Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Umowa Turcji z UE zmniejszy liczbę imigrantów?

Unia Europejska i Turcja uzgodniły, że będą pracować nad nowym planem, aby zahamować falę migracji. Plan zakłada m.in. zawrócenie do Turcji syryjskich uchodźców, którzy znajdują na greckich wyspach.

Ahmet Davutoglu, premier Turcji podczas szczytu UE-Turcja zaoferował większą pomoc w kryzysie uchodźczym. Wcześniej już obiecywał wzmocnienie tureckiego wybrzeża, by mniej nielegalnych imigrantów przedostawało się do Grecji oraz odbieranie z Grecji osób nie kwalifikujących się do azylu. Teraz Ahmet Davutoglu zapowiedział, że Turcja może także odbierać z Grecji wszystkich Syryjczyków.

UE ma nadzieję, że umowa z Turcją znacząco ograniczy napływ imigrantów, co w połączeniu z akcją relokacji i stworzenia unijnej straży granicznej (do października) pozwoli na zlikwidowanie problemu uchodźców w krajach UE. Szczegółowe rozwiązania mają zostać wypracowane przed szczytem zaplanowanym na 17-18 marca. (rp)

2016-03-11 07:56:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter