Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Spottersi ustalają zasady współpracy z piłkarskimi kibicami
 

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji spotkał się z policjantami, którzy zajmują się zapewnianiem bezpieczeństwa imprez masowych i na co dzień współpracują z kibicami.

Spottersi to funkcjonariusze, którzy z założenia są fanami piłki nożnej (lub innej dyscypliny sportowej), którzy znają specyfikę swojego klubu, jego kibiców i nastrojów występujących w tym środowisku.

W całej Polsce jest ok. 200 spottersów. Policja stale monitoruje środowiska kibiców i ma je dobrze rozpoznane. Policji zależy jednak, aby spotters działał jawnie i przede wszystkim był znany wszystkim kibicom swojego klubu.
Szef resortu spraw wewnętrznych i administracji spotkał się z tą charakterystyczną grupą funkcjonariuszy na Stadionie Miejskim w Rybniku.
– To państwo ustalają pewne zasady współpracy z kibicami. To jest ważny kierunek dotyczący działalności policji. Spottersi, mają fundamentalną rolę w tym, aby zapewnić bezpieczeństwo imprez masowych – powiedział Mariusz Błaszczak. (rp)

Źródło zdjęcia: MSWiA

2016-03-16 07:51:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

22 stycznia, Warszawa, Szkolenie „Prawo wodne w praktyce administracji samorządowej”, http://frdl.mazowsze.pl

23 stycznia, Warszawa, 23 seminarium z cyklu Zarządzanie Kryzsowe i Ratownictwo "Zagrożenia Teleinformatyczne w Zarządzaniu Kryzysowym. Narzędzia Smart City w Obronie Przed Zagrożeniami", http://www.cpi.com.pl

30 stycznia, Warszawa, IT Security Trends, http://itsecuritytrends.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter