Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Kryzysowy Patrol wspiera gminy

Ruszyła ogólnopolska kampania edukacyjna „Gmina gotowa na wszystko”. W ramach przedsięwzięcia gminy skorzystają z bezpłatnej porady w zakresie planowania rozwiązań antykryzysowych.

Ruszyła ogólnopolska kampania edukacyjna „Gmina gotowa na wszystko”. W ramach przedsięwzięcia gminy skorzystają z bezpłatnej porady w zakresie planowania rozwiązań antykryzysowych.

Ze względu na coraz częstsze występowanie anomalii pogodowych w Polsce, pojawia się potrzeba posiadania gotowych rozwiązań na wypadek wystąpienia kryzysu. Istotne jest również to, aby samorządowcy odpowiedzialni za działanie w sytuacji kryzysowej stale podnosili swoje kompetencje. W tym celu, pod patronatem Fundacji Edukacja i Technika Ratownictwa, do wszystkich ośrodków gminnych w Polsce została skierowana kampania „Gmina gotowa na wszystko”. W ramach przedsięwzięcia, zainteresowane zespoły kryzysowe mogą otrzymać wsparcie oraz szczegółowe informacje techniczne w zakresie wykorzystywania innowacyjnych rozwiązań antykryzysowych.

Kryzysowy Patrol, składający się z ekspertów firmy Layher, udziela gminom profesjonalnej bezpłatnej porady dotyczącej innowacyjnych rozwiązań kryzysowych takich, jak tymczasowe dachy czy kładki dla pieszych. Podczas wizyty w danej miejscowości specjaliści kampanii mogą także przeprowadzić wizję lokalną, na podstawie której opracują dokumentację techniczną rekomendowanych rozwiązań antykryzysowych.

Zgłoszenia do projektu można przesyłać na adres gmina@layher.pl z dopiskiem „Gmina gotowa na wszystko”. (rp)

2016-03-11 07:50:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

9-11 stycznia, Zakopane, IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Współczesne problemy zarządzania i bezpieczeństwa”, https://www.uth.edu.pl

13 stycznia, 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

22 stycznia, Warszawa, "Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego", http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter