Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»

Komunikaty GOPR będą w RSO

Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe dołączyło ostatnio do partnerów Regionalnego Systemu Ostrzegania.

Dzięki podpisaniu listu intencyjnego w sprawie przystąpienia GOPR do RSO możliwe będzie włączenie do systemu komunikatów generowanych przez pogotowie górskie. Dokument ten podpisał minister spraw wewnętrznych oraz minister administracji i cyfryzacji, a także przedstawiciele GOPR i TVP.

– To dla nas duże wyróżnienie i miłe zaskoczenie. Ważne, że GOPR wzbudził zainteresowanie. Niestety często spotykamy się z trudnościami we wprowadzaniu rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo obywateli, szczególnie tych przebywających na terenach górskich – mówi Jacek Dębicki, Naczelnik GOPR.

Wejście do RSO daje nowe możliwości przekazywania informacji o zagrożeniach występujących na terenach górskich. – Zdecydowanie zwiększy się grupa odbiorców i osób zainteresowanych warunkami bezpieczeństwa w górach. To także możliwość przekazania informacji na temat bezpiecznego poruszania się w górach, sposobu wzywania pomocy, zachowania się w ekstremalnych warunkach pogodowych – dodaje naczelnik Dębicki.

List intencyjny otwiera proces przygotowania i wdrożenia rozwiązań technicznych, informacyjnych, tematycznych, które umożliwią wysyłanie w ramach RSO także komunikatów generowanych przez GOPR. – Najważniejsze jest jak najszybsze rzeczywiste włączenie do systemu. Dobrze by było, aby pierwsze komunikaty GOPR ukazały się przed sezonem zimowym 2015/2016 r. – mówi Naczelnik Dębicki.

GOPR nie będzie ponosił żadnych kosztów związanych z rozszerzeniem RSO.

2015-08-19 13:17:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

17 października, Warszawa, Konferencja "Zarządzanie kryzysowe w systemie kierowania bezpieczeństwem", http://pirbinstytut.pl

18-19 października, Siedlce, IV Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy, http://osg2018.pl

23-25 października, Kielce, TRANSEXPO 2018 - Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego, https://www.targikielce.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter