Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Straż miejska w Lubinie została zlikwidowana

Lubińscy radni jednogłośnie przegłosowali uchwałę dotyczącą likwidacji straży miejskiej. Jednym z powodów likwidacji oddziału było to, że przez ostatnie lata uprawnienia strażników zostały znacznie ograniczone.

Z końcem kwietnia straż miejska w Lubinie przestanie istnieć. Warto zaznaczyć, że Lubin był pierwszym miastem w Polsce, w którym powołano formację (1991 r.). Radni uznali, że straż miejska straciła zbyt wiele ze swoich uprawnień i należy ją zlikwidować.
Przedstawiciele miasta zapewniają, że mieszkańcy nie mają czego się obawiać. Miasto planuje bowiem wprowadzić w zastępstwie dodatkowe patrole policji. Na ten cel zaplanowano w budżecie 500 tys. zł. Miasto na likwidacji straży miejskiej ma zyskać w sumie 2,3 mln zł.

Łącznie pracę traci 19 funkcjonariuszy. Kilkoro ze zwalnianych strażników znajdzie zatrudnienie na innych stanowiskach, a część będzie się starała o pracę w policji. Zwolnieni strażnicy dzięki porozumieniu z miastem otrzyma 18-miesięczne odprawy. (rp)

Fot. Piotr Ichniowski

2016-03-14 08:18:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter