Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Lekarze PCPM pomagają w Iraku

Trójka lekarzy z Zespołu Ratunkowego Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) wspiera oddział ratunkowy szpitala Rozh Halat w Erbilu, w Kurdystanie. Iracki region zmaga się z narastającą liczbą uchodźców wewnętrznych oraz uciekinierów z Syrii.

W Irackim Kurdystanie opieka zdrowotna jest darmowa, jednak olbrzymia fala uchodźców z Syrii oraz z kontrolowanych przez tzw. Państwo Islamskie części Iraku powoduje, że szpitalom brakuje rąk do pracy. Fundacja PCPM odpowiedziała na apel o pomoc medyczną, z którym zwrócił się kurdyjski Minister Zdrowia do społeczności międzynarodowej.

Polscy lekarze (psychiatra i pediatra, ortopeda traumatolog oraz anestezjolog SOR) niosą pomoc potrzebującym uchodźcom z Iraku oraz lokalnej społeczności. Przekazali również szpitalowi niezbędne materiały medyczne. Zespół planuje również odwiedzić znajdujących się w obozach, a wymagających konsultacji medycznej, syryjskich uchodźców.

Projekt realizowany jest przy współpracy z Fundacją Barzanich (Barzani Charity Foundation) – partnerem UNHCR bezpośrednio zaangażowanym w funkcjonowanie obozów dla uchodźców w Kurdystanie. (rp)

Źródło zdjęcia: PCPM

2016-03-14 08:24:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

19 września, Warszawa, Konferencja "Zarządzanie kryzysowe - komunikacja i kooperacja służb", http://successpoint.pl

20 września, Warszawa, Bezpieczeństwo i Niezawodność Systemów Informatycznych, http://gigacon.org

26 września, Warszawa, Konferencja "Nowoczesna kancelaria i dział prawny - bezpieczeństwo danych, obieg dokumentów i zarządzanie sprawami", http://successpoint.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter