Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Bezpieczniejszy początek roku na polskich drogach

W styczniu i lutym, w porównaniu do analogicznego czasu w roku poprzednim, na polskich drogach doszło do mniejszej liczby wypadków.

Od 1 stycznia do końca lutego na naszych drogach doszło w sumie do 3921 wypadków drogowych. Jest to mniej o 396 zdarzeń (tj. o 9 proc.) niż w styczniu i lutym 2015 r. W wyniku wypadków zginęły 323 osoby – mniej o 80 (tj. o 19,9 proc.), a 4810 zostało rannych – mniej o 496 (tj. o 9,6 proc.).

Niewątpliwie wpływ na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym ma zaostrzenie sankcji karnych stosowanych wobec kierowców łamiących przepisy prawa oraz wprowadzenie nowych rozwiązań, dotyczących m.in. odbierania praw jazdy. Zgodnie z przepisami obowiązującymi od 18 maja 2015 r., w przypadku rażącego przekroczenia prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h),  policjant dokonujący kontroli drogowej zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do starosty wydającego decyzję administracyjną o zatrzymaniu tego dokumentu na 3 miesiące.  


Od dnia obowiązywania przepisów do końca 2015 r. za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym zatrzymano 20 155 praw jazdy. Począwszy od stycznia do końca lutego 2016 r.  uprawnienia za ten czyn straciło już 4 528 kierujących pojazdami mechanicznymi. (rp)


źródło zdj.MSWiA

2016-03-09 09:59:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter