Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Na Mazowszu powstanie nowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego
 

W Sokołowie Podlaskim powstanie baza Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego (HEMS) Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.  

Baza w Sokołowie Podlaskim będzie trzecim takim obiektem w województwie mazowieckim. Dzięki temu praktycznie cały region znajdzie się w zasięgu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pozostałe dwie bazy działają już w Płocku i Warszawie.
Obiekt ma powstać do końca 2017 r., natomiast do końca września br. powstanie baza tymczasowa. W ramach projektu powstaną m.in.. hangar, zaplecze operacyjno-socjalne, stacja paliw oraz płyta przedhangarowa z dwoma miejscami postojowymi. Przy wsparciu środków z budżetu województwa zakupione będzie także wyposażenie medyczne i warsztatowe.

Baza w Sokołowie Podlaskim to jedna z czterech nowych lokalizacji. Ich tworzenie ma służyć przede wszystkim poprawie dostępności do śmigłowcowej służby ratownictwa medycznego w wybranych rejonach Polski. Zwłaszcza w obszarach, które nie są aktualnie objęte 60-kilometrowym zasięgiem operacyjnym lotniczego pogotowia ratunkowego. W praktyce przełoży się to na skrócenie czasu udzielenia pomocy medycznej w przypadku nagłego zdarzenia oraz przetransportowania osób poszkodowanych do szpitala. (rp)

Źródło zdjęcia: www.lpr.com.pl

2016-03-15 08:05:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

22 stycznia, Warszawa, Szkolenie „Prawo wodne w praktyce administracji samorządowej”, http://frdl.mazowsze.pl

23 stycznia, Warszawa, 23 seminarium z cyklu Zarządzanie Kryzsowe i Ratownictwo "Zagrożenia Teleinformatyczne w Zarządzaniu Kryzysowym. Narzędzia Smart City w Obronie Przed Zagrożeniami", http://www.cpi.com.pl

30 stycznia, Warszawa, IT Security Trends, http://itsecuritytrends.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter