wykorzystaniem technik analitycznych. Szczególnie istotnym aspektem seminarium bedzie przedstawienie wniosków i rekomendacji dotyczacych działan, które mozna podjac, aby działac na rzecz podniesienia bezpieczenstwa zarówno firmy (obiektu turystyczne), jak i ich klientów.
Ostatnim elementem seminarium bedzie prezentacja pozadanych algorytmów zachowania w sytuacji zagrozenia terrorystycznego w ramach modułu „Przetrwac zamach terrorystyczny”, opartych o zalecenia amerykanskiego Homeland Security Department.


Eksperci:

dr Krzysztof Liedel - doktor w specjalnosci zarzadzanie bezpieczenstwem, prawnik, specjalista
w zakresie terroryzmu miedzynarodowego i jego zwalczania, ekspert w zakresie analizy informacji, szczególnie w obszarze analizy decyzyjnej. Stazysta w Narodowym Centrum Kontrterrorystycznym w USA. Były naczelnik Wydziału ds. Przeciwdziałania Zagrozeniom Terrorystycznym Departamentu Bezpieczenstwa Publicznego Ministerstwa Spraw Wewnetrznych i Administracji. Dyrektor Departamentu Bezpieczenstwa Pozamilitarnego Biura Bezpieczenstwa Narodowego. Kierownik Instytutu Analizy Informacji Collegium Civitas, Dyrektor Centrum Badan nad Terroryzmem CC. Wykładowca Collegium Civitas, Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Obrony Narodowej. Autor i współautor wielu publikacji na temat terroryzmu miedzynarodowego i jego zwalczania, a takze na temat analizy informacji.


Paulina Piasecka - absolwentka Instytutu Stosunków Miedzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, doktorantka WSPol w Szczytnie. Były główny specjalista w Wydziale ds. Przeciwdziałania Zagrozeniom Terrorystycznym Departamentu Bezpieczenstwa Publicznego MSWiA. Obecnie Naczelnik Wydziału Bezpieczenstwa Pozamilitarnego w Biurze Bezpieczenstwa Narodowego. Zastepca Kierownika Instytutu Analizy Informacji Collegium Civitas, Zastepca Dyrektora Centrum Badan nad Terroryzmem Collegium Civitas w Warszawie. Wykładowca akademicki w obszarze terroryzmu miedzynarodowego i walki informacyjnej. Stypendystka rzadu Stanów Zjednoczonych w ramach programu International Visitor Leadership.


Grzegorz Cieslak - Koordynator Zespołu Analiz Zamachów Bombowych Centrum Badan nad Terroryzmem Collegium Civitas, wykładowca w zakresie zarzadzania bezpieczenstwem. Emerytowany funkcjonariusz Biura Ochrony Rzadu. Wykładowca Podyplomowych Studiów w Zakresie Zarzadzania Bezpieczenstwem Collegium Civitas.


Data i miejsce:

Collegium Civitas (Aula A), 12 piętro PKiN, 10 września 2015 r.www.civitas.edu.pl/seminarium-eksperckie-terroryzm-a-turystyka

2015-07-29 20:12:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

22 stycznia, Warszawa, "Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego", http://pirbinstytut.pl

24 stycznia, Warszawa, "Bezpieczeństwo obiektów i obszarów - monitoring wizyjny, kontrola dostępu, mechaniczne systemy zabezpieczeń", http://successpoint.pl

24 stycznia, Warszawa, 
"Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo", http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter