Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Minister Błaszczak nie odejdzie z powodu zamieszania wokół byłego komendanta KGP
 

Sejm odrzucił wniosek opozycji o wyrażenie wotum nieufności wobec szefa służb podległych resortowi spraw wewnętrznych. Za poparciem wniosku zagłosowało 177 posłów, przeciwko 239, a 27 wstrzymało się od głosu.

Wniosek o odwołanie ministra Błaszczaka złożyła Platforma Obywatelska. Jednym z głównych argumentów stawianych przeciw ministrowi spraw wewnętrznych była decyzja o powołaniu na stanowisko komendanta głównego policji insp. Zbigniewa Maja, który zaledwie po dwóch miesiącach pracy podał się do dymisji. Rezygnacja wiąże się z tym, że nazwisko byłego dowódcy policji przewija się w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w kaliskim samorządzie.

Warto zaznaczyć, że do dzisiaj nie został wybrany następca insp. Maja, co biorąc pod uwagę lipcowy szczyt NATO w Warszawie i Światowe Dni Młodzieży w Krakowie może wzbudzać pewne zaniepokojenie. (rp)

Źródło zdjęcia: MSWiA

2016-03-17 07:55:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

17 stycznia, Warszawa, Szkolenie „Likwidacja zaległości z mandatów karnych i kar porządkowych nakładanych przez straże gminne i miejskie – stan prawny na rok 2018”, http://frdl.mazowsze.pl

22 stycznia, Warszawa, Szkolenie „Prawo wodne w praktyce administracji samorządowej”, http://frdl.mazowsze.pl

23 stycznia, Warszawa, 23 seminarium z cyklu Zarządzanie Kryzsowe i Ratownictwo "Zagrożenia Teleinformatyczne w Zarządzaniu Kryzysowym. Narzędzia Smart City w Obronie Przed Zagrożeniami", http://www.cpi.com.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter